Ravintola Parooni

Mitäs mieltä olette ruuasta. Itse käynyt lähinnä alacarte listalta syömässä. Mielestäni sama ruoka eri kokin tekemänä liian suuria eroja, joskus aivan loistava joskus taas huono. Palautetta annettu.
131310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

En ole vielä käynyt, mutta lounasmenyn olen bongannut vertailtaessa paikallisten muiden vastaavien listojen kanssa ja olen todennut Paroonin lounaslistan olevan kaikista houkuttelevin tällä hetkellä. Täytynee varmaan joskus poiketakin siellä toteamassa vastaako tarjottavan ruuan laatu listan houkuttelevuutta.

Äänestä

Ruoka on listlta tosiaan "periaatteessa" hyvää. Toisinaan se on todella todella hyvää ja toisinaan lähes syömäkelvotonta. Täysin samaa mieltä siitä, että kokkien väleillä erot liian suuria. Ehdottomasti paras kokki on hetken aikaa pois pelistä. Silloin ruoka on aina varmasti hyvää!

Äänestä

Viikonloppuisin meno on ihan perseestä, näin vanhana sitä kaipaisi kunnon menoa!

Äänestä
  • Niin juuri, sellaista vanhan ajan meininkiä!

    Äänestä

Pontikkaa kaikelle kansalle vauvasta vaariin niin johon alkaa juhlat.

Äänestä
  • ja mitähän tarkoitat?

    Äänestä

  • teppo.pyllis kirjoitti:

    ja mitähän tarkoitat?

    Viinaa, sitä pitää saada.

    Äänestä

Käynyt vuosia syömässä, joka kerta saanut älyttömän hyvää ruokaa... Yes, suosittelen

Äänestä
  • Oon paroonittaren kans samaa mieltä, todella hyvää ruokaa. Ja mäkin suosittelen.

    Äänestä

  • Paroonittarelle kirjoitti:

    Oon paroonittaren kans samaa mieltä, todella hyvää ruokaa. Ja mäkin suosittelen.

    Mahtava lounasruoka ja viihtyisä paikka.

    Äänestä

  • Hieno juttu, et keskustas on tollanen lounaspaikka.

    Äänestä

  • Vuosia sitten edellisen kerran käynyt syömässä Paroonissa, kelpaa vanhaa kotikuntaansa näytellä kun on näin hyvää ruokaakin saatavilla.

    Äänestä

Kävin hiljain syömässä tuolla pitkästä aikaa. Voi taas hyvillä mielin pitää muutaman vuoden tauon.... Sen verran ala-arvoista ruokaa tarjoiltiin, että niillä hinnoilla ei enään toiste mennä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tasosamana kirjoitti:

Mitäs mieltä olette ruuasta. Itse käynyt lähinnä alacarte listalta syömässä. Mielestäni sama ruoka eri kokin tekemänä liian suuria eroja, joskus aivan loistava joskus taas huono. Palautetta annettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu