Jumala pelasti Jaakonsaaren?

10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä Allah tässä nyt päätti pelastaa pienen maan johtoa haluavan naisen. Vaalit tulee, liisaseni!

Äänestä

Eikös kyseessä ole normidemari?

Äänestä

Jumalahan pelasti aikoinaan myös erään tyypin siellä Puolan bunkkerissa.

Tai sitten se toinen kaveri.

Äänestä

Jumala pelasti myös minut olin aikeissa mennä Brysseliin 10 vuoden sisällä.

Äänestä

Vai että Jaakonsaaren pelasti. Nyt alko usko jumalaan horjua.

Äänestä

Jaakonsaarihan huusi kitarisat pihalla, että kaikki terroristi pitää ottaa Eurooppaan, mitä se nyt inisee pienistä murhista.
Nyt murhamiehet äkkiä Suomeen hoivattavaksi jaoikeuteen tuomittaviksi. Suomessa matu saa tuollaisesta terroriteosta 3 kk ehtoollista ja pääsee telkkariin juontajaksi.
Toivottavasti seuraavassa terrori-iskussa saa surmansa ongelmaa haalineet poliitikot, eikä viattomat ihmiset.

Äänestä

Jumalan tekoja ei voi aina selittää, nytkin suurimmasta osata suomalaisia tuntuu että jumala teki erehdyksen kun tuo saatanan viheliäinen paskasäkki ei räjähtänyt taivaan tuuliin.

Äänestä

Oululainen telaketjufemakko.

Äänestä

Kuka tietää yhdenkin ihmisen, jonka Jumala tai mikään muukaan satuolento on pelastanut?

Äänestä

minkä pahan tappaisi ja hyvät menevät ensin on vanha sanonta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KiitosHerralleAmen kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001143293.html

EIkös Liisa ole lestadiolaisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu