Eikö sieltä voisi tulla 30-40000 synnytysikäista ahkeraa naista suomeen? Huoltosuhde nousisi kohisten ja syntyvyys lisääntyisi. He poimisivat marjat, hoitaisivat lapset ja vanhukset, eikä heitä tarvitsisi yhteiskunnan elättää vuosikymmeniä. heille on tuttua länsimainen kulttuuri ja on jopa kristittyjä. Luonnonkatastrofeja sattuu filippiineilläkin vähä väliä. Eikö ne voisi olla syynä turvapaikkaan? Samoin nuoria naisia pakotetaan thaimaassa bordelleihin, heitä pitää myös suojella. Nyt vain tietoa sinne päin. Että ovat tervetulleita suomeen, Kun rajalla repii passinsa ja anoo turvapaikkaa niin saa jäädä tänne turvaan.
Meniskö keppihevosilta ravit sekaisin?
Filippiinit ja Thaimaa
13
<50
Vastaukset
- mahtava.visio
Voi miten paljon parempi vaihtoehto kuin nykytilanne muslimien kanssa. Ujompi suomimies pääsisi naimisiin ahkeran pikkunaisen kanssa. Minä kannatan tätä!
- hallituksen.kusetus
Ei voi, koska silloin paljastuisi, ettei muita duuneja ole kuin baronan kahden tunnin siivouskeikat.
- Käteenveto
Thaikkuhinkkaajille on aina " verovapaata" käteenvetoa tiedossa vai mitä?
- Tri-Mengele
Hyvä idis 35.000 Arabi oria valmiina lisääntymään ja vastapuolelle 32.000 himokasta nuorta Thaikkunaista. Saadaan Suomalaisia heti ja nyt ainakin 100.000 paikkaamaan kroonista työvoimapulaa ja ihan "ILMAISEKSI" kun KELA maksaa...
- maantierosvo
Suomalaisten miesten kannattais ottaa vaimo jostain noista maista. Eivät rutise kotitöistä vaan iloisin mielin palvelevat miestä.
- lapset-itäaasilaisilta
Sukuun on tullut vaimoja Itä-aasiasta. Voin suositella, jos haluaa lastensa pärjäävän koulussa ja elämässä ja omaksuvan suomalaiset rauhalliset tavat.
- hurrikaani49
Kannatan lämpimästi. Thaimaasta ja Filippiineiltä 35 000 ahkeraa ja tunnollista nuorta naista. Kaikki arbitettoristit häädettävä heti maasta poliisivoimin. Kukaan heistä ei ole oikeutettuturvapaikkaan.
Valehtelevat vain jotain vainosta saadakseen turvapaikan. Migrin suvakkihuorat ilmeisestoi toimii turvapaikan myöntäjinä kun kaikki laikat ja veltot somalimiehet saa turvapaikan.
Onneksi PS;n kansanedyustaja kysyy Orvolta miksi näin. Turvapaikan myöntämisperusteet tulee olla samat kun muissa pohjoismaissa. Silti Suomessa kaikki huijaritsomalit ja irakilaiset saa turvapaikan toisin kuin Ruotsissa.
Onko EK:n Häkämies määrännyt myönnettäväksi kaikille huijareille turvapaikkka jotta saadaan halpatyövoimaa Suomeen. Tosiasiassa somaleista työllistyy vain noin 40 %. He ovat taakka suomalaiselle yhteikunnalle.Samanlainen taakka kuin romanit.
Romaneista toissä on vain 20 %. Muut elävat sosiaaliturvalla. Kukaan ei ole tuottavassa työssä.Näin tulee käymään irakilaisten kohdalla. He ovat suuri taakka suomalaisille samalla tavalla kuin romanit. Kymmenen viúoden kuluttua toissä on vain 30 % ja kukaan ei tuottavassa työssä. Verovaroilla kustannettavat työt eikä YLE höpöttäja-toimittajan työt ole tuottavia. - TiettyParempiaKuinNegut
Ongelmiakin on. Thaimaalaisten ( ja muiden ei-eurooppalaisten) ja suomalaisten liitoista syntyvät lapset näyttävät aivan aasialaisilta. Suomalaiset siis vaihtaisivat rotua muutamassa sukupolvessa! Itseäni tämä ei koske, koska lapset tehty, ovat sinisilmäisiä pellavapäitä.
- maantierosvo
Mutta ovat älykkäitä ja pärjaavät hyvin koulussa. Ovat luontaisesti ahkeria, heistä saadaan uutta työvoimaa suomeen. On suomalaismiehilläkin toivoa saada vaimo ,kun suominaiselle ei enää kelpaa kuin musta pääsiäismuna.
- huijaustaeisuinkaan
Ottakaa vaan suomalaiset sieltä Taimaasta niitä entisiä seksityöläisiä tänne vaimoiksi ovat ainakin sen aikaa kun saavat kansalaisuuden .Ei niin vanhaa ja juoppoa ole ettei kelpaa.
- Lukihäirikkökö
Taimaa vai Naimaa?
- VeertivonPorsse
Pitkästä aikaa järkevä ajatus. Turvapaikkahan on käytännössä varma jokaiselle joka Suomeen ilmaantuu sitä hakemaan joten miksipä ei hädänalaiset naiset Thaimaasta ja Filippiineiltä kelpaisi suomalaisviranomaisille. Onhan nuo molemmat maat selvästi köyhempiä kuin Suomi. Sehän toki riittää turvapaikan myöntämisen perusteeksi nykyään.
Voisi vaihtua väki päittäin näissä mielenosoituksissa. Nykyiset suvaitsevaiset vaatisivat että rajat kiinni ja nykyiset kriittiset vaatisivat pitämään raja-asemia vapaampina jotta hädänalaiset pääsisivät turvaan Suomeen.
Hommahan hoituu helposti sillä että siellä paikanpäällä olevat suomalaiset alkavat yksinkertaisesti levittämään ilosanomaa että Suomessa eläminen on ilmaista. Sehän toimii magneettina ,kuten on jo homattukin. - laiskamies13
Miehia,siis haluatte apinanäköisiä lapsiä? Tai palvelua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418