Islamilla ei ole mitään tekemistä terroritekojen kanssa. On islamin vastaista tappaa viattomia ihmisiä.
Totuus: Islam todella kieltää viattomien ihmisten tappamisen.
Totuus: Islam todella kieltää viattomien ihmisten tappamisen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
”Kaikki terroristit eivät ole muslimeja eivätkä kaikki muslimit terroristeja. Terrorismilla ei ole uskontoa
Länsimaiset siviilit ovat sallittuja uhreja, sillä "he ovat valinneet johtajansa" -- ja sitäpaitsi vain muslimit jotka eivät ole kieltäytyneet Muhammadia kuristaneen "enkelin" sanomasta ja tunnustuksesta (La ilaaha ill' allaah jne.), ovat islamin silmissä "viattomia".
https://twitter.com/tujufi/status/712240072779812865
P.S: https://twitter.com/TheSetOfAllSets/status/712336718985175040
ja totuus..Muslimi Invaasio Tätä se On
https://www.youtube.com/watch?v=L2X0qYgxbvI&index=1&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
Ne onkin väärän profeetan seuraajia, jotka räjäyttelee itseään ja vääräuskoisina pitämiään ihmisiä.
Oikea uskoinen ?
Mutta Wääräuskoisia saa vapaasti tappaaa
Islam on 100% daesh lahko.
Belgiassa oli vain pari yksittäistapausta, joissa syrjäytyneet työttömät osoittivat mieltään työttömyyttä vastaan. Valitettavasti kohdalle sattui muutama työssäkäyvä.
"Minut on tehty voittoisaksi terrorilla"
- Profeetta Muhammad
Mistähän tuo johtuu, että missä on useampi kuin yksi muslimi niin siellä on jonkinlainen tappelu käynnissä?
Ja kosto ja mielettömyyden ylimielisyys on Sen riivaajan nimi, joka muka lupaa 70 neitsyttä seuraajilleen paratiisissa, vaikka villitsee heitä jatkuvasti kurjistamaan seuraajiansa , ja kansojensa lasten elämää, opettamalla räkänokka pentunsakin vain vihaamaan !
Raamattuhan kertoo aivan selvästi totuuden, että sitä niität, mitä kylvät, eikä koraanissa sitä sanota !!!
Painu vittuun jauhamaan tuota iän ikuista virttä.
Europolin viimeisimmät julkaistut tilastot EU:ssa tehdyistä terrori-iskuista ovat vuodelta 2013, jolloin unionissa suunniteltiin tai tehtiin 152 terrori-iskua. Niissä kuoli seitsemän ihmistä. Kaikkiaan terrori-iskut ovat vähentyneet vuosi vuodelta EU:ssa: vielä 2006 iskuja kirjattiin lähes 600.
Yli puolet 2013 tehdyistä terrori-iskuista oli separatistien tekemiä. Muista iskuista olivat vastuussa äärivasemmistolaiset, anarkistit tai määrittelemättömät tekijät
Kun 2013 jäsenmaat pidättivät 535 terrorismista epäiltyä, oli heistä 216 "uskonnollisesti inspiroitunutta". Toiseksi eniten pidätettiin separatisteja.
Eikö terrorismista puhuttaessa kaikkein oleellisin seikka kuitenkin ole se, kuinka paljon ihmisiä terrori-iskuissa kuolee, ei iskujen lukumäärä itsessään?
Kun otetaan tarkasteluun KAIKKI vuodesta 2000 asti Euroopassa ja Pohjois-Amerikassa tehdyt terrori-iskut, käy ilmi, että TERRORI-ISKUISSA KUOLLEISTA 97 % ON MUSLIMIEN TAPPAMIA.
Toki tuolle aikavälille osuvat 9/11-iskut, joissa menehtyi 3000 ihmistä, mutta vaikka oltaisiin muslimeja kohtaan ylireiluja ja jätettäisiin syyskuun 11. päivä pois laskuista, siitäkin huolimatta vielä 91 % terrorismin uhreista olisi muslimien tappamia.
Huomionarvoista on sekin, että tähän on laskettu mukaan pelkästään Euroopassa ja Pohjois-Amerikassa tehdyt terrori-iskut. Pohjois-Afrikassa ja Lähi-idässä islamilaisen terrorin osuus on vieläkin suurempi.
Jos joku vielä näiden tosiasioiden valossa vähättelee muslimiterrorismin uhkaa tai ryhtyy selittelemään "mutta kun rasistit öyh öyh", hänen täytyy olla joko vakavasti psykoottinen tai kylmäverinen poliittinen agitaattori.
No aloittaja osui just asian ytimeen. No että silleen.
Huomattavaahan oli Norjan terrori-iskun uutisoinnissa se, että joukkosurmaaja-terroristi Breivikistä ei uutisoitu kristittynä terroristina, vaikka hän mm. nettipamfletissaan vetosi kristinuskon puolustamiseen, eli hänen motiivinsa olivat kristillis-terroristisia.
Breivik oli ilmeisestikin tarkkaan lukenut raamatusta profeetta jeesuksen sanat "ei, en ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan ja tulta ja kuinka toivoisinkaan että se jo olisi syttynyt".
Mitä höpötät? Breivikiä kutsuttiin useissa medioissa "kristilliseksi terroristiksi", vaikka ei kuulunut kirkkoon, vaan hän kritisoi mm. protestanttian uskonnollisuutta. Kannattaisi varmaan suvakkienkin käyttää googlea ja hakea todellista tietoa asioista, eikä keksiä valheellisia väitteitä omasta päästään.
http://www.foxnews.com/transcript/2011/07/26/oreilly-blasts-media-branding-norwegian-terror-suspect-christian-extremist/
Juuri näin, rasistiapinoiden heikko ÄO ei vaan edellytä muuta kuin älämölöä.
Arabien ÄO on 70, joten hirmuista mölyä en pitäisi tästä älykkyydestä. Koraanissa on se mukava puoli että siitä löytyy joka lähtöön ohjeita. Koraanin alkupuoli on hyvin myötäilevä ja rauhanomainen koska se on kirjoitettu silloin kuin Muhamedin asema oli vasta muovautumassa ja hänen kannattajakuntansa pieni. Kun sitten valta kasvoi, muuttui jutut verisemmiksi. Näin on koraanin loppupuolella.
Oletteko tehneet mustilaisten kanssa kauppaa? He luulevat olevansa äärettömän ovelia eivätkä tajua että ovat tyhmyydessään hyvin läpinäkyviä. Sama juttu muslimien kanssa. Suomenkin muslimijohtajat jauhavat rauhasta, eivätkä tiedä että kaikki normaalit ihmiset tietävät Muhamedin ohjeet valahdella vääräuskoisille ja myötäillä heitä niin kauan kun muslimeita on vähän. Sitten kun heitä on tarpeeksi käytös muuttuu ja aletaan agressiivisena vaatimaan erilaisia erioikeuksia. Muistakaa tämä kun katsotte esim. Tätä lihavaa sikaa:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Anas_Hajjar
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/joulu-sk512010/
Muuten, Jeesus ei ollut profeetta vaan Kristus, Jumalan poika. Vääräuskoinen islamisti ei tätä ymmärrä.
USA:ssa on sanonta "Kaikki terroristit ovat islamisteja, paitsi ne 94% jotka eivät ole".
FBI:n tilaston mukaan 6% Yhdysvalloissa tehtyjen iskujen takana on islamisti. Jopa juutalaiset tekevät enemmän terrori-iskuja eli 7%. Siltikin USA käy sotaa islamterrorismia vastaan ja Israelin puolella.
Euroopassa sama lause kuuluu "Kaikki terroristit ovat muslimeja, paitsi ne 99,6% jotka eivät ole".
Esimerkiksi Saksassa keskimäärin yhdeksän kymmenestä terrori-iskusta on äärivasemmiston tekosia, siltikin "kansa" ja uusnatsit marssivat parhaillaan kadulla islamia vastaan, eikä äärivasemmiston terrorismia vastaan. Islam koetaan Saksassa kaikkein suurimmaksi uhaksi osavaltiossa, missä muslimeja on 0,1%.
"USA:ssa on sanonta "Kaikki terroristit ovat islamisteja, paitsi ne 94% jotka eivät ole"."
Eli siis USA:n muslimit tekevät 'vain' kuusi kertaa enemmän terrori-iskuja kuin muut. Tosin tuon väitteen lausuja unohti mainita sellaisesta pikkuseikasta, että 77% terrorismisuunnitelmista USA:ssa on islamin motivoimia. Sitä paitsi muslimit ovat aiheuttaneet 94% terrorismin kuolonuhreista Yhdysvalloissa! Joten sori vaan, mutta yrityksesi vähätellä muslimien aiheuttamaa terroriuhkaa epäonnistui pahasti.
"Euroopassa sama lause kuuluu "Kaikki terroristit ovat muslimeja, paitsi ne 99,6% jotka eivät ole"."
Miltäköhän vuodelta tuossa lausahduksessa esiintyvä tilasto on peräisin? Jos katsotaan viime ja tätä vuotta, niin käytännössä kaikki kuolonuhreja aiheuttaneet terrori-iskut Euroopassa ovat olleet muslimien tekemiä.
KORAANIN KÄSKYILLÄ EI OLE MITÄÄN TEKEMISTÄ ISLAMIN KANSSA, JA SITEN TERRORISTIEN TEOILLA EI OLE MITÄÄN TEKEMISTÄ ISLAMIN KANSSA!!!! ONKO TÄMÄ VAIKEA YMMÄRTÄÄ?
Erottaa ! Ja Tajuatko sitä, että pimeyden propakanda ei pysty koskaan voittamaan totuutta, sillä valeet tuhoutuu, mutta totuus ei pala tulessakaan, vaikka älämölö pakanat polttaisivat kaasupolttimella !
SE sanonta on salaisuus,- joka ei avaudu kenellekkään muulle, kuin jeesuksen seuraajille.
Viime vuosina Euroopan suurin terrosristi on ollut eräs vaalea Norjalainen joka tappoi enemmän viattomia sivullisia kuin kaikki muslimit yhteensä. Hänen iskunsa oli suunnattu juuri muslimeita vastaan. Yhteenvetona voidaan todeta että me kristityt olemme tappaneet terroriteoissa euroopassa reilusti enemmän ihmisiä kuin muslimit, ja silti puhutaan vain muslimeista terroristeina.
"tappoi enemmän viattomia sivullisia kuin kaikki muslimit yhteensä."
Väärä tieto tai tarkoituksellinen vale. Pelkissä Pariisin iskuissa marraskuussa kuoli 130 ihmistä. Breivik tappoi 77.
Milloinkas suvakit antaisivat totuuden pilata hyvää tarinaa?
ÄÄLIÖ JEPJEPU ESITTÄÄ, VAIKKEI TAJUA ASIASTA KAPISENKETUN RIPULIPASKANKANKAAN VERTAA !
KUMPA PÖLJÄT TAJUAISI EES SEN VERTAA, ETTÄ PITÄISIVÄT PERÄSUOLEN HAJUISEN HAJUISEN LÄRVINSÄ KIINNI , MUTTA TAITAA OLLA LIIAN PALJON ÄLYKKYYTTÄ VAATIVA TOIMENPIDE !
On ns. maallistuneita nimikristittyjä ja uudestisyntyneitä todellisia kristittyjä. Millaisia ovat todelliset Jeesuksen opetuksia noudattavat kristityt -tunnetko jonkun?
On ns. maallistuneita muslimeja ja ns. uskoon tulleita Muhammedin opetuksiin uskovia muslimeja -tunnetko jonkun?
Onko jotakin eroa?
Miksi sitten moni tappaa islamin nimessä????Allah keskee kivittää katkasta käden ym. ym Voitko selittää tämän ---en usko islaami on verinen ja julma "uskonto"
Riivaajien uskonto !!!
SIITÄ EI päästä mitenkään muuten ymmärrykseen,-ja hedelmistään puut tunnetaan-SE PITÄÄ paikkansa !
Koraani on pelkkää pahuutta ja ihmisten syrjintää. Islam ei ole ihmisyyttä vaan saatanallista pahuutta. Kuin palvoisi saatanaa jos sen kirjan oppeja noudattaa. Täysin Kristuksen vastakohta.
Ja tuo maailman tietämättömyys TOSIASIOISTA onkin taatusti maailman yhdeksäs,-ja PAHIN IHME !!!
MITEN VALTAVAT LAUMAT VOIKIN OLLA NOIN USKOMATTOMAN TIETÄMÄTTÖMIÄ-JA SUORASTAAN IDIOOTTIMAISEN TYPERIÄ !!!
SE ON TOTISESTI IHME !!!
en verisempää ja kostonhimoisempaa kirjaa saa etsiä kuin koraani on.
Tutustukaa nyt hyvät ihmiset koraaniin ja sen opetuksiin, että ette puhu ihan läpiä päähänne.
Tuon aloituslauseen on tarkoitus provosoida. Ja onnistuihan se siinä!
Tutkija vastustaa suurmoskeijaa – ”Missä opetetaan vähiten islamia, on myös vähiten jihadisteja”
NÄKÖKULMA Tutkija Alan Salehzadeh pelkää suurmoskeijan kaltaisten vaatimusten koituvan kaikkien muslimien vahingoksi.
Helsinkiin ei pidä rakentaa suurmoskeijaa.
Tätä mieltä on Lähi-idän ja Pohjois-Afrikan geopoliittisiin konflikteihin erikoistunut tutkija Alan Salehzadeh .
Esimerkiksi Maanpuolustuskorkeakoululle työskennellyt Salehzadeh perustelee näkemystään sillä, että islaminusko on hajautunut erilaisiin suuntauksiin eikä yksi suurmoskeija voisi mitenkään palvella kaikkia muslimeja.
Islamin kaksi pääsuuntausta ovat sunnilaisuus ja shiialaisuus, mutta suuntauksia on muitakin.
– Jos annetaan lupa yhden ryhmän suurmoskeijalle, niin myöhemmin on pakko antaa lupa myös toisen ryhmän suurmoskeijalle, iranilaistaustainen Salehzadeh sanoo.
Helsingin suurmoskeijasuunnitelmia on perusteltu sillä, että muslimien määrän kasvusta huolimatta moskeijat joutuvat yhä toimimaan muun muassa kerrostaloissa.
Suurmoskeijan puolustajat ovat vedonneet myös siihen, että se edistäisi muslimien osallisuutta yhteiskuntaan ja ehkäisisi mahdollista radikalisoitumista.
Salehzadeh on eri mieltä. Hänen mukaansa moskeijassa opetettaisiin islamin oppeja, jotka ovat ristiriidassa demokratian periaatteiden kanssa. Näin on esimerkiksi sukupuolten tasa-arvon kohdalla.
– Pienen lapsen aivot imevät tietoa kuin sieni ja hän voi toteuttaa oppeja tulevaisuudessa, Salehzadeh sanoo.
– Siellä, missä opetetaan vähiten islamia on myös vähiten jihadisteja, hän lisää.
Salehzadeh on huolissaan myös siitä, että äänekkäästi suurmoskeijan kaltaisia näkyviä uskonnon merkkejä vaativat voivat lietsoa rasismia kantaväestön ja muslimien kesken.
Mahdollinen rasismi taas koituu kaikkien muslimien vahingoksi, vaikka valtaosa Suomen noin 60 000 muslimista on suojelupoliisin (Supo) mukaan maltillisia.
– Eivät suomalaiset erota maallista ja fundamentalistista muslimia toisistaan. Hekin joutuvat uhreiksi, mikä on todella vaarallista, Salehzadeh sanoo.
Supo tiedotti marraskuussa, että väkivallantekojen uhka Suomessa on kasvanut, sillä maahan on muodostunut väkivaltaisia verkostoja.
Supon mukaan heidän joukossaan on maahanmuuttajia vastaan iskeviä ryhmittymiä, mutta myös turvapaikanhakijoina Suomeen tulleita, joilla on kytköksiä terrorijärjestöihin.
Mitä Suomen pitäisi tehdä, jotta väkivallantekojen uhka ei toteutuisi?
– Uhkaa voi lisätä, jos Suomella on sotilaita maissa, joissa on islamisteja. Toinen asia on islamisoitumisen estäminen ja maahantulijoiden huolellinen tarkistaminen, Salehzadeh sanoo.
Alan Salehzadehin haastattelu on tehty ja oheinen juttu on kirjoitettu ennen Pariisin viime perjantaisia terrori-iskuja.
Kuka sen määrittelee ketkä ovat viattomia ? Islamistitko vai kristityt ? Että silleen.
Asiantuntija Isisistä: Terroristit kaukana islamista – 11/9-tekijöitä strippibaarissa ennen iskuja
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/al-taee-isis-kaukana-uskonnosta-11-9-terroristeja-strippibaarissa-ennen-iskuja/5804474
– Bostonin iskuihin osallistunut mies käytti alkoholia ja huumeita. Pariisin iskuihin syyllistynyt myi baarinsa juuri ennen iskuja.
– Iskuihin syyskuussa 2001 Yhdysvalloissa osallistuneista 11 vietti aikaansa strippibaarissa ennen tapahtumia. Nämä ihmiset ovat iskuissa mukana aivan muista kuin uskonnollisista syistä, al-Taeen kertoo.
http://mattikorh.blogspot.nl/2012/07/tutkintapyynto.html
Tuolta voi lukea Koraanin opetuksia. Jos joku maallistunut muslimi alkaa noudattamaan opetuksia, niin ei hyvä heilu.
Maallistunut kristitty on taas ihan eri asia kuin uskoon tullut Jeesuksen opetusten seuraaja, jonka elämää ohjaa rakkaus (Huom. eri asia kuin suvaitsevaisuus).
Jotenkin se kuitenkin on niin, että terroristit aina ylistävät Allahia, kun ampuvat viattomia tai räjäyttävät itsensä.. Vakuutun islamin rauhanomaisuudesta sitten, kun he huutavat Jeesusta tai Adam Smithiä pommeja laukoessaan.
olet tainnut katsoa liikaa amerikkalaisia leffoja
Allahu akbar..allahu akbar..!! ALLAHU AKBAR!! Eikä ole keksitty Hollywoodin leffoihin..
näin
Kaikki Islamistit omaavat vastuun islamin nimissä tehtyyn terroriin. Jos näin ei ole se pitäisi hyvin perustella yhteiskunnalle. Ja se on varmasti vaikeaa.
No totta helvetissä niidenkin kuuluu olla vastuussa omiensa tekemisistä. Kyllä Suomalaisilta ja Eurooppalaisilta ollaan vaatimassa vastuun ottamista, suvaitsemista ja suvaitsevaisuutta näitä maahan tunkeutujia kohtaan. Ei voi olla jotain porukkaa jolla ei ole mitään velvollisuuksia auttavaa maata kohtaan vain ainoastaan täydet-, ja rajoittamattomat oikeudet kaikkeen ylläpitoon ilmaiseksi.
Että silleen.
ei mitään tekemistä
http://mvlehti.net/2016/03/25/haluatko-tietaa-mita-helsingin-muslimit-ajattelevat-katso/