Arman Alizadin äiti Suomesta: "mihin saatanan maahan me olemme muuttaneet, onko täällä siis joku helvetin bordelli meidän talossa!"
Alizadin äiti jatkoi yläkertaan huutamaan kolmella kielellä, että mitä ihmettä hänen pojalleen on tehty ja kutsuvan avuksi kaikkia Jeesuksesta Paholaiseen ja päälle Jumalan vihaa.
Tämä kaikki vain siksi että Arman oli mennyt suomalaisen kaverinsa kotiin saunapäivänä.
http://www.mtv.fi/viihde/televisio/artikkeli/arman-alizad-hammentyi-pikkupoikana-saunasta-juoksin-nurkkaan-ja-aloin-itkea/5793168
Kannattaako muuttaa Suomeen jos alastomuus noin hirveesti traumatisoi?
Alizadin äiti jatkoi yläkertaan huutamaan kolmella kielellä, että mitä ihmettä hänen pojalleen on tehty ja kutsuvan avuksi kaikkia Jeesuksesta Paholaiseen ja päälle Jumalan vihaa.
Tämä kaikki vain siksi että Arman oli mennyt suomalaisen kaverinsa kotiin saunapäivänä.
http://www.mtv.fi/viihde/televisio/artikkeli/arman-alizad-hammentyi-pikkupoikana-saunasta-juoksin-nurkkaan-ja-aloin-itkea/5793168
Kannattaako muuttaa Suomeen jos alastomuus noin hirveesti traumatisoi?
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jos minun 7-v. lapseni olisi naapurissa kylässä ja siellä talon väki kulkisi alasti, niin en minäkään lastani sinne enää päästäisi. Minä en ehkä järkyttyisi ihan niin pahasti kuin Armanin äiti, mutta pitäisi sellaista perhettä hieman omituisena.
Vaikka alastomuus on ihan luonnollista, niin en minäkään kulje alasti kun naapurin lapset tai aikuisetkaan ovat meillä. Se on huonoa käytöstä.
No mistä ne naapurit jotka ovat saunomassa omassa kodissaan voivat tietää että yhtäkkiä sinne poukkaa joku matulapsi järkyttymään?
Kyllä omassa kodissaan pitää saada olla rauhassa!
Vai oletko niitä hulluja jotka eivät uskalla edes omassa kodisaan koskaan olla alasti?
Kakarathan näkee alastomuutta joka paikassa.
Sitä paitsi todellisuudessa ne katsoo jo tarhassa älykännyistään pornoo, jos on lastensuojeluliittoja ja opettajia uskominen.
Miten muka normaali saunominen traumatisois vaikkei se yletön pornon katsominen?
YLE lähettää keskellä päivää, parhaaseen lasten katseluaikaan tvstä HOMOPOROO eikä kukaan muka siitä traumatisoidu!
Alastomuus aiheutti 9-vuotiaalle Arman Alizadille kulttuurisokin:
Äitikin luuli saunavuoroa bordelliksi
Saunominen ja alastomuus saivat Iranista lähtöisin olevan Arman Alizadin vuodattamaan kauhun kyyneleitä pian Suomeen muuton jälkeen.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016031721282962_vi.shtml
Raukka karvaranne ei oo toipunut vieläkään traumastaan.
Väärä kulttuuri, väärä maa, pois pois mitä pikimmin
Mistäs ammanin mutsi ties minkälaista bordellissa on.
Hyvä kysymys
ei tiennytkään kuten luultavasti tajuat hetken mietittyäsi
Olipa "saunapäivä" tai ei, huonoa käytöstä on kekkuloida alasti, jos vieraita tenavia on tullut kylään.
No mistä ne TIESI että yhtäkkiä joku on tullu kylään?!
Kun se poika toi itse kaverinsa sisään.
Ei ne varmaan mitään telepaatikoita ole?!
Niin on. Ei tänne voi jäädä.
Muuten, mikäs täällä Suomessa on paremmin, kuin USassa? Arman Alizadkin muutti perheen kanssa USAsta Suomeen. Eikös USassa saanutkaan tarpeeksi hyvää turvaa?
OTA JA MEE OTA VELJESI MUKAAN.
MIKSI TUUTTE TÄNNE??
AIJOTTEKO MUUTTA SUOMALAISET MUSLIMEIKSI??
EI ONNISTU !
KADOTUKSEEN JOUTUU VERENTUHRIMAT KÄDET.
me eletään näin vakka perhe alasti saunassa .
Ei tällaista alasti kekkalointia (edes) perheen kesken kyllä esiinny juuri muualla. Valtaossa liberaaleja länsimaitakaan eivät vanhemmat ja sisarukset näyttäydy ilkosillaan toisilleen.
Jospa me suomalaiset olemmekin pervoja?
Mitä pervoo saunomisessa on?
Se että pervot homot nussii toisiaan perseeseen saunassa niin että paskat lentää pitkin seiniä, EI tee Saunasta ja saunomisesta pervoo!
Tjaah, koko lapsuus ollaan saunottu, nähty paljasta pintaa, uitu alasti, vittu siin ei oo mitää ihmeellistä. :) Herätkää vajakit, nyt on jo 2000 luku ja olette kuin jostain menneisyydestä.... mut en ihmettele, aavikolla tuulee....
Alastomuudessa sinänsä ei ole mitään vikaa ja saunoakin saa ja omassa talossa olla rauhassa. Tyttärelle ja rouvalle ei varmasti sattuisi tuommoista "vahinkoa" jos naapurin sedät/pojat/appiukko olisivat kylässä. Yleensä suihkusta tullaan pyyhe päällä varsinkin jos on mahdollista, että taloon on tullut saunottelun aikana vieraita.
Normaalisti käyttäytyvä aikuinen tarkistaa asian. Et sinäkään lampsi munasillasi, jos naapurin pikkutytöt ovat kylässä. Ne voisi kertoa kotona että sulla on tosi pieni...
No mistä ne TIESI että yhtäkkiä joku on tullu kylään kun ne on Saunassa?!
Kun se poika toi itse kaverinsa sisään.
Ei ne varmaan mitään telepaatikoita ole?!
Painusi kotimaahansa täältä uikuttamasta. Jätkä on täys idiootti.
Lol, perheen kans saunassa niin tuomitaan ties mistä, etenkin jos lasten kanssa:D
Radiossa oli et ennenvanhaan pestiin toisten selätkin. Nykyään siitä sais pedofiilituomion. Insesti ja traumatisointia. Ei ole selänpesukokemuksia onneksi! Mut sairaaksi on mennyt maailma. Lähinnä huvittaa ja kauhistuttaa miten sairasta nyky meno on.
Pitää kävellä harmaissa/mustissa vaatteissa eikä saa koskea tai katsoa keneenkään. :DDDDDDDDD Ajatuspoliisi tuomitsee ja yhtäkkiä rötöslista pitkä. Lol. Ajatuspoliisi jankkaa vaikka viilin kiisseliksi kunhan se sopii propagandaan:D
Muisteli varmaan kotiolojaan.
Me Vasemmistoliitossa ja Vihreissä harkitsemmekin jo saunan kieltämistä.