"Presidentti Niinistö on tänään uransa huipulla tavatessaan Putinin. Ninistö ottaa ensimmäisenä puheeksi, antaako Venäjä Suomelle Karjalan takaisin suosiolla vai tarvitseeko Suomen tehdä Krimit eli ottaa Karjala omin luvin haltuunsa. Se, kumpaa keinoa Putin kannattaa, määrittää maailmanpolitiikan kuviot lähivuosiksi eteenpäin.
Suomelle Niinistön ja Putinin tämänpäiväinen neuvottelu on siinäkin mielessä ratkaiseva, koska siinä selviää, tuleeko Suomesta lähiaikoina Nato-vetoinen vai Neukku-vetoinen."
Paksua pötyä. Noita asioita ei tietenkään käsitellä lainkaan,
Tiltut valehtelevat Niinistön vierailusta
8
<50
Vastaukset
- Tietoa-tiltuille
Presidentin kanslian mukaan keskustelun aiheina ovat Suomen ja Venäjän kahdenväliset suhteet, mukaan lukien rajayhteistyö sekä kansainväliset kysymykset, kuten Ukraina, Syyria ja arktinen yhteistyö.
- erittäinsalainenagentti
Totta turiset. Niinistön tiltu sihteeri päästi iltapäivälehtiin 19.03. emävalheen että Niinsitö olisi kutsuttu Valkoisen talon juhlituksi vieraaksi. Totuushan on aivan toinen.
"Sauli Niinistö päästi jälleen varsinaisen kevään emävaleen syöttämällä sihteerinsä välityksellä 19.03.2016. iltapäivälehtiin valheen että Niinistö ja Haukio olisi kutsuttu Obaman juhlituiksi henkilökohtaisiksi vieraiksi Valkoiseen taloon. Kysymyksessä oli taas Niinistölle tyypillistä valehtelua tällä kertaa vanhalta mieheltä täydellinen uutisankka.
Asian tarkisti ne joilla on siihen resurssit ja suora kontakti muun muassa Pentagoniin tuloksella että Washington vahvisti myöhään lauantain 19.03.
iltana Suomen aikaa että Niinistöä ja Haukiota ei todellakaan ole kutsuttu henkilökohtaisiksi juhlituiksi vieraiksi Valkoiseen taloon.
Mistä on kyse:
"Kysymyksessä on toukokuussa 2016 pelkästään Washingtonissa järjestettävä pohjoismaisten päämiesten tapaaminen missä Niinistö on mukana. Eli ei yhtään sen kummempi juttu kun Halonen tapasi Bushin kansainvälisten kokousten yhteydessä. Se on ihan sattumaa minkä maiden johtajia Suomessa käy vierailulla. Sillä ole mitään tekemistä sen kanssa kuka presidentti kulloinkin sattuu istumaan. Valtiovierailut tapahtuvat siten, että Suomen presidentti on käynyt esim. vienninedistämismatkalla jossakin maassa ja siinä yhteydessä on tapana esittää kutsu ao. maan presidentille vastavierailulle Suomeen. Kutsu on saatettu esittää yli 10 vuotta aikaisemmin edellisen presidentin aikana. Ja on varsin sattumanvaraista milloin ko. valtio ilmoittaa, että nyt olisi kiinnostusta tulla. Suomen tehtävä on pitää yllä suhteita kaikkiin maihin, joihin meillä on diplomaattisuhteet. Vierailut ovat osa tätä suhteiden hoitoa. Jokaiselle on jo varmasti itsestään selvyys että esimerkiksi Matti Nykänenkin presidenttinä olisi uskottavampi kuin vanha mies Sauli Niinistö!"
Kuinka paljon Sauli Niinistö vääristääkään todellisuutta ja mainostaa katteettomasti itseään printtimediassa! Koko Niinistön presidenttiyshän perustuu petokseen!"
https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1704125163168347/?type=3- Sauli-on-kutsuttu
vaimoineen osana Pohjoismaista vierailua.Kukan ei ole muuta väittänytkään, kuin tiltujen valeissa.
Tiltuille tämä on tas vaikea paikka.
Kyseessä on kuitenkin Niinistön kolmas tapaaminen Obaman kanssa.
"Koko Niinistön presidenttiyshän perustuu petokseen!"
Tiltun valetta taas. Saulin valitsi vapaissa vaaleissa presidentiksi lähes kaksi miljoonaa suomalaista.
Tiltujen valeet eivät asia muuta miksikään.
- Terrorismi-saattaa
nousta voimakkaasti esille Brysselin tapahtumien takia. Sitähän Venäjäkin pelkää.
- Tiltut-ovat-jo
valinneet USA:n seuraavan presidentin.
Se on tietysti Trump. Kohta on hänen vuoronsa olla tapaamatta Niinistöä. - Kas-kun-tiltut
evät ole panneet Brysselin iskuja Niinistön ja Stubbin syyksi.
- Sauli-ja-Putin
asettuvat varman yksimielisesti terrorismia ja tiltuja vastaan.
- Niinhän-se-kävi
Putin ja NIinistö tuomitsivat yksimielisesti tiltujen kannattamat terrori-iskut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."682342Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2452313- 1201538
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis351365Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj601348- 1331309
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711220Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.81998Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73989Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102989