Hei, älä vain missään nimessä hakeudu julkisenliikenteen kuljetajaksi! Kyllästyt yksinkertaisiin työtovereihin ja tyhmiin matkustajiin!
Jotain muuta
6
61
Vastaukset
- jumissa
Kirjoitat valitettavasti asiaa.Mä olen jo niin vanha etten löydä työtä muualta mutta nuorille voin sanoa että älkää jääkö tänne aikaa viettämään etsikää työtä jossa pääsee eteenpäin ja tapaa ihmisiä joiden tapoihin ei kuulu paskantaa bussia ja möykätä sinulle kun oma elämä on hankkimatta.Työnantajien suhde työntekijöihin on määräilevä osin kiristävä koska he tietävät hyvin että jono itänaapureita kyttää paikkaasi.
- gngtn
Ei tavallinen duunari pääse eteenpäin missään muuallakaan. Ainoa keino on mennä yliopistoon tai sitten perustaa yritys joka menestyy.
- Minullaeivalittamista
Joo, kyllä sun kannattaa vetää ne ranteet auki, ei sinne onneks oteta mitää tenuneniä tai kassarosvoja, tietysti se ottaa päähän kun ei enää oteta töihin kun on töpeksiny. Siinä on sitten hyvä syyttää työkavereita ja matkustajia.
- Alavaihdettu
Hyväjoseivalittamista minullaeivalittamista !
Saat tehdä vuorotyötä ja mikä pahimmoillaan tarkoittaa työtä vuorotta.
100 tuntia kahteen viikkoon sidonnaisuuksineen on lähes minimi.
Millään muulla alalla moinen ei kuuloonkaan.
Mitä tekee AKT asian korjaamiseksi ? - Uteliasvaan
Alavaihdettu kirjoitti:
Hyväjoseivalittamista minullaeivalittamista !
Saat tehdä vuorotyötä ja mikä pahimmoillaan tarkoittaa työtä vuorotta.
100 tuntia kahteen viikkoon sidonnaisuuksineen on lähes minimi.
Millään muulla alalla moinen ei kuuloonkaan.
Mitä tekee AKT asian korjaamiseksi ?Aikamoinen itkijä olet ja valitat kokoajan.
- Alavaihdettu
On syytäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791756
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52664
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41567Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164523Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä24485Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466