ESPOO ON MYRKKYKAUPUNKI

Terveisiä myrkyllisestä Espoosta. Kannattaa miettiä, kannattaako tänne muuttaa.
Täällä on lumiauratkin myyty ilmeisesti kaupungin huonosta rahatilanteesta johtuen tai sitten ne on jo ruostuneet puhki järjettömällä pakonomaisella ympäristön suolaamisella. Vai olisikohan kaupungin virkamiehet olleet pitkällä lounaalla myrkkykauppiaan edustustiloissa ja saunan lauteilla kun myrkkykaupat on tehty pienessä pierussa ja nyt sitä kylvetään sitä rataa ettei kukaan säästy tältä terrorismilta. Kotikadullanikin on 30 km nopeusrajoitus ja sitä myrkytetään aamuin illoin. yli 90 prosenttia liikenteestä vetää ylinopeudella, sis. linja-autot, kuorma-autot ja röyhkeä läpiajoliikenne. Myrkkyjä kylvetään niin runsaasti, että se kulkeutuu koteihimme, se kulkee lemmikkien turkissa, se tulee kotiin vedettäessä pulkkaa jalkakäytävillä., lasten haalareissa . Sitä valuu taloyhtiömmekin pihalle kun äijät aamuhämärissä roiskivat sitä yltiöpäisesti hullun kiilto silmissä. Katua ajellaan ylinopeudella edes taas, kunnes katu lainehtii tätä lientä. Nämä myrkyt pilaavat pohjavedet, ne pilaavat kasvit, haurastuttavat betonit. Eteisiä joudutaan pesemään jatkuvasti. ELÄKÖÖN ESPOO; VERONMAKSAJAT MAKAAVAT KOHTA JORVISSA MYRKYTYKSEN UHREINA. VÄLTTÄKÄÄ ESPOOTA JOS HALUATTE PYSYÄ TERVEINÄ.
Tätä on jatkunut jo useita talvia peräkkäin. Itsekin katselen jo toista kaupunkia, sellaista joissa ei veronmaksajia myrkytetä hullun lailla. En aio maksaa sellaisia veroja jotka vievät oman ja läheisteni terveyden.

0

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kelekkakisat

        Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
        Nivala
        21
        10895
      2. Aivan kauheaa

        Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
        Imatra
        40
        8167
      3. Onko kaivattusi

        …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
        Ikävä
        123
        5221
      4. Kuinka pitkä välimatka

        on teidän kotien välillä?
        Ikävä
        143
        3626
      5. Epäilen ettet edes

        Kehtaisi liikkua kanssani.
        Ikävä
        69
        3558
      6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

        Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
        Maailman menoa
        35
        3514
      7. Oletko huomannut

        Yhden muutoksen?
        Ikävä
        33
        3147
      8. Jäikö meidän välit

        Mielestäsi Kesken?
        Ikävä
        55
        2499
      9. Olisipa saanut sinuun

        Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
        Ikävä
        35
        2001
      10. Miltä mahtaa tuntua

        Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
        Tunteet
        28
        1776
      Aihe