Mitä on olla

meitä entisiä kommareita vihataan:tulkaa vaan käymään,matka ei ole pitkä :Minäkin uskoin ja toivon vieläkin,että veljeys ja oikeudenmukaisuus voittaa? viha ,vaino,pois....parempi rauha ois..
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun seurailee entisten taistolaisten puuhasteluja ja ajatusrakennelmia nykysuomessa on helppo tulla vakuutetuksi, että käytännön kommunismista on vaikea, jopa mahdoton löytää mitään hyvää. Erikseen on sitten korulauseet, hurmahenkiset laulut ja juhlapuheiden liirumlaarumi. Niitä vain ei todellisuus tunne lainkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kommari ja natsi kirjoitti:

meitä entisiä kommareita vihataan:tulkaa vaan käymään,matka ei ole pitkä :Minäkin uskoin ja toivon vieläkin,että veljeys ja oikeudenmukaisuus voittaa? viha ,vaino,pois....parempi rauha ois..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu