Sukupuolineutraalit lait perkeleestä

KunhanMietiskelen

Eikös nyt ole Jumalan varma asia, että naiset ja miehet ovat erilaisia, ja koska he ovat erilaisia, heitä pitää koskea myös eri lait. Homoseksuellit ne vasta erilaisempia ovatkin, joten tietysti heitäkin varten pitää olla eri lait.

Ehdotankin nyt, että Suomen laki kirjoitetaan kokonaan uudestaan, ainakin kolmenan kappaleena: miehille, naisille ja homeseksuaaleille. Kaikilla on erilaisuudestaan johtuen erilaiset oikeudet ja rikkomuksista pitää tietenkin saada erilaiset sanktiot. Ihan kuten islamistisissa valtioissa. Vai väittääkö joku vastaan?


Toinen vaihtoehto olisi tietenkin luopua kaikista nykyisistä eriarvoistavista laeista perustuslain vastaisina. Eihän se vaatisi oikeasti edes mitään kummempia lakimuutoksia, kunhan korjattaisiin vaan kaikki sukupuoliin liittyvät lakikohdat yleispäteviksi kaikille kansalaisille.

Koko tasa-arvoisesta avioliittolaista jankkaaminen on oikeasti ihan turhaa, sillä nykyinen avioliittolakihan on jo nyt perustuslain vastainen.

18

237

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No sitten sinun täytyy välittää itse perkeleelle, että spn-lait ovat sieltä kotoisin. Raamattu auttaa varmaan.

      Mikäli nykyinen avioliittolaki on perustuslain vastainen niin muuttaa se täytyy.
      Varmaan löydät netistä vinkkiä, miten perustuslakia muutetaan. ja vvarmaan uskonveljesi/sisaresi auttavat sinua , jos ei muuten, mutta saat sympatiaa.

      (normihetero olen, tiedoksi)

      • Taikauskonnoton

        Kyllä kyllä. Raamatusta sentään löytyy sukupuolinormaaleja lakeja, joissa naiset ovat lähinnä ihmisten (eli miesten) omaisuutta.


    • uskomatontamuttatotta

      Kaiken jälkeen ihmisten kehot ovat erilaisia. Avioliitosta tai perkeleestä huolimatta.

    • Aloittajan ei tarvitse mennä naimisiin samaa sukupuolta olevan kanssa, vaikka mieli tekisikin.

      Tämä tosiasia pyrkii unohtumaan uskonharhaisilta. Kaappihomotkin voivat jatkaa heteroavioliitossa ihan niinkuin tähänkin asti.

      Mikään ei muutu, tuskin edes vihapuheeksi tulkittava aloitus saa poliisia innostumaan.

      • Taikauskonnoton

        Hurskaiden uskovaisten avioliitto sortuu. He alkavat naimaan ristiinrastiin, homoilemaan ja harjoittamaan lasten hyväksikäyttöä. Hmm.. mikään ei siis oikeasti muutu.


    • jonna_x

      Ei mikään riitä saatanalle, hän haluaa kaiken, sinutkin. Pysykäämme vahvana ja vastustakaamme sielunvihollista!!

      • jahvemeneeroskiin

        Saatana, saunatonttu, hammaskeiju ja ne noin 500 000 muuta jumalaolentoa ovat ihmisen keksimiä mielikuvitusasioita.

        Kerrohan, millä aivonsa saa mädätettyä niin pahasti että alkaa uskomaan mielikuvitusolentoihin? :D


      • FixxuKretiini
        jahvemeneeroskiin kirjoitti:

        Saatana, saunatonttu, hammaskeiju ja ne noin 500 000 muuta jumalaolentoa ovat ihmisen keksimiä mielikuvitusasioita.

        Kerrohan, millä aivonsa saa mädätettyä niin pahasti että alkaa uskomaan mielikuvitusolentoihin? :D

        Liima toimii ainakin hyvin.


    • seolisilloin

      Pitääkö tässä vanhan lesbon alkaa laatimaan uusia lakeja. Mielisairaalan osastojakin on jo suljettu.

    • asdfasdfgdfg

      Olet ymmärtänyt väärin. Perkeleet ovat mielikuvitusolentoja, eivätkä näin ollen laadi lakeja. Aikuistuttuasi kenties ymmärrät tämän.

    • KazuKa

      "Toinen vaihtoehto olisi tietenkin luopua kaikista nykyisistä eriarvoistavista laeista perustuslain vastaisina. Eihän se vaatisi oikeasti edes mitään kummempia lakimuutoksia, kunhan korjattaisiin vaan kaikki sukupuoliin liittyvät lakikohdat yleispäteviksi kaikille kansalaisille."

      Tähän sukupuolineutraalit lait pyrkivät.

      • KunhanMietiskelen

        Nimenomaan, ja sitä kirjoituksellani yritin sanoakin. Alun typerä logiikka oli vain parodiaa.


    • ViherNaaras

      Olemme saaneet läpi lain sukupuolineutraalista avioliitosta, se on ihanaa kun vihitty mies saa tuntea aviomiehensä kyrvän perseessään. Seuraavaksi ajamme läpi lajineuraalin avioliiton. Mikä on hienompaa kun naisen ja ponin seksikumppanuus siunataan avioliitolla, se kumppanuus on sitä sanamukaista hevosenleikkiä naiselle.

      • Mitämuutajäänytväliin

        Kun sulla on selkeästi puurot ja vellit sekaisin elämän ja maailman asioista, niin voisitko aloittaa uudelleen koulusi ekalta luokalta.


    • viiden.hengen.perheen.hu
      • KunhanMietiskelen

        Ketjun avaaja tässä moi. Tais mun ironia vähän epäonnistua.


      • NäinMeillä

        On hankala olla onnistuneesti ironinen aiheessa jossa monet ihmiset vaikuttavat kajahtaneilta ollessa ihan tosissaan.


      • Epäsuoraaivaa

        Ironia on vaikea laji eikä se voi juurikaan onnistua tällaisessa paikassa, jossa tuntemattomat kirjoittelevat toisilleen ajatuksiaan. Meidän kaikkien pitäisi tuntea sinut, jotta voisimme saada selville, että teeskentelet tekstissäsi. Meistä kukaan ei tiedä mitä sinä oikeasti ajattelet ko. aiheesta tai ylipäätään ajatusmaailmastasi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      105
      1284
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      787
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      120
      565
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      183
      500
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      497
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      483
    Aihe