liikaa sarjoja missä homoja

Minun mielestäni näitä ns. homosarjoja on liikaa. Jotenkin tuntuu siltä, että joka ikisessä sarjassa mikä on niin on ainakin yksi homo tai lesbo. Se on kummallista,Miksi niitä pitää joka sarjaan laittaa? Vetääkö se yleisöä?
Eihän homous kuitenkaan niin yleistä ole,että niitä jokaisen kaveripiirissä pörrää. Onko muita jotka on samaamieltä?
11858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tokihan joka sarjassa on nykyään myös kiintiöneekeri, niin miksei myös kiintiöhomo. Mutta ei se minua haittaa, päinvastoin.

Äänestä

Must ainakin ne on niinku sillai tosi niinku mageit ne tyypit. esimerkix se yx siinä mile high sarjassa, ja sit kans se angels in america oli siistii. Ja eix vähän oo hyvä toi sillä silmällä?

Siis mikä sua oikein ny risoo? Oox sää vähän vaivautunut kun kaks kundii tai gimmaa pussaa keskenään? Vinkki: Pistä öögat kii!

Äänestä

Joo muotoilit ajatukseni ihan oikein. Kaikki eivät vaan halua katsoa niitä sarjoja johon pakolla laitetaan mukaan homo!Totta on että niitä on liikaa ja hirvittää ajatella jos ne vielä lisääntyy...joku taisikin kirjoittaa että lisää homo-ohjelmia homo-uutiset homokauniit ja rohkeat homo CSI homo salatutelämät ja homo napakymppi jne...sitten nämä fanit olisivat tyytyväisiä...?! Tossa linkki aikasempaan keskusteluun http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=644&posting=22000000005827181

Äänestä
  • Mitä sitten jos on homo-ohjelmia. Mitä karkeimpia ja raa'impiä VÄKIVALTAohjelmia on ollut iät ajat pilvin pimein, eikä ketään kiinnosta. Nykyään niitä vaan oikein mainostetaan mainitsemalla että tässä on nyt semmoista materiaalia että piltit voi kärsiä. Ja piltit katsovat sitten taatusti...

    Eikä se heteroidenkaan toistensa nuolenta yms. aina niin kauhean mieltäylentävää ole ollut, joten miksei homoillekin saisi olla jotain yhtälailla. Ei sieltä tv:stä ole pakko kaikkea katsellakaan...

    Äänestä

  • ihan niinku tietona vaan.Jos olet tosiaan noin homofoobikko niin aina voi kääntään kanavaa.Olet varmaan kuullu sanan KAUKOSÄÄDIN.Vaihda kanavaa tai sulje koko telkkari.Minust atvstä tulee TODELLA VÄHÄN ohjelmia joissa olisi homo-henkilö.
    Ajatelkaapa kuinka ihanaa olis katsella esim.Salattujen elämien riku ja ossi olisivat "silleen"....

    Äänestä

sun kaveripiirissä ole homoja? Taidat elää aika rajoittunutta elämää.

Äänestä
  • Jos ei elä homojen keskellä niin ei se tarkoita että on rajoittunut. Päin vastoin!
    On järkevää liikkua normaalien seurassa kuin kerätä ympärilleen friikki sirkus.

    Äänestä

Mun mielestä mies homoja on liika, mut mix niin vähän lesboja? Ois hieno kattoo kunnon lesbo matskua telkusta, missä on kunnon härski meno ja hinkkaus.

Loppuis ämmien homosuvaitsevaisuus paskanjauhannat, kun niitä vituttais kun äijät vaan kiimassa kattelis lesbojen kuherrusta telkusta.

Äänestä

Ei minulle kyllä merkkaa onko ne ihmiset homoja vai heteroita, mutta kieltämättä jos aletaan väkipakolla ahtaa homoja joka paikkaan että ihmiset huomaisivat että hekin ovat ihmisiä, niin koko juttu kääntyy itseaan vastaan; heterot jää vähiin. Jos tasa-arvoinen kohtelu toteutuisi oikeasti, seksuaalisesta suuntaumuksesta ei välitettäisi yhtään. Kumpiakaan ei tungettaisi tv:hen sen enempää kuin vältettäisi.
Homo? hetero? So What? Pääasia että kuuluu kädellisten nisäkäslahkon homo sapiens -lajiin.

Äänestä

Täsmälleen samaa mieltä.Tarvitseeko niitä joka sarjaan tunkea.

Äänestä

olen samaa mieltä kiintiöhomo pitä olla joka sarjassa jollei sitten homous sinänsä ole jo sarjan ydin. Tätä Mirjamia katsellessa tietysti voi kylläymmärtää vaikka hintteys iskisikin vanhemmalla iällä tilapäisesti n.2-4s. Seuraava vaihe lienee kaksineuvoinen seksikone jolla on molemmat vehkeet, eiköhän tälläinen saada johonkin sarjaan lähivuosina jolleivat ihmistä uskalla leikellä niin joku viivakoodipelle sitten.
KUN EN ITSE MAKSA NIIN MUUT MAKSAVAT, HOMO-OHJELMATKIN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minni18v kirjoitti:

Minun mielestäni näitä ns. homosarjoja on liikaa. Jotenkin tuntuu siltä, että joka ikisessä sarjassa mikä on niin on ainakin yksi homo tai lesbo. Se on kummallista,Miksi niitä pitää joka sarjaan laittaa? Vetääkö se yleisöä?
Eihän homous kuitenkaan niin yleistä ole,että niitä jokaisen kaveripiirissä pörrää. Onko muita jotka on samaamieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu