Ottelu ManC - ManU, tulos 0-1
Cityllä 26 maalintekoyritystä, joista ohilaukauksia 16 ja bolokattuja 7. Vain 3 suuntautui kohti maalia, eikä onnistumisia.
Manulla 5 maalintekoyritystä, joista 1 ohilaukaus, ei yhtään blokattua, eli 4 kohti maalia. Yksi osuma ja voitto.
Molemmat joukkueet ovat täynnä huippuammattilaisia, joiden luulisi edes jollakin tolearanssilla tasapäisesti pystyvän kohdistamaan vetonsa kohti maalia. Mutta ero oli käsittämätön. Kotijoukkueella valtavasta yritymäärästä onnistuneita maalintekoyrityksiä 12 % ja vierailijalla 80 %.
...Aika mystistä touhua. Ja vedonlyönnissä City oli pelattu selkeästi voittajaksi...
Potkupallossa liikaa outouksia....
4
<50
Vastaukset
- Voi.ei
Siis kuka puhuu "potkupallosta" vielä nykyään.
- pallo_sinne_tänne
niin lotossakin
- RKeane
Shitty vaan on niin paska...
- Sopupelitasuri
Haha. Samanlainen oli Italian peli Milan-Lazio. Lazio sai ilmaisen maalin heti pelinn alussa. Sen jälkeen kun Milan tasoitti vielä eka puoliajalla, tuli siletä toisella puolikkaalla pelkkiä ohilaukauksia ja paljon. Eikä maalia vahingossakaan.
Yleensä kun selvästi altavastaaja joukkue saa punaisen kortin, alkaa se parempi armottoman pommituksen viimeistään viimeisellä viidellä minuutilla, josyleensä tavoite on voittaa ottelu. Kun Lazion pelaaja ajettiin ulos 84 minuutilla, lopetti Milan pelamisen kokonaan. Se ei tehnyt ainoatakaan maalintekoyritystä, vaikka tuollaisessa tilanteessa halutessaan olsi voinut järjestää todellisen pomituksen Lazion maalivahdille.
...Täysin selvä ja mitä tyypillisin soputasapeli. Mutta Italissa aina yli puolet joukkueista pelaakin vedonlyöntimafian määräämiä tuloksia. Ja Viekkaus valitsee noita sopupelejä täysin tietoisesti vedonlyöntiinsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648