Juhani Aitomaa ? ?
Juhani Aitomaa
7
118
Vastaukset
- qwertyuui
Kuka hän on?
- MitäVäliä
"Älä ammu viestin tuojaa"
- oliennen
Eikös hän ole se kf kiihkoilija, ainakin ennen oli
Ei hän kiihkoilija ole, niin kuin sinä asian esitit.
http://bambuser.com/v/5725710
Hyvin maltillinen ja asiallinen suomalainen uskova mies. Toimii myös Israelin Ystävät ry:n julkaiseman Shalom-lehden toimitussihteerinä.
http://www.iy.fi/- eijatkoon
Aitomaa saarnaa oudosti, mumisee jotain raamatusta ja toistelee kun jokin kultti tekee sitä ja tätä. Ei puhu Jeesuksesta mitään, vaan on keskittynyt johonkin kulttiin jossakin. Mitään faktatietoa ei löydy. Selittää jotain itsestään selvää armosta pelastumista joka on RHB ja BH itsestään selvä asia, mutta Aitomaalle käsittämätön ongelma sekaisin lahkoa kulttia. Aivan uskomaton saarnamies niin kuin kf jo antaa ymmärtää, salaliittoteoriaa, keksittyjä oppirakennelmia, oman mielen tuotoksia panettelua sekamelskana.
Ison foliohatun arvoinen suoritus Juhani Aitomaalta, mutta mitään lisäarvoa jumalan seurakunnalle saarnaamisesta ei ole.- Jatkoon
Aitomaa on tehnyt suuren palveluksen Suomen kristityille, jotta ei ole eksytty tai on osattu tulla pois eksytyksestä. Sinä olet (vielä?) eksyksissä.
- eijatkoon
Jatkoon kirjoitti:
Aitomaa on tehnyt suuren palveluksen Suomen kristityille, jotta ei ole eksytty tai on osattu tulla pois eksytyksestä. Sinä olet (vielä?) eksyksissä.
Eihän Aitomaa tiedä Pyhästä Hengestä mitään, hän on vielä lapsenuskossa ja harhautunut yhden asian perään: löytämään harhaoppia kaikesta ja kaikista, jotka eivät ajattele hänen totuudesta vääristyneen ajattelunsa mukaan. Luennoitsijana hän mumiseva tylsä ja epäselvä eikä pysty perustelemaan asioita muuta kuin omina keksittyinä teorioina. Jokin käytännön ruumiillinen työ soveltuisi hänelle paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24345306Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18510838Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 331563
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500