Onko Donald narsisti?

11

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En voi välttyä rinnastukselta. Donald on kuin ilmetty Vladimir Žirinovski.
      Sama kaiku on askelten ja täytyy USA:ssa olla oma pellensä. Ainoa ongelma on siinä jos hän tulee valituksi.

      • fda

        Trumpelo jenkeissä ja Ziri Venäjällä. Voiko pahempaa skenaariota kuvitella?


      • kerrankin.laitettaisiin
        fda kirjoitti:

        Trumpelo jenkeissä ja Ziri Venäjällä. Voiko pahempaa skenaariota kuvitella?

        Minä täällä Suomessa. Kylllä joutuisi ateistit lujille.


    • asdfasdfsdf

      Voisin kuvitella Trumpin olevan monen suomalaisuskovaisenkin suuri suosikki Hollywoodin presidentiksi.

    • sweyf

      Trump sanoi että voi maksaa niiden kannattajiensa oikeuskulut, jotka vetäneet turpaan Trumpin vastustajia. Ja uhkailee että jos hän ei pääse rep. ehdokkaaksi, niin hänen kannattajat panevat koko maan hyrskyn myrskyn mellakoimalla.

      Viha eshtablishmenttia vastaan niin kova suurella joukolla oikeistolaisia usalaisia etä niille kelpaa kuka vaan, ja miten vaan sitä horjuttamaan. Mutta tulevat trumpiin pettymään jos hän pääsee pressaksi. Ei pysty toteuttamaan lupauksiaan ja tällaisella toiminnalla kuin ehdokkuusvaaleissa, käyttäytymällä kuin norsu posliinikaupassa, anteeksi vertaus kaikki norsut, ei saa pressana paljonkaan aikaan. Tulisi suututtamaan monet maat ja suhteet tulehtuvat jos jatkaa huutamista mitä sylki suuhun tuo, ennen ajattelua. Ei kävis kateeksi hänen PR-joukkojaan ja avustajiaan.

      On se jännä että hänen kannattajansa kannattavat sitä kiihkeämmin mitä tökerömmin hän esiintyy. Ja Trump tietenkin jatkaa näin ollen rääväsuisella linjallaan, ajattelematta sen pidemmälle, eli sitä jos olisi pressa.

      Mitä sekin oli että haukkui Rubiota hikoilemisesta. Muutama pv. sitten katsoin Trumpia uutisissa kun puhui lentokentällä podiumilla ja naamansa oikein kiilsi hiestä.

      Ja Rubio vastasi yhtä mauttomasti. Trumpilla pienet kädet ja siis pieni (vihjaus, you know what they say about men with small hands) penis. Vikaa sanaa ei Rubio tietenkän sanonut, vain vihjaisia, ja taon jälkeen sanoi. Heihin, pienikätisiin miehiin, ei voi LUOTTAA!

      Ja turhamainen Trump vielä alentui vastaamaan että iso on minulla SE. Nyt vain odotamme jonkun, vaikka ex.vaimon todistavan että pieni se on ja huonosti toimiva. Tai sitten voisi kiristää Trumpilta rahaa, että pitäöä suunsa kiinni - ex-vaimo siis.

      On se ala-arvoista että levitellään tollasta tietoa julkisuuteen, sehän oli joku ensimmäisistä supermalleista, nyt jo vanhako ämmä, ja kirugialla ulkonäkönsä pilannut, joka levitteli tietoa Mick Jaggerin miehuuden pienestä koosta.

      Onhan Suomessakin levitetty juttuja Pääkkösen ja Sillanpään varustuksista, isot kuulemma ovat.

      • tuttu.tyyli

        Nehän keskustelee kuin S24:ssä.


    • kummallista, ettei kukaan (en ole kuullut) ottanut esiin Tumpin juuria. Lainaus Wikistä.
      "i. Trumpin isoisä muutti Yhdysvaltoihin Saksasta vuonna 1885."

      Kovin mies melskaa maahanmuuttajia vastaan. Mitäs jos Trumpin suvusta löytyisi "piilonatsi".?Tai osapäivänatsi, taitaa Juicella olla tuollainen kipale.

    • Inkkari-Poika

      Vitun vähämielinen älykääpiö, tuon aivopierusi logiikan mukaan jenkeissä eivät saisi äänestää kuin intiaanit.

    • Öykkäri ainakin - haastoi oikeuteen toimittajan, joka kehtasi väittää ettei hän olekaan miljardööri vaan vain monimiljonääri.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

      Ajatusmaailmaltaan vasemmistolainen DT ihailee Putinia. Tämän luulisi säikäyttävän amerikkalaiset, mutta näköjään sitten ei. Tutkimattomat ovat amerikkalaisten tiet.

      • asdfgasdfgsdfg

        Suhteellisen suureen osaan varsinkin jenkkilän raamattuvyöhykkeen punaniskoistahan Trumpin "hakataan kaikki ydinpommilla ja mulla on iso penis"-retoriikka uppoaa kuin satoja vuosia sukurutsatun keskilännen God&guns&countrymusic-juntin penis naapuriranchin sikalan emakkoon. Pitää kai vain toivoa että tuollaisia ole tarpeeksi äänestämään tuo megalomaaninen hullu valtaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4148
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3087
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe