TV7:ta tuli rukousohjelma, jossa rukoiltiin esirukouspyyntöjen puolesta. Jollakin oli ollut kaksi vuotta asunto myymättä ja hän pyysi esirukousta, että asunto menisi kaupaksi.
Heikki Hilvo innostui yhdessa Mika Jantusen kanssa. He rukolivat ääntä korottaen, että asunto menisi kaupaksi ja myös HYVÄÄN HINTAAN. Jos tämä ei ole menestysteolgiaa, niin mikä sitten??
Jaak. 4: 3 Ja vaikka pyydätte, te ette saa, koska pyydätte väärässä tarkoituksessa, kuluttaaksenne kaiken mielihaluissanne. 4 Te uskottomat! Ettekö tiedä, että rakkaus maailmaan on vihaa Jumalaa kohtaan? Joka tahtoo olla maailman ystävä, asettuu Jumalan viholliseksi.
Hilvo + Jantunen rukoilivat hyvää hintaa asunnolle
7
76
Vastaukset
- mitäpahaamuka
Voihan sitä kaikenlaista toivoa. Ja sitten rukoilla mutta kun ei se mitään auta.
- jaakko2524
Sinä pieni hauras ihminen, huuda Jumalaa avuksesi hädän päivänä, niin Hän tahtoo auttaa sinua ja sinun tulee kunnioittaa Häntä.
Voit myös pyytää todellista rehellistä ja aitoa Jumalan palvelijaa rukoilemaan puolestasi.
Huomaa kuitenkin, että Jarno Piipponen, Mika Jantunen ja Heikki Hilvo ovat vieraan evankeliumin saarnaajia ja menestysteologeja, eikä tarvitse ihmetellä, jos Jumala ei vastaa heidän rukouksiinsa.
TV7:llä on hyvin vähän ihmisiä, joiden tahtoisin rukoilevan puolestani.
En edes kiitosaiheita halua heidän kauttaan välittää, ja suoda heidän ottavan itselleen kunniaa, joka kuuluu yksin Jumalalle.
Haluan tässä rohkaista jokaista, jolla on jonkin asia, jonka tähden hän on ehkä vuosikausia huutanut Jumalan puoleen apua anoen.
Itselläni oli eräs sellainen asia. enkä muistaakseni koskaan pyytänyt ketään rukoilemaan sen asian puolesta.
Kävi kuitenkin niin, että Jumala kuuli rukoukseni ja huokaukseni ja vihdoin 09.01.2015
vastaus tuli.
Kiitos ylistys ja kunnia yksin Isälle Jumalalle ja Jeesukselle Kristukselle ja Pyhälle Hengelle. Aamen. - Busines
Niillä on satojen tuhansien asunnot . Kokousbisnes on mieletön rahankeruu . Kolehdit . Kokouksista ja musiikkibiseksestä tulee miljoonabisnes kirjamyynti . Kyse on menestyksestä MYYNTITYÖSSÄ .
- dfgsgfsdf
Mistä tiedät? Yksilöi väitteesi. Asia kiinnostaa meitä.
- URIGELLEREITÄ
RAHASTUSTA tyhmät lahjoittaa . Rakentavat taloja itselleen kiinteistöjä . Oikeet alkukristityt piti yhteisenä kaikkee ja rakensi kirkkoja nää ostaa osakkeita itselleen . Niillä on johtajan palkat kulukorvaukset myyntivoitot päivärahat eikä minkäänlaista oikeeta juttua .
- gfghfghhf
Olen tullut siihen johtopäätökseen, että nämä esirukousohjelmat eivät aja oikeaa tarkoitusta. Ne ovat enemmän viihdettä, kuin aitoa rukoilua.
- diagnoosini
Tämä Hilvo on arvoitus sikäli, että on jo vanha ja pitäisi olla jo kypsä kristittynä. Nuoren ymmärtää eksyvän tällaiseen. Tulin kuitenkin tulokseen, että jokin on ajanut hänet tällaiseen.
Eräässä ohjelmassa tv7:lla muistaakseni hän sanoi että uskovien pitäisi olla sellainen kuin Kathryn Kuhlman, jonka magneettisen olemuksen saattoi aistia ovelta asti ja selkä päin. Eli hän ei ilmeisesti tiennyt, että näin sanottiin Elisabeth Taylorista ja Richard Burtonistakin. Tälläisella magneettisuudella ei siis ole mitään tekemistä kristittyjen kanssa tai Pyhän Hengen kanssa. Joillakin ihmisillä vain on vetovoimaa. Eli hän haluaisi, että uskovat olisivat vetovoimaisia. Koska hän on toiminut Japanissa lähetystyön pappina aikoinaan, ilmeisesti saanut siellä vaikutteita, synkretismistä, japanilaisillahan on outo tapa viettää kristillisiä häitä, vaikka eivät uskoisi mihinkään, tai uskovat esim. new ageen tai sitten japanilaisiin uskontoihin. Joka tapauksessa Japanihan on täysin immuuni kristinuskolle, eikä siellä tehty lähetystyö ole koskaan saavuttanut mitään. Turhauttavaa. Eli hän on turhautunut siellä ja turhautunut Suomessa. Tarvitaan siis keinotekoinen herätys, ettei oltaisi niin turhautuneita. Sitten taas kaikki muut kulttuurit ovat melkein aina positiivisempia ja iloisempia kuin suomalainen kulttuuri, joten hän haluaisi tänne samaa. Hyväksytään kaikki avosylin, herzogit ja muut ja ihmisten herättämiseksi kristinuskoon kaikki keinot ovat sallittuja, vaikka ne eivät olisi enää kristinuskoakaan!
Ja hänhän on valitettavasti tuon viiniliikkeen ihmisiä, eli kyllä siellä varmaan luullaan, että tulee jokin suuri herätys lopun aikoina, mitä ei tule.
Eli tämä on kunnian teologiaa hakeville ihmisille.
Kai sitten vai pitäisi rukoilla noiden ihmisten puolesta, jotka ovat haksahtaneet tällaiseen toimintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646075Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201748Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt111646Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921533Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411426- 1131140
Oon mä susta mustasukkainen
Mä tunnustan. Olen aina vähän jollain tapaa ollu susta mustis. Tottakai, koska rakastan sua. Mutta mustiskin vain terveellä tavoin. Ihan luonnollista150984Sohvi blörf
Siellä se taas keekoilee kaupungilla ja kuvailee viattomia opiskelijoita instaansa. Kuvaa nyt vaan omaa tissivakoo ja bebaa jätä muut rauhaan ettei t106831Jättäkää tuo Lumio nyt jo rauhaan!
Mihinkään tuo avaus katosi? Säälittävää touhua kertakaikkiaan, harvoin tänne mitään kirjoittelen mutta tämä touhu alkaa mennä jo yli hilseen. Hävetkää26742Rakas rakas rakas
Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Rakas rakas rakas Oot kaikkeni sä ihana m65664