Norja aikoo lahjoittaa tunturin Suomelle

Suomea_Kupataan

Sitä ei kannattais tehdä, sillä Suomi Olikarkit (poliittinen eliitti ja Hyvä-Veli
järjestö) yksityistää sen heti ja kahmii itselleen niin kuin muunkin
kansallisomaisuuden.
Toimintamalli on otettu suoraan Venäjältä.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnkoNäin1

      Haltin laesta kait on kyse

    • orwelsslave

      Mitähän Venäjän keisari, Vladimir Putin aikoo lahjoittaa Suomelle? Kenties syväsataman jäämeren rannalta, niin Suomestakin tulee vihdoin öljyvaltio.
      Olisihan se mahtavaa, kun vois ajaa jäämeren rantaan, kuten 40-luvulla.
      Eihän tämä lahjoitus Venäjälle mitään maksaisikaan, kun alue on ollut vain lainassa meiltä. Kyllä riittäisi juhlapuhujia ympäri maailman. Amerikan presidentti ja ehkä jopa Pohjois-Korean johtaja vois tulla rautateitä pitkin kunnioittamaan tilaisuutta ja liennytykselle tarjoutuisi tilaisuus. Lenin lahjoitti Suomelle itsenäisyyden, kenties Putin haluaa jäädä historian kirjoihin miehenä, joka pelasti maailmanrauhan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      244
      2304
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1528
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      30
      1346
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      58
      1340
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1299
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe