Onko Donald narsisti?

11

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En voi välttyä rinnastukselta. Donald on kuin ilmetty Vladimir Žirinovski.
      Sama kaiku on askelten ja täytyy USA:ssa olla oma pellensä. Ainoa ongelma on siinä jos hän tulee valituksi.

      • fda

        Trumpelo jenkeissä ja Ziri Venäjällä. Voiko pahempaa skenaariota kuvitella?


      • kerrankin.laitettaisiin
        fda kirjoitti:

        Trumpelo jenkeissä ja Ziri Venäjällä. Voiko pahempaa skenaariota kuvitella?

        Minä täällä Suomessa. Kylllä joutuisi ateistit lujille.


    • asdfasdfsdf

      Voisin kuvitella Trumpin olevan monen suomalaisuskovaisenkin suuri suosikki Hollywoodin presidentiksi.

    • sweyf

      Trump sanoi että voi maksaa niiden kannattajiensa oikeuskulut, jotka vetäneet turpaan Trumpin vastustajia. Ja uhkailee että jos hän ei pääse rep. ehdokkaaksi, niin hänen kannattajat panevat koko maan hyrskyn myrskyn mellakoimalla.

      Viha eshtablishmenttia vastaan niin kova suurella joukolla oikeistolaisia usalaisia etä niille kelpaa kuka vaan, ja miten vaan sitä horjuttamaan. Mutta tulevat trumpiin pettymään jos hän pääsee pressaksi. Ei pysty toteuttamaan lupauksiaan ja tällaisella toiminnalla kuin ehdokkuusvaaleissa, käyttäytymällä kuin norsu posliinikaupassa, anteeksi vertaus kaikki norsut, ei saa pressana paljonkaan aikaan. Tulisi suututtamaan monet maat ja suhteet tulehtuvat jos jatkaa huutamista mitä sylki suuhun tuo, ennen ajattelua. Ei kävis kateeksi hänen PR-joukkojaan ja avustajiaan.

      On se jännä että hänen kannattajansa kannattavat sitä kiihkeämmin mitä tökerömmin hän esiintyy. Ja Trump tietenkin jatkaa näin ollen rääväsuisella linjallaan, ajattelematta sen pidemmälle, eli sitä jos olisi pressa.

      Mitä sekin oli että haukkui Rubiota hikoilemisesta. Muutama pv. sitten katsoin Trumpia uutisissa kun puhui lentokentällä podiumilla ja naamansa oikein kiilsi hiestä.

      Ja Rubio vastasi yhtä mauttomasti. Trumpilla pienet kädet ja siis pieni (vihjaus, you know what they say about men with small hands) penis. Vikaa sanaa ei Rubio tietenkän sanonut, vain vihjaisia, ja taon jälkeen sanoi. Heihin, pienikätisiin miehiin, ei voi LUOTTAA!

      Ja turhamainen Trump vielä alentui vastaamaan että iso on minulla SE. Nyt vain odotamme jonkun, vaikka ex.vaimon todistavan että pieni se on ja huonosti toimiva. Tai sitten voisi kiristää Trumpilta rahaa, että pitäöä suunsa kiinni - ex-vaimo siis.

      On se ala-arvoista että levitellään tollasta tietoa julkisuuteen, sehän oli joku ensimmäisistä supermalleista, nyt jo vanhako ämmä, ja kirugialla ulkonäkönsä pilannut, joka levitteli tietoa Mick Jaggerin miehuuden pienestä koosta.

      Onhan Suomessakin levitetty juttuja Pääkkösen ja Sillanpään varustuksista, isot kuulemma ovat.

      • tuttu.tyyli

        Nehän keskustelee kuin S24:ssä.


    • kummallista, ettei kukaan (en ole kuullut) ottanut esiin Tumpin juuria. Lainaus Wikistä.
      "i. Trumpin isoisä muutti Yhdysvaltoihin Saksasta vuonna 1885."

      Kovin mies melskaa maahanmuuttajia vastaan. Mitäs jos Trumpin suvusta löytyisi "piilonatsi".?Tai osapäivänatsi, taitaa Juicella olla tuollainen kipale.

    • Inkkari-Poika

      Vitun vähämielinen älykääpiö, tuon aivopierusi logiikan mukaan jenkeissä eivät saisi äänestää kuin intiaanit.

    • Öykkäri ainakin - haastoi oikeuteen toimittajan, joka kehtasi väittää ettei hän olekaan miljardööri vaan vain monimiljonääri.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump

      Ajatusmaailmaltaan vasemmistolainen DT ihailee Putinia. Tämän luulisi säikäyttävän amerikkalaiset, mutta näköjään sitten ei. Tutkimattomat ovat amerikkalaisten tiet.

      • asdfgasdfgsdfg

        Suhteellisen suureen osaan varsinkin jenkkilän raamattuvyöhykkeen punaniskoistahan Trumpin "hakataan kaikki ydinpommilla ja mulla on iso penis"-retoriikka uppoaa kuin satoja vuosia sukurutsatun keskilännen God&guns&countrymusic-juntin penis naapuriranchin sikalan emakkoon. Pitää kai vain toivoa että tuollaisia ole tarpeeksi äänestämään tuo megalomaaninen hullu valtaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      48
      4056
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1940
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1385
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1316
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1205
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1091
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      961
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      28
      949
    9. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      930
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      40
      927
    Aihe