Johan on porukka keskustelemassa Brysselin terrori-iskuista. Vihreä ääri-suvakki Jyrki Kasvi, Demari ääri-suvakki Liisa Jaakonsaari, ja UPI:n ääri-suvakki Mika Aaltola.
Vetäkää yle perse päähänne!
Vetäkää yle perse päähänne!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 70
Vanhimmat
Otahan aloittajavajakki lääkkeesi
Kylläpä natsia taas vituttaa.
tässä suursuvakki..jyrki Katainen ulkomaisen työvoiman tarpeesta (1,8milj/11v)
https://www.youtube.com/watch?v=1H4byTP1q9s&index=31&list=PLmb1Thl8L0NgS1OCOyOb8UCYk0BdBk_gn
Nyt onkin taas objektiivinen keskustelu ja pohdinta käynnissä televisiossa. Kaikki edustavat vihervasemmistoa? :DDDDDD
Vakkinatsien kutsuminen mukaan ei tekisi keskustelusta mitenkään asiallista ja järkevää
Niin, että keskusteluihin saa osallistua vain äärivasemmalta laidalta? Tämähän on mielenkiintoinen demokratia tämä Pohjolan Pohjois-Korean Kansandemokratia.
Voisitteko siirtää nuo ohjelmanne sitten ihan itse rahoittamillenne kanaville.
I am so black I shit search warrants...
Mitä vitun asiantuntijoita nämä suvakkivajakit ovat?
Kansainvälisillä oikeilla uutiskanavilla vieraina on oikeita asiantuntijoita!
Kyllä se verenpaine nousi jo YLE:n uutisten aikana kun Helsingin poliisin äärisuvakki komisario Jari Taponen lässytti Suomen äärioikeiston noususta. Kas, kun YLE ei ollut pyytänyt Taposta A-studioon vertaistensa seuraan ?
Kuuntelin samaa, alkaa olla jo niin sairasta settiä ettei edes enää naurata. Jaakonsaari komppasi että kyllä terrorismia mutta ei millään tavalla liity islamiin. Alkaa vaikuttaa selitykset jo epätoivoisilta, totuus puskee päälle.
Menossa mamutus ja muslimien valkopesu. Kääntäkää vaan toinenkin poski. Muslimitaistelijat ramppaavat taisteluun ja takaisin, eikä länsimaat muuta kuin päältä katselevat.
Tämä oli todellakin sitä mitä on tilattu.
Mitä enemmän muslimeja jaloissa pyörii, sitä todennäköisempiä iskut ovat.
Saatanan tunarit!!!
Mä en viitsi verenpainettani nostaa, niin kerrotko sitten onko noiden mielestä suomalaisten vain belgialaisten rasistien syy, että terroristit tappavat randomisti ihmisiä.
Veikkaisin kaikkia kantaväestöön kuuluvia Euroopan eri maissa syyllisiksi. Pois lukien tietenkin nämä toisten yläpuolella olevat viisaat eliittisuvakit. Ihan kuin kriminaalikeskusteluissa aiemminkin....syy on yhteiskunnassa, ei tekijöissä. Nyt syy on kansassa, joka ei hyväksy häiriöitä, väkivaltaa ja terrorismia.
Mikseivät muslimismia ihannoivat Jaakonsaari ja juontaja Päivärinta ole pukeutuneet burkhaan?
Lehmä Jaakonsaarella näyttää olevan hurjan paksu pommivyö.
Ja jos se päästää kunnon metaanipierun, silloin paukahtaa.
Aivopieruja tulee koko ajan.
Ihan mitäänsanomatonta lässytystä. Samaa jargonia jokaisen terrori-iskun jälkeen.
Nyt ääri-suvakki Anssi Kela. Voi vittu
Silloin käänty kanava, etten oksentais....
Kyllä se on niin että vaikka hameen alla paukahtaisi, niin se on suomalaisen ei-suvaitsevan vika.
Jos nimittää Kasvia tai Aaltolaa äärisuvakiksi, täytyy olla kyllä helvetin pihalla maailmanmenosta.
Realismi ja kohtuullisuus eivät ole natsivajareiden vahvimpia luonteenpiirteitä. Nämä ressukat lähinnä kirkuvat kuin struumaiset paviaanit.
ylen suvakkipropaganda on aivan sairasta.
Susanne Päivärinnan mielestä pommi-iskut ovat rasistien syytä ja johtuvat siitä ja SDP:n Jaakonsaari komppasi, että kun nämä ressukat joutuvat asumaan niin surkeissa lähiöissä. Pistäkää nyt hyvät ihmiset jo palautetta YLElle, että tämä on verorahojen tuhlausta.
https://palaute.yle.fi/
Nyt on joku leipäpappi ja oikein "tohtorikoulutettava" somali raahattu studioon.
Papit ovat ammattirikollisia. Koko toiminta on rahastusta pelolla.
Sairas somali. Heikkolahjainen somali, Somaleiden ÄO on todella vain surkeat 68.
Täysin vajaaälyinen somali.
ETTÄ YLE KEHTAA TUOLLAISTA ESITTÄÄ.
Kenen mielenterveysongelmista ja kodittomista tuo muslimi nainen puhui?
Meikäläisistä puhui, siis kantasuomalaisista. Meillä on hänen mukaansa niin paha olo että se pitää purkaa vihakäyttäytymisenä vierasmaalaisia kohtaan. No lohdutukseksi voin sanoa: olen kuullut että yhdessä naapurimaassa voi menettää henkensä sen vuoksi että on ns. vääränvärinen. En ole kuullut että meikäläiset moiseen olisivat ryhtyneet.
Eiköhän vejetä sen kunniaksi oikein kunnon sukkivakki-kahvit:
https://scontent.cdninstagram.com/t51.2885-15/s640x640/sh0.08/e35/1170186_558927390940767_631125384_n.jpg?ig_cache_key=MTIwOTU1MDgyODI0MDUxODIzMg==.2
Eiks je?
Kuvassa näkyy olevan kaksi saman näköistä läjää ja sama on alkuperäinen valmistusmaakin.
Koko ohjelma olikin tuttua yleä, eli suomalaisten syyllistämistä.
Niin mutta kun minäkään en ole ikinä edes käynyt Brysselissä, enkä ole kyllä rasistikaan, niin voisinko olla syytön niihin terroritekoihin?
No et tietysti voi olla syytön. Olet suomalainen.
Elämä ei ole antanut näille ihmisille kovinkaan paljoa - terroristit ... eivätkä osaa käsitellä vihaansa, kiukkuunsa, eri arvoisuus lisääntyy - väkivalta kasvaa ... Samalla lailla politiikot Lamaannuttavat ihmisiä , tai yrittävät tehdä niin ..aseina ei ole aseet ...vaan valta _raha ... viedään ihmisiltä rahaa pois ..huono vointisuus lisääntyy, nälkä , perus tarpeet ... Tuntuu että politikot haluavat tuhota suomea ... kansaa ... politiikoille paljon ...kansalle _suomelle vähän ... viedään niiltä joilla ei ole paljoa ... Viha lisääntyy politiikkoja vastaa .. toivottavasti ihmisillä järki pysyy päässä .. pienen ihmisen vaikutus mahdollisuudet ovat pienet ... jos työ mennyt ..ollut pitkään työttömänä... moni turhautuu ja se voi purkautua väkivallalla toisia kohtaan ...
Minä en tajua: jos kerran heidän on niin paha olla asuinpaikassaan, esim. Brysselissä, niin miksi, oi miksi he eivät palaa omille juurilleen? Niin minä tekisin jos asuisin vieraassa maassa ja tuntisin oloni noin huonoksi. Kyllä sitä työtä tekevälle löytyy vaikka Afrikassa, aloittaisivat nyt vaikka kaivojen kaivamisesta ja ruuan viljelystä.
Haistakaa yleläiset iso paska.
Leipäpappi vois myös mainita että mamut kunnioittaa suomalaisia arvoja
Nyt siellä on pappi ja somali vierekkäin jauhamassa että vihapuhe sitä vihapuhe tätä vihapuhe tuota vihapuhe mitä vaan.
Verovaroin kustannetaan tuommoista soopaa
Ylen surkeaa televisioteatteria.
Jo on ylpeä ja ylimielinen kusipää tuo somalimuslimi.
Pää aivan täynnä kusta. Kamelin kusta. Ja paklattu ja maalattu joksikin toteemipatsaaksi.
Ei jatkoon.
Takaisin Somaliaan ja heti.
Olisivat perkele räjäyttäneet brysselin natsiliiton tötteröt jokaisen maan tasalle kusipäisine natseineen.
Fatima laittaisi rajat kiinni mielenosoittajat töihin, kun pelkää että matujen ja mamujen sossurahat loppuu.
Samalla tuli kuraa myös Niinistölle.
Minusta keskustelu oli melko asiallinen, jopa kommentit poliisin mahdollisesta oikeudesta saada laajat urkkimisoikeudet jotta terrori-iskut voitaisiin estää.
Yksi kummallisuus keskustelussa pisti silmään. Siinä mainittiin että syy terrori-iskuihin olisi työttömyydessä. En ymmärrä tätä, koska Euroopan korkeimpia työttömyyslukuja on juuri Suomessa. Kärsiikö siis muslimi työttömyydestä enemmän kuin suomalainen ja se selittää että yhteiskunta onkin syyllinen terrori-iskuihin ?
Minusta tämä ei ole loogista, eikä tasa-arvoista ajattelua omia kansalaisiamme kohtaan.
Jos muslimin työttömyydestä seuraa terrorismia, niin ei ole olemassa Suomessa keinoa poistaa terrorismin uhkaa, koska meillä on myös hyvin koulutettuja suomalaisia työttöminä. Tällöin laajat urkkimisoikeudet poliisille ovat myöskin turhat, sillä ainoa looginen ratkaisu on silloin estää muslimiväestön kehittyminen Suomeen.
On ikävää että ihmiset jaarittelevat televisiossa syistä ja seurauksista, mutta kukaan ei uskalla ääneen sanoa että on olemassa vain yksi todellinen ratkaisu, joka on valita pienempi paha, eli diskriminoida muslimeja, mutta säilyttää yhteiskuntarauha.
Vaikkei tämä mainitsemani ratkaisu olisikaan ainoa, tulisi sitä sivuta vakavassa keskustelussa. Mutta demokratia länsimaisessa kulttuurissa tarkoittaa: "vapautta sanoa se, mikä on vapaus sanoa." Jos jatkamme tällaisella tiellä yleisessä keskustelussa, niin kulttuurimme on yhtä vahva kuin Inka-kulttuuri.
On mahdotonta aloittaa enää keskustelut. Toisin ajattelevat on jo suljettu pois lopullisesti keskusteluista. Kukapa sitä voi sano mitään, kun lopputuloksena on vihapuhe- tai natsikortti heti pakasta esiin. Yhtä puoluetta myös tölvitään koko ajan mediassa. Toiset ovat omissa rötöstelyissään tai sammakoiden päästelyissään tasa-arvoisempia kuin toiset, heitä ei pahassa valossa noteerata.
Suurin kansanpetturi on kyllä valtamedia ehdottomasti. Ei oman kansan puolella olemisesta ole tietoakaan.
Niinpä niin, muslimeille kun pitäs tarjota huippuduuneja kultavadilta, että eivät vaan radikalisoituisi. Ympäripyöreää syrjäytymishöpinää taas tuutin täydeltä, mitä nyt jaksoin pari minuuttia areenasta tuota katsoa. Asioiden todellisia syitä ei koskaan mainita eli sitä, että nämä ihmiset on aivopesty jo lapsena uskomaan muslimien yli-ihmisyyteen ja taikauskoiseen roskaan.
Suomessa ei muslimin tarvitse edes mennä töihin, koska sosiaalituet ovat niin suuria, että pitäisi olla 4000 euron bruttotulot, että pääsisi samaan tulotasoon. Näin siis silloin kun kyseessä on suurempi perhe, kuten usein on varsinkin erään ryhmän kohdalla. Mikäs siinä jos hölmöläiset antaa, vika ei tietenkään ole saajassa.
Mutta sitten ehkä se kaikkein suurin syy tähän sotkuun. Ihminen on menettänyt yhteytensä pyhään. Sanon nyt tämän asian ilman mitään hihhulointia. Me olemme kusessa, koska olemme hylänneet tämän pyhän puolen olemassaolostamme. Ihmisen ruumis on hengen temppeli ja pyhä. Jos sitä aletaan esitellä paljastelevan riettaasti medioissa ja vähän kaikkialla, niin se saastuttaa vähitellen koko yhteiskunnan. Muslimithan ovat erityisen herkkähipiäisiä tämän asian suhteen. He eivät ole kuitenkaan täysin väärässä, vaikka he toteuttavat siveellisyydenkin puolustamista aivan väärällä tavalla menemällä äärimmäisyyteen. Tätä asiaa eivät taida ymmärtää enää edes kristityt papitkaan mihin olen erittäin pettynyt, koska tämän pitäisi olla nimenomaan heidän erikoisaluettaan.
Ja muslimithan vetoavat pyhään terroritekojaan puolustaakseen. Jos Saatana olisi olemassa, hän varmasti haluaisi kierouttaa kaiken maailmassa.
Muslimit räjäyttävät pommeja Brysselissä ja meillä kolme älypää-äpärää syyllistää tekoihin syylliseksi tavallisia suomalaisia.
Hiukan kummastutti kun pappi puhui työnteosta, paraskin puhuja kun tuo vitun hyypiö ei ole työaikana tahrinut käsiään kuin paskalla käydessään.
Lukekaa nyt hyvät ihmiset mitä koraani opettaa vääräuskoisesta.
Kyllä nyt meni liiallisuuksiin ylen mamutus. Nyt siirryn tolkunkansalaisesta rasistiksi ja alan olla ylpeä siitä. Ja Anssi meni suoraan poikottiin, miehellä ei minkäänlaista isänmaallisuutta.
Haiseva paskalaitos nimeltä yle tulisi lakkauttaa kokonaan. Sairasta propagandaa, terrorismin vähättelyä ja Suomalaisten perusteetonta syyllistämistä!
Atte jääskeläinen. Muslimien perseiden nuolija.
Se Ylen sairas pääpaska helvettiin. Suoraan muslimihelvettiin. Takaisin sinne mistä on tullutkin.
Sitten vielä kehtaavat ihmetellä mvlehden ja muiden vastamedioiden suosiota kun oma ns. journalismi on tätä tasoa..
kyllä issis nauraa eurooppalaisille,katsoin TV-7 uutiset 21:00 siinä joku eu politiikkonainen rupesitkemään kun puhui issisksestä tätä issis juuri odottaa
Kannattaa vain alkaa rasistiksi, se vapauttaa mieltä, vähän kuin kuumana käyvä teepannu alkaa viheltämään. Olkaa rehellisesti ja vapain mielin rasisteja!
sit kun ruotsissa alkaa sisällissots,nää samat puupäät on a-studiossa (kyllä islam on rauhan uskoto)
puhun häpämätöntä ralliranskaa ja minusta on tullut häpeämätön rasisti
Ja kaiken kukkuraksi ainakin kaksissa uutissa suuri uutinen: 2 turvapaikanhakijaa auttoi kolarin ajanutta Saksassa! No kyllähän se YLE:llä ylittää uutiskynnyksen. Vaan ylittääkö toisin päin, turha toivoa.
Joo. Vähissä on uutiset.
Tämä palsta on joku m....v..... tytärpalsta joka pitäisi sulkea.
Älä lue niin mielenrauhasi ei järky.
Vihaisilla ihmisillä on oltava joku paikka missä tuntojaan purkaa, parempi siis täällä kuin kadulla räjäyttelemässä omatekoisia pommeja. Vai mitä?
Terrori-isku ei ole syy rasismiin! Sen olisi voinut tehdä myös kantasuomalaiset!
Tekevätkö kantasuomalaiset myös näitä asioita ?
http://heavy.com/news/2015/10/new-isis-islamic-state-execution-video-tank-runs-over-man-syrian-army-soldier-and-if-you-punish-punish-with-an-equivalent-of-that-with-which-you-were-harmed-wilayat-homs-full-uncensored-youtube/
http://heavy.com/news/2015/06/isis-islamic-state-executes-drowns-in-cage-blows-up-spies-brutal-video-propaganda-uncensored-youtube-iraqi-espionage-men-killed/
http://edition.cnn.com/2015/01/14/middleeast/isis-video-boy-execution-russian-spies/
A.Stubb Monikultuurisuus on rikkaus!
Ei olisi, suomalainen ei tuollaista tee. Vertauskuva on niin suvakkimainen.
Median ja EU-maiden sanoma kansalle on täysin selvä, iskut tulevat jatkumaan niin kauan kuin näihin maihin pääsetetään maahanmuuttajia ja niiden mukana ääriainesta. Mutta ei huolta maiden johtajat lupaavat sytyttää kynttilän kaikille jo iskuissa surmansa saaneille ja niille jotka tulevat iskuissa kuolemaan. Kansalaiset varokaa julkisia kulkuvälineitä, meillä päättäjillä ei hätää, käytämme panssaroituja limusiineja.
Sangen tyhjentävästi ilmaistu.
Juuri noinhan se valitettavasti tulee menemään.
Miksi näitä irtopisteloisia tulee tv:ssa aina haaskalle kun tapahtuu jotain kauheaa?
Brysselistä on tullut terroristien pääkaupunki siksi kun siellä on niin paljon rasisteja jota eivät osaa kotouttaa? Jos siellä olis enemmän suvakkitätejä jotka ottaa maahamuuttajia kotihoitoon niin ei olis yhtään terroristia?
Pitäiskö lähettää Suomesta?
Aivan sama kuka keskustelee missä tai miten.
Vetelen jokaista suvakkia turpaan iästä tai sukupuolesta riippumatta. Kohtaamisiin.
Yle marssittaa koko loppu viikon tunnettuja suvakkivajakkeja ohjelmiinsa paheksumaan suomalaisten nettikirjoittelua ja ymmärtämään ihmisiä räjäytteleviä muslimisteja.