Lienee selvää jo luupäisimmällekin suvakille, että Euroopassa riehuu maailman palo ennen kuin syksy pudottaa ensimmäistäkään keltaista lehteä pihakoivusta. Tuleen voi toki jäädä makamaan, mutta parrakas vihollinen ampuu ja räjäyttää kaiken mikä muistuttaa häntä rappiollisesta lännestä.
Aikaa ei enää ole hukattavaksi, jos sdp:n aseellinenkin siipi antaa itsellensä luvan ampua tavallisia suomalaisia kantiksia. Kannattaa muistaa ettei Eurooppaa repivässä sodassa ihmiskilven osa tule olemaan helppo.
Antautuminen ei kannata.
Aikaa ei enää ole hukattavaksi, jos sdp:n aseellinenkin siipi antaa itsellensä luvan ampua tavallisia suomalaisia kantiksia. Kannattaa muistaa ettei Eurooppaa repivässä sodassa ihmiskilven osa tule olemaan helppo.
Antautuminen ei kannata.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hitler kortin esiin vetäminen oli nerokas teko.
Milloin on pitkien puukkojen yö?
eikös se ole totutunut koko viime syksyn ja kuluvan vuoden aikana maamme vastaanottokeskuksissa ?
eihän tänä nyt vaikeata ole. on yksinkertainen keino, otetaan vanhat rotuopit käyttöön. hyvänä esimerkkinä voin kertoa, että kun olen matkustellutveuroopassa perheeni kanssa jo ennen euta, niin kun virkailijat huomasivat suomen passimme, niin viittasivat vain kädellään, että menkää ohi. mutta, usein jonoissa olevat arabit joutuivat tarkempaan syyniin. miksei tätä voisi noudattaa nykyäänkin laajemmiten. minulla on aina tapana koneessa etsiä mahdolliset terroristit käyttämällä samaa kaavaa. mikä tässä on niin vaikeata. ei kristityt syyllisty itsemuthapommeihin, on vain tietty porukka ja sitä,pitää pitää tiukasti silmällä.