Naiset viekö sairautenne naiseuttanne?

uusMarilynn

Nyt kysyin sievästi,vakavasta ongelmasta yhteiskunnassamme.

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusMarilynn

      jos vie niin vie,jättäkää muut naiset rauhaan

    • Tuntuuhyvälle

      Kiitos Marilyn, että otit tunteemme humioon tehdessäsi aloitusta.

      • uusMarilynn

        mutta jos se on sinun ongelma,tulee jättää muut naiset jättää rauhaan,tämä on jatkoa Synnyttäjä keskustelulle.Suomessa ei ole laissa Synnyttäjää,käsittääkseni se on lain vastaista.


      • Minähänsevaintässä
        uusMarilynn kirjoitti:

        mutta jos se on sinun ongelma,tulee jättää muut naiset jättää rauhaan,tämä on jatkoa Synnyttäjä keskustelulle.Suomessa ei ole laissa Synnyttäjää,käsittääkseni se on lain vastaista.

        Ei ole sellaista sairautta, joka veisi naiseuttani. En ole tietoinen tuosta synnyttäjä keskustelusta. Muutoin annoin palautetta, että tämä aloituksesi oli lähestymistavaltaan parempi, kuin monet muut aloituksesi. Ei heti sellainen syyttävä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      307
      3025
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      121
      2049
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2033
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1733
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1379
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1233
    Aihe