muslimit räjäyttelleet taas eurooppalaisia kappaleiksi ja maikkarilla jeesustellaan "islamofobiasta".. Ei jumalauta että on pimeetä touhua.. Kansalaisten pitäisi digata islamista vaikka, se polttoaineena näihin jatkuviin terrori-tekoihin...
Huomenna huomenta suomessa aiheena "islamofobia"
33
<50
Vastaukset
- pimeetä.porukkaa
Suomalaiset pro-islam toimittajat ovat ihan pimeitä.
- saapanähdä
Ketähän kaikkia vähäjärkisiä suvakkeja on huomisaamun tv-lähetyksiin arvottu ?
- saas.nähdä
saapanähdä kirjoitti:
Ketähän kaikkia vähäjärkisiä suvakkeja on huomisaamun tv-lähetyksiin arvottu ?
Varmaan joku nasima, dan koivulaakso, lissu jaakonsaari tai setä tuomo-oja..
- oiu987
Muslimi Invaasio Tätä se On
https://www.youtube.com/watch?v=L2X0qYgxbvI&index=1&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
- MouhijärvenMoukariArvi
Majavahampainen molopää eli Stubbi sössötti teeveessä että terrorismin juuret ja terroriteot sikiävät valkoisen miehen ymmärtämättömyydestä ja kyvystä ymmärtää muslimiterroristeja sekä heidän päämääriään. Tuo vitun majava pitäisi tervata ja kieritellä höyhenissä sekä työntää äitinsä vittuun takaisin.
- valehteleva.eu.natsi
Eu propagandaa, pitävät kynsin ha hampain kiinni vapaasta rajasta ja molottavat tuota sontaansa rasismista ja valkoisen ihmisen taakasta. Toivottavasti tuo baabelin torni alkaa hajota britannian eron myötä. Uhraavat jopa kansalaissensa aatteelleen.
- oimaammeköyhä
Nykymeno lyö pöyristyttävyydessään kaikki orwellit ja muut. Ajatella, elämme keskellä jotain maailmanhistorian pimeintä ja kummallisinta jaksoa. Ollaan todistamssa jotain neuvostoliitton ja natsipropagandaakin suurempaa propagandasirkusta.
- näino
Aamen. Etpä oo ainoa, joka tehny saman havainnon.
- Poispoisse
Stubb on äärimuslimi
- sika.se.on
stubidi on eu-natsi.
- mitä.tämä.on
islamistit tekevät 99 % maailman terrori-iskuista ja maikkarilla ihmetellään miksi täyspäiset länsimaalaiset ihmiset suhtautuvat kyseiseen ideologiaan kriittisesti?
- HienojaOvat
On se jotain niin hienoa.. tuo islam! Jotain ylihienoa, koska mulle sen hienous ei ole (vielä) auennut.. Vai onko niin, että vain paremmat ihmiset sen huomaa..?
- Käsityskykyeiriitä
Päänkatkojien oikeudenkäynneistä uutisoidaan kiivaasti. Kaikesta paistaa läpi, että päänkatkonta halutaan esittää suomalaisille normaalina asiana, kuten maitokaupassa käynti. On siis rasistista moittia ja kyseenalaistaa päänkatkomiskulttuuria, koska se on arkipäiväistä Irakissa ja Syyriassa. Suomi ei valitse yhtään ketä tänne otetaan elätettäväksi.
- EnYmmärräHyssyttelyä
Atte Kaleva jihadistitutkija tänään Aamulehden nettisivuilla: " Hänen mielestään jihadistit kokevat olevansa hartaita muslimeja, jotka toteuttavat uskontonsa oppeja."
JOTEN KAIKKIEN MUIDEN ISLAMINUSKOISTEN PITÄISI ILMOITTAA, ETTÄ EIVÄT PIDÄ JIHADISTEJA OIKEINA USKOVAISINA JA MUSLIMEINA LAINKAAN. Pelkkä jonkinlainen "paheksunta" joistain islamilaisista lähteistä EI RIITÄ!!!
Tällä voisi olla tärkeä vaikutus. Mutta tällaista lausuntoa tuskin saadaan kuulla...
"Pelolle ei saa antaa sijaa" vaaditaan esim. oman valtiovarainministerimme suulla. Puolustetaan siten parhaiten Eurooppalaista suvaitsevaisuutta, vapautta ja humanismia?
Eli jatketaan samaan malliin. Väkisin uskoen tähän monikulttuuriseen ja vapaaseen Eurooppaan samalla ummistaen silmämme konkreettiselta UHALTA joka on näkyvissä? Yritetään vaan "estää ja varautua iskuihin", mutta muuten politiikassa ei mitään muutosta?
Pääsyynä tähän tilanteeseen Euroopassa ja uhkaan on hallitsematon maahanmuuttovyöry. Kaikki paska levottomuus arabialaisesta ja islamilaisesta kulttuurista leviää tänne ja erityisvihollisia ovat Eurooppalaiset kun eivät takaa ja järjestä täällä kaikille tulijoille hyvää elämää.- Sairasta.nykymeno
"Tähän on totuttava" "Eläkää kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan" Euroopan ääliö päättäjät kehoittavat yksi toisensa jälkeen kansalaisiaan olemaan kuin teuraalle vietävät lampaat..
- hevosmiehen.toimisto
Eurooppa ei suojele kansalaisiaan. Toivotaan että seuraavassa mällissä menee mahdollisimman monta eu-päättäjää.
- Eivoikäsittää
Iskut eivät kohdistu vain niiden länsimaiden kansalaisiin, jotka sotivat persianlahdella. Muslimien terrori-iskut kohdistuvat kaikkiin länsimaalaisen näköisiin ihmisiin, jotka eivät ole islamin uskoisia. Kyse on puhtaasti uskonnon varjolla tehtävästä rasistisesta murhaamisesta. Suomi ei ole NATON jäsen, eikä osallistu sotilasoperaatioihin ulkomailla. Siitä huolimatta myös suomalaiset kokisivat aivan samanlaisen kohtalon, jos olisivat väärässä paikassa väärään aikaan. Ongelmat oli ennen helposti vältettävissä, kun lopetti matkustamisen epävakaisiin maihin. Mikä nykytilanteessa on käsittämätöntä ja suorastaan sairasta on, että päättäjät ovat vetäneet ongelman kansalaisten luokse ja mahdollistavat sen jatkumisen kotimaassa. Poliitikot vaativat ja pakottavat kansalaiset hyväksymään nykytilanteen. Keppihevosena käytetään rasismia ja humanitäärisiä velvoitteita. Ts. välillä kansalaisia tapetaan ja raiskataan, mutta se ei haittaa, sen kanssa vaan pitää oppia elämään.
- yitfoyug
Mein Kampf kantaa hedelmää
22.3.2016 22:50 Janne Suuronen 21 kommenttia
ilmoita asiaton viesti
Koraani on rasistinen kirja.
Koraanissa luetellaan erilaisia ihmisryhmiä, käsitellään ihmisiin liittyviä piirteitä ja kehotetaan kohtelemaan ihmisiä eri tavoin. Koraanissa jopa yllytetään tappamaan ateisteja.
Mohammed ei kuulemma osannut lukea eikä kirjoittaa. Islamin uskon mukaan Koraanin teksti tuli suoraan allahilta. Siksi muslimien mielestä Koraanin teksti ja sen sanoman täytyy olla virheetöntä. Koraanissa käytetty kieli ja siitä tehdyt käännökset luonnollisesti ovat jo huomattavasti tulkinnanvaraisempia asioita.
Ohessa esimerkinomaisia otteita Koraanista. Yritin valita esimerkit niin, ettei kontekstin pois jättäminen vääristä sisältöä.
1) Koraanin mukaan muslimit luonnollisesti ovat ylintä kastia
Omaa uskoa kannattavat erotellaan muista ihmisistä.
"92. Uskovainen ei saa surmata toista uskovaista, jollei se ehkä tapahdu vahingossa. Jos joku vahingossa surmaa uskovaisen, sovittakoon sen vapauttamalla yhden uskovaisen orjan ja maksamalla täyden henkisakon surmatun suvulle, jolleivät he häntä siitä vapauta"
"93. Mutta sen palkka, joka tahallisesti surmaa uskovaisen, on iankaikkisesta oleva Helvetti, sillä Jumala on vihastunut häneen, kironnut hänet ja valmistanut hänelle peloittavan rangaistuksen."
Lainaukset Naisten suurasta. Sama viesti toistuu monessa paikkaa Koraania.
Muslimi ei voi olla kristityn eikä juutalaisen ystävä
"51. Te, jotka uskotte! Älkää lyöttäytykö juutalaisten ja kristittyjen ystäviksi, - he ovat ystäviä vain toisilleen, ja joka ottaa heidät liittolaisikseen, on yksi heistä. Jumala ei totisesti ulota johdatustaan väärämielisiin."
Lainaus Pöydän suurasta.
2) Ylimmän muslimi-kastin jälkeen koraanissa tulevat kristityt
Koraanissa puhutaan paljon Kristityistä ja Juutalaisista. Muslimien ulkopuolisista uskonnoista Kristityistä puhutaan kaikkein neutraaleimmin. Koraanissa jopa vihjaillaan Kristittyjen mahdollisuudesta saada pelastus.
"62. (Koraaniin) uskovat ja myöskin ne jotka ovat juutalaisia, kristittyjä, saabalaisia, jos he uskovat Jumalaan ja Viimeiseen päivään ja elävät hurskaasti, saavat totisesti palkkansa Herransa luona; ei mikään pelko valtaa heitä, eikä heidän tarvitse murehtia."
Lainaus Lehmän suurasta.
"46. Ja Me lähetimme profeettain jälkeen Jeesuksen, Marian pojan, vahvistaen sen, mikä ennen Häntä oli sanottu Toorassa; Hänelle Me annoimme evankeliumin, joka sisälsi johdatuksen ja valkeuden sekä varmensi sen, mikä edellä oli sanottu Toorassa, - ollen myös johdatukseksi ja kehoitukseksi niille, jotka karttavat pahaa.
47. Ja evankeliumin seuraajien piti tuomita sen mukaisesti, kuin Jumala oli siinä ilmoittanut; mutta kuka ikinä ei tuominnut Jumalan ilmoituksen mukaisesti, kuuluu väärintekijöihin.
48. Näin Me olemme ilmaissut sinulle (Muhammed) Totuuden kirjan varmentaaksemme edeltäkäyneet kirjoitukset ja säilyttääksemme niiden tarkkuuden; arvostele siis niitä Jumalan ilmoituksen mukaisesti, äläkä seuraa sellaisten alhaisia vaistoja, jotka luopuvat sinulle ilmaistusta totuudesta; kullekin (heimollenne) Me sääsimme omat lakinsa ja tapansa. Jos olisi ollut Jumalan tahto, Hän olisi muovaillut teidät kaikki yhdeksi kansaksi, ellei Hän olisi tahtonut koetella teitä erikseen annetuin totuuksin; sentähden rientäkää kilvan toistenne kanssa hyveiden harjoittamiseen. Kaikkien on teidän palattava Jumalan eteen, ja Hän kyllä antaa teille lopullisen selvyyden siitä, mistä olitte erimielisiä."
3) Kolmantena kastina tulevat Juutalaiset
Juutalaisista Koraanissa kirjoitetaan Kristittyjä negatiivisempaan sävyyn. Samaistetaan ikäviä ominaisuuksia Juutalaisiin ja kuvaillaan Juutalaisten pahoja tekoja. Kuulostavatko vaikkapa anti-semitistien koronkiskontasyytökset tutuilta ?
"46. Juutalaisuuteen taipuvien keskuudessa on sellaisia, jotka sekoittavat sanat pois niiden oikeasta yhteydestä ja ääntäen niitä väärin parjaavat kielillään Uskoa (Islaamia) sanoen: »samicnaa wa casainaa» ja »ismac ghaira musmacin» ja »raacinaa» . Jos he sanoisivat »samicnaa wa atacnaa» ja »ismac» ja »unzurnaa» , niin olisi se heille parempi ja oikeampi, mutta Jumala on kironnut heidät heidän uskottomuutenta tähden; ainoastaan harvat heistä ovat uskovaisia.
47. Te jotka olette saaneet Pyhän kirjan, uskokaa siihen, mitä Me olemme ilmoittanut (Koraanissa) vahvistaen sen, minkä jo omistatte (Vanhan testamentin), (uskokaa) ennenkuin Me synkennämme ja vääristämme teidän kasvojenne piirteet tai kiroamme teidät samoin kuin Me kirosimme sapatinrikkojat , sillä Jumalan käskyt käyvät varmasti täytäntöön."
"160. ja juutalaisten jumalattomuuden tähden Me olemme kieltänyt heiltä eräitä hyviä ruokia, jotka ennen olivat heille sallittuja, ja tämän olemme tehnyt varsinkin siksi, että he estävät niin monia pääsemästä Jumalan tielle- ouypph
161. ja harjoittavat koronkiskomista, vaikka se on kielletty, ja käyttävät väärin toisten ihmisten omaisuutta; niin, uskottomille heidän joukossaan olemme valmistanut tuskallisen rangaistuksen."
Lainaukset Naisten suurasta.
4) Neljäntenä kastina koraanissa mainitaan beduiinit
Teksti on jo aika ikävää. Tulee hieman mieleen rasistisia kuvauksia tietystä Suomen vanhoista vähemmistöistä.
"97. Beduiinit ovat piintyneimpiä epäuskoon ja ulkokultaisuuteen eivätkä ole taipuvaisia tuntemaan niitä lakeja, jotka Jumala on julistanut lähettiläänsä kautta. Jumala on kaikkitietävä, viisas.
98. Muutamat beduiinit pitävät antiosuuksiaan sakkona ja odottavat onnen kääntyvän teitä vastaan. Heille itselleen on käyvä huonosti. Jumala kuulee ja tietää kaiken.
99. Mutta muutamat beduiinit uskovat Jumalaan ja viimeiseen päivään ja pitävät osuuksiaan keinona päästä lähemmäksi Jumalaa ja saada Hänen lähettiläänsä siunaukset. Katsokaa, totisesti he tällä tavoin pääsevät lähemmäksi. Jumala on sulkeva heidät armoonsa. Totisesti, Jumala on anteeksiantavainen, armollinen.
100. Niihin, jotka ensimmäisinä ja etumaisina jättivät kotinsa, sekä avustajiin ja niihin, jotka seurasivat heitä hyvän teossa, heihin kaikkiin Jumala on tyytyväinen ja he ovat tyytyväiset Häneen. Hän on valmistanut heille puutarhat, joissa purot solisevat ja joissa he saavat alati asua. Tämä on ylin onni.
101. Beduiinien joukossa, jotka asuvat teidän ympärillänne, on ulkokultaisia, samoin myös kaupungin asukkaiden keskuudessa. He pysyvät ulkokultaisuudessaan. Te ette tunne heitä, mutta me heidät tunnemme. Me saatamme heidät kahdesti kärsimään, ja senjälkeen heitä kohtaa tuskallinen tuomio."
Lainaus Katumuksen suurasta.
5) Koraanin pahnan pohjimmaisena ovat monijumalaiset ja ateistit
Koraani ei pelkästään anna lupaa, vaan suorastaan yllyttää murhaamaan ateisteja.
Ensiksi vapautus vastuusta hirmutöiden tekemisestä:
"1. Tämä on Jumalan ja Hänen lähettiläänsä (julistama) vastuuvapaus niiden pakanain suhteen, joiden kanssa te (muslimit) olette tehneet sopimuksen.
2. Kulkekaa sentähden maassa vapaasti neljä kuukautta ja tietäkää, että olette Jumalan ulottuvilla sekä että Jumala saattaa uskottomat häpeään.
sitten vähän tutkailuaikaa:
3. Tämä on Jumalan ja Hänen lähettiläänsä julistus ihmisille suuren toivioretken päivänä, että Jumalaa ei sido kosketus pakanain kanssa, samoin kuin se ei sido Hänen lähettilästänsäkään. Ja jos käännytte (Hänen puoleensa), on se teille parhaaksi, jos kuitenkin käännätte selkänne, niin tietäkää, ettette voi välttää Jumalaa! Ja julista niille, jotka eivät usko, sanoma tuskallisesta rangaistuksesta,
lisäperusteluita sille, miksi uskottomat ovat huonompia ihmisiä:
4. lukuunottamatta niitä monijumalaisia, joiden kanssa olette tehneet sopimuksen, kun he eivät ole millään rikkoneet teitä vastaan eivätkä auttaneet ketään muuta teitä vastaan. Täyttäkää siis sopimuksenne heidän kanssaan määräaikaan asti. Jumala totisesti rakastaa kunniantuntoisia.
ja sitten itse asiaan:
5. Mutta kun pyhät kuukaudet ovat kuluneet, niin vuodattakaa pakanain verta missä tahansa heitä tapaattekin. Ahdistakaa ja piirittäkää heitä ja väijykää heitä kaikkialla, mutta jos he kääntyvät (oikeaan Jumalan uskoon), rukoilevat ja antavat almut, niin päästäkää heidät menemään. Jumala on totisesti anteeksiantava ja armollinen.
omituinen välihuomautus; khatin, hassiksen tai muun vaikutusta ?
6. Ja jos joku monijumalaisista anoo suojaasi, niin suo se hänelle, kunnes hän saa kuulla Herran sanan. Senjälkeen anna hänen päästä turvaan. Sillä he ovat ihmisiä, jotka eivät (parempaa) tiedä.
jonka jälkeen taas itse asiaan. Jatkoperustelua sille, mikseivät pakanat ole mitään:
7. Miten voisi Jumalaa ja Hänen lähettilästään sitoa sopimus pakanain kanssa? Paitsi niiden, joiden kanssa olette tehneet sopimuksen pyhän temppelin seutuvilla. Ja niin kauan kuin he pysyvät (sopimukselle) uskollisina, on teidänkin pysyttävä uskollisina heitä kohtaan. Jumala totisesti rakastaa hurskaita."
Lainaukset Katumuksen suurasta.
Mutta koraanihan on vain yksi kirja ? Ei sitä kannata kirjaimellisesti ottaa.
Valitettavasti tämä ei ole tilanne kaikkialla. Koraanin osia toteutettiin kirjaimellisesti jo ennen ISIStä ja toteutetaan tälläkin hetkellä lähi-idän ulkopuolella ISISikseen mitenkään liittymättä. Raajoja katkotaan, ihmisiä pilkkoutuu palasiksi, ruoska viuhuu.
Poliittinen Islam liittyy Fasismin (Natsismin) ja Kommunismin (Putinismin) jatkoksi viimeisen sadan vuoden pahimpien totalitaaristen liikkeiden joukkoon. Ylen radiokanavilla luettiin ja analysoitiin Marxin pääomaa villeinpinä taistolaisvuosina. Nyt Koraania. Mikä muka-fiksumpaa älymystöä vaivaa ? Ja en tosiaan kaipaa joukon jatkoksi Mein Kampfia, kuten olisi kaivannut kahta muutakaan mainittua.
Tiede-lehden aihetta sivuava kun kulttuuri sairastaa sivulukemiseksi. Sairastavalla kulttuurilla viitataan länsimaiseen kerman elitistiseen kulttuurirelativistiseen ajatteluun. Artikkeli päätetäänkin lauseeseewn: - yugouio
"Ensimmäinen askel sairaan kulttuurin parantamisessa on sama kuin sairaan ihmisen parantamisessa: ongelman avoin tunnustaminen."
Tämä puheenvuoro on julkaistu alunperin noin vuosi sitten. Silloin motiivina oli kritisoida käsittämätöntä Ylen aloittamaa Koraanin lukemista.
Koraania voi lukea ja tulkita ihmisystävällisesti, positiivisesti. Koraania voi myös tulkita tämän puheenvuoron esittämällä tavalla ja mitä maailmalla tehdäänkin. Koraanin ikävän tulkinnan häivyttäminen maailman väkivaltaisuuksista (terrorismi, lähi-idän väkivaltaisuudet) ovat länsimaiden älykköjen 2000-luvun aivopieru.
Rasismin vastaisella viikolla, päivän tapahtumien johdosta ja tekijöiden motiiveja ajatellen puheenvuoron sanoma tuli taas jollain tapaa ajankohtaiseksi; montako radikaalia vielä lisää meidän täytyy kokea ja nähdä ? Ja päädymmekö länsimaissa lopulta turvallisuutemme vuoksi kaventamaan vapauksia ?
Mohammedin Koraani ja Hitlerin Mein Kampf ovat molemmat tekijöidensä elämänkertoja ja ideologioiden levittämiseen tarkoitettuja kirjoituksia.
http://jannesuuronen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/214121-mein-kampfi-kantaa-hedelmaa
- saarna
Samaa mieltä, pitäisikö tehdä niin sanottu "puhdistus" ja lähettää kaikki muslimit sinne mistä ovat tulleetkin kristittyjä vainoamaan. Miksi tälle porukalle ei saada loppua? Kuinka he voivat esittää olevansa uskovaisia? Tappamalla kristittyjä.
- näinjatkossa
ei niitä pidä takaisin lähettää vaan pistää säilöön ja aina kun jossain räjähtää noiden muslimien idioottien pommi, kerätään saman verran noita koraanin lukijoita kasaan ja räjäytetään ne ja jokainen joutuu pitämään koraania kädessä.Mukana menee silloin muutama viatonkin mutta mitä siitä eipä heilläkään ole muuta kuin mahdollisimman monta saadaan kuolemaan pommiensa mukana.Pakolaisleirit täynnä hyvää räjäytettävää.Loppuu varmasti nuo raukkamaiset koraanin lukijoiden iskut.Seuraava rättipää mikä vastaan tulee ja edes erehtyy katsomaan kohti on silloin minulle mahdollinen pommi iskun tekijä ja tulen toimimaan sen mukaan eli en uhkaa ketään mutta toimin niin että ehkäisen itseeni kohdistuvan mahdollisen terroriteon,joten kannattaa muslimien nyt alkaa miettiä mitä itse tekevät omille ääriliikkeilleen eikä juosta uskontoineen karkuun,vielä kun kerkeätte.
- jokapäivävituttaa
Me maksamme pakkoverona tuon aivopesun ja sen tulokset. Ongelmahan on se että koraani kehoittaa ja käskee valehtelemaan vääräuskoisille. Valittavasti tästä on vapaissa medioissa sangen uskottavia AIHE todisteita elävästä elämästä, joten ei taida Ylen propakanda kauaan tähän kansaan upota. Onneksi mun kavereissa ei ole ketään Yleläistä, ei olisi kauaa.
- herättäkää.painajaisesta
Onko se nykyään joku rikos ja Suomen suurin ongelma että ihmiset vastustavat kuolemaa kylvävän islamin leviämistä?
- voihan.pöllölaakso
onhan se nyt kerta kaikkiaan hirveää että ihmiset eivät pidä uskonnosta joka saarnaa heidän päidensä katkaisua. kauheaa. nyt tarvitaan ehdottomasti lisää suvaitsevaisuuskasvatusta.
- eisaavaatia
Toivottavasti normaalia itsesuojeluvaistoa ei tulkita fobiaksi. Terroristit ovat ääri-islamisteja ja jotkut niistä jopa ns. "kotoutuneita", joten koskaan emme voi olla varmoja kuka islamisti on rauhaarakastava ja kuka terroristi. Eli kotoutuminenkaan ei aina ole tae siitä, etteikö joku voisi olla terroristi. On itsestään selvää, että tästä syystä moni haluaa pysytellä kaukana kys. uskonnosta. On edesvastuutonta vaatia ihmisiä olemaan kaikille muslimeille ymmärtäjä ja auttaja.
- maailma_mallillaan
Suomalaisia syyllistetään siitä kun eivät pidä takapajuisesta, suvaitsemattomasta, väkivaltaisesta ja vihamielisesti muihin uskontoihin ja maailmankatsomuksiin suhtautuvasta islamista?
- Linkki_vinkki
Suomalaisten tv-kanavien sijaan kannattaa katsoa Fox Newsiä. Siellä ei islamisteja hyysätä, vaan asioista puhutaan suoraan ja rehellisesti.
http://streamfare.com/foxnews.html - Vapise.yle
Bonnierin maikkari lyönyt ison vaihteen silmään suvakki-propagandassaan.
- MatutarhauksenEhdoilla
Tuliko tämä väkisin väännetty propagandaprojekti yllätyksenä kenellekään?
Maahantunkeutujilla bisnestä tekevät instanssit ovat Euroopan tapahtumien johdosta taas hyvin hyvin huolissaan yleisen mielipiteen lisääntyvästä kääntymisestä suklaanappisilmäisten karvaperskultamunien tarhausta vastaan.
- EU-passi
Tavallisella EU-kansalaisella on kyllä aika surkeat oltavat. Ollaan omien johtajien ideologisen rajat auki (=halpatyövoimaa) -himon ja länsimaita vastaan kohdistuvan islamilaisen jihadin välissä.
Ja näitä asioita vastustava on rasisti ja populisti joka haikailee menneen maailman perään (se muinaisaika kun rajoilla kysyttiin passia). - ArabikeväänPommiRaiskuut
Se on sitä EU:n tarjoamaa kaikkea muuta hyvää taas tiedossa Huomenta Suomessa.
Huomisen pääsanoma(jos ilmaisu sallitaan) lienee se, että, jos et hyväksy suklaanappisilmäisiä ns. "kuoriutumattomia" karvaperskultamunia Suomeen rahdattavaksi niin olet islamofobi, eh..?
Onneksi tuota ohjelmaa ei todellakaan tule katsottua. - Hoplaax
Fobialla tarkoitetaan perusteetonta pelkoa jotakin kohtaan. Kun kyse on islamista, fobian tunnusmerkistö ei täyty, siitä muslimit pitävät huolen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406