Jotain muuta

Ranteetauki

Hei, älä vain missään nimessä hakeudu julkisenliikenteen kuljetajaksi! Kyllästyt yksinkertaisiin työtovereihin ja tyhmiin matkustajiin!

6

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jumissa

      Kirjoitat valitettavasti asiaa.Mä olen jo niin vanha etten löydä työtä muualta mutta nuorille voin sanoa että älkää jääkö tänne aikaa viettämään etsikää työtä jossa pääsee eteenpäin ja tapaa ihmisiä joiden tapoihin ei kuulu paskantaa bussia ja möykätä sinulle kun oma elämä on hankkimatta.Työnantajien suhde työntekijöihin on määräilevä osin kiristävä koska he tietävät hyvin että jono itänaapureita kyttää paikkaasi.

      • gngtn

        Ei tavallinen duunari pääse eteenpäin missään muuallakaan. Ainoa keino on mennä yliopistoon tai sitten perustaa yritys joka menestyy.


    • Minullaeivalittamista

      Joo, kyllä sun kannattaa vetää ne ranteet auki, ei sinne onneks oteta mitää tenuneniä tai kassarosvoja, tietysti se ottaa päähän kun ei enää oteta töihin kun on töpeksiny. Siinä on sitten hyvä syyttää työkavereita ja matkustajia.

      • Alavaihdettu

        Hyväjoseivalittamista minullaeivalittamista !
        Saat tehdä vuorotyötä ja mikä pahimmoillaan tarkoittaa työtä vuorotta.
        100 tuntia kahteen viikkoon sidonnaisuuksineen on lähes minimi.
        Millään muulla alalla moinen ei kuuloonkaan.
        Mitä tekee AKT asian korjaamiseksi ?


      • Uteliasvaan
        Alavaihdettu kirjoitti:

        Hyväjoseivalittamista minullaeivalittamista !
        Saat tehdä vuorotyötä ja mikä pahimmoillaan tarkoittaa työtä vuorotta.
        100 tuntia kahteen viikkoon sidonnaisuuksineen on lähes minimi.
        Millään muulla alalla moinen ei kuuloonkaan.
        Mitä tekee AKT asian korjaamiseksi ?

        Aikamoinen itkijä olet ja valitat kokoajan.


      • Alavaihdettu

        On syytäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      179
      1756
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      987
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      94
      874
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      693
    5. 52
      664
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      567
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      523
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      518
    9. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      24
      485
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      193
      466
    Aihe