missä heitä näkee, vai onko hyysäri taas keksinyt kaiken omasta päästään - kuten aina?
Tämän palstan perusteella ei ainakaan voi tehdä päätöksiä.
Tämän palstan perusteella ei ainakaan voi tehdä päätöksiä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mamuttajat on lieksan rasisteja.
Mullistukset on vasta alkamassa suomalainen ei alistu muslimin mussutukseen, kyllä se pian koetaan miten kunnon vastarinta nostetaan näyttämölle.
Meinaako peris nousta uuninpankolta? :D
Sitä ei ymmärrä immeinen, että jos ulkomaalainen rikollinen jää kiinni vieraassa maassa ja on etsintäkuulutettu kotimaassaan, niin minkä helkutin takia sitä rupeaa täällä ummikot tuomitsemaan. Hus kaikki rosvot ja tappajat rauroossa sinne mistä ovat tulleet. Ja heti eikä viidestoista päivä. Kyllä meille hoopoille stana nauraa kohta koko maailma ja tulee käyttämään hyväkseen idioottien pohjatonta tyhmyyttä ja lompsaa.(kommenti)
http://mvlehti.net/2016/03/18/mvn-julkisuuteen-tuoneelle-irakilaissotarikolliselle-ammar-alziadylle-vain-ehdollista-k-18/
Että sillee, olihan taas hauska tapaus oikeaa suvakointia, ja vaasas seikailee samanlainen, paljonkos muualla.
Työpaikoilla Lieksassa on jostain syystä erittäin paljon maahanmuuttokriittisiä, joita palstan suvakki kutsuu rasseiksi. Suvaisevaisia en jostain syystä ole tavannut. Eli onko suvaitsevaisia vain pieni rypäs, jotka eivät itsekään työpaikoilla ilkeä ilmoittatua suvaitsevaisiksi?
Kyllä nämä tekemättömän vaeltajat vielä suomemme naukkii, niitä paasaa niin palion jottei kenkään niitä kehtaa vaimentaa, eihän nämä tajua muustakuin haimisesta ja syömisestä mitä luonosta saavat, nyt niitä on niin paloin, jotta kaikki pensaat on siellä kaluttu, viisaat suvakit on niitä hoitanut, jotta luonollinen kuoleman niito on poistunut nyt on meijän vuoro näläkiintyä näitten kanssa ja hävitä maapalolta, turha suvakointi johti tähän kuolema kaikille.