F35-hävittäjät hintaan mihin tahansa. Sinä maksat, vaikka irtisanomisina !!!
Tässä pelissä on pakko teitä paskahousuja irtisanoa ja sitä pooorrrvari kutsuu "yhteiskuntasopimukseksi".
Päätös kaikkein kalleimpien amerikkalaiskoneiden hankkimisesta on jo tehty mutta se pidetään salassa, sillä nk. kulissi-"kilpailu" on vielä pitämättä.
Nato-veijjarimme pistävät sinut, paskahousu, sotakoneiden maksumieheksi aivan kuten tekivät 90-luvullakin. Silloin mättivät teitä kortistoihin 500 000 hornettien ostamiseksi.
Poooorrrrvarin äänestäminen käy siis sinulle todella kalliiksi
"Yhteiskuntasopimus" F35 -hävittäjien hakkimiseksi
4
<50
Vastaukset
- Pahinuhkalännestä
Tämä on väärää politiikkaa. Erottaisin välittömästi lentäjä Lindbergin. Nyt tarvittaisiin pommikoiria ja pelastusrobotteja. Suurin uhka on Yhdysvaltojen tukema ja Saudien rahoittama ISIS!
- nato-piilosilla
ISIS on nimenomaan UHKA Saudi-DIKTATUURILLE, joka on tosiasiallisesti USA:n ylläpitämä riistosysteemi.
Isis ja jopa "demokratia" olisi suurinta mahdollista myrkkyä Saudi-arabiassa USA:n kannalta ja juuri siksi saudit on DIKTATUURI impperialistin (=usa) suojeluksessa.
Kun impperialisti tuli Irakia "demokratisoimaan" kansainvälisen oikeuden vastaisesti jopa, niin tuokin hanke on täysin kesken. Maa on edelleen sotatilassa ja suuri joukko maan kansalaisia pakolaisina.
Suomi on tässä pelissä perseennuolijana ja juuri siksi ostamassa F35 suihkareita, osana PIILO-nato-hanketta.
- F-35VieRahat
Sauli Niinistö ja Stubb leikkaavat 15 miljardia jonka tarvitsevat F-35-kauppaan.
- Ei_riittävästi
Aivan sama, mitä koneita hankimme. Emme me koskaan pysty ostamaan niitä riittävästi. Emme koskaan voi pärjätä sotilaallisesti Venäjän armeijalle. Se on aina ylivoimainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399277Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748153Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681645977William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542437Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62146Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821789Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201727Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81561Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921517Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411410