Tarja Pölkki avautui kiusaamaan ylipainoisia.

EiEdesOsaaHävetäLepso

Pridemorsian on taas äänessä.
Mielipiteet kannattaisi joskus pitää ihan ominaan.

26

1224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OletkoJotainMieltä

      Eikös ihminen saa olla mitä mieltä haluaa?
      Sehän on hänen oma mielipiteensä. Mitä se sinua liikuttaa?
      Sinullakin on oikeus inhota vaikka laihoja ihmisiä jos niin haluat.
      Ketä kiinnostaa...

      • kustannusvastavuutta_plz

        Veronmaksajaa kiinnostaa kun nuo läskillä itsensä sairastuttaneet hoidetaan yhteisin rahoin


      • Rasissttii

        Sun työkkäreistäs nyt paljon verotuloja ei tule.


      • Pulska_Abdul
        kustannusvastavuutta_plz kirjoitti:

        Veronmaksajaa kiinnostaa kun nuo läskillä itsensä sairastuttaneet hoidetaan yhteisin rahoin

        Kyllä pulskat arabimuslimitkin kuuluu hoitaa yhteisin rahoin.


      • Vähentäkää.syömistä

        Kalliimmaksi tulevat ne sadat tuhannet rankasti ylipainoiset kantasuomalaiset


      • piiloviestit

        Pölkyn luennoilla ja kirjoituksilla on aivan eri tarkoitus, kuin mitä hän ilmaisee.
        Eikä se tarkoitus ole hyvä.

        Tätäkin naista saa boikotoida.


    • suvaitaanpasvaan

      RASISMIA!!!!

      • työllistävävaikutus

        Lihavia kohtaan ei hyvä he sentään minä lukien pidämme ruokakaupat pystyssä ja etenkin leipomot ja karkkitehtailijat.


    • millimamma

      Suomalaiset ovat sairaita, ei minkäänlaisia sosiaalisia kykyjä. Pääasia, että saavat haukkua milloin mitäkin. TARJA Pölkki on vuosi sitten valmistunut alallensa seksuaaliterapeutiksi, mutta haukkumalla ihmisiä, ehkä hetken kerää huomiota ja sitten unohdetaan. Mitä pienempi koulutus sitä vähemmän tietoa ja sitä suurempi suu!

    • kustannusvastavuutta_plz

      Onko se joku v*tun lesbo???

    • ei_lihavaa_ei_laihaa

      Tuolla naamalla ei kyllä kannattaisi arvostella ihan oikeasti ketään.

    • riik_a

      Pölkin sairaalloiselta kuulostava purkaus ja nalkuttaminen kertoo kyllä paljon enemmän hänestä itsestään kuin haukkumisen kohteista. Hänellä on huono itsetunto ilmeisesti, sitä täytyy yrittää pönkittää noin. Ja tämä nainen opettaa turvapaikanhakijoille suomalaisia tapoja. Jos siis kuulette turvapaikanhakijan puhuttelevan naista "läskisaasteeksi", tiedätte kenen esimerkkiä hän on seurannut.

    • Vähentäkää.syömistä

      Läskipersut ovat sitä mieltä että he saavat solvata muslimeja ja vääränvärisiä ihmisiä, käydä jopa käsiksi mutta heille ei saa kertoa siitä miten helvetin kalliiksi ylipainosta aiheutuvien sairauksien hoidot tulevat veronmaksajille.

      Se nyt vaan on niin että kyllä läskiä saa sanoa läskiksi. Jos siitä ahdistuu voi aina laihduttaa.

      • hykuj

        Mua kauhistuttaa kyllä eniten ne jotka ajelevat autoilla ja saastuttavat samalla muiden hengitysilmaa ja aiheuttavat hengitystiesairauksia koko kansalle, saattaapi olla, että just tää sama sakki yrittää todistella niiden vaivojen johtuvan passiivisesta tupakoijien katselusta, mutta näin ei ole nää autolla pössyyttäjät aiheuttavat suurimman osan sairauksista ja muutamat tehtailijat sun muut.

        Autojen kylkiin vihdoinkin nyt ne suuret tekstit: autoilu tappaa yllättävän monia. On uskomatonta, ettei nämä narsistit voi myöntää tätä tosiasiaa. Jos kävelisivät enemmän niin saastuttaisivat vähemmän.


    • ANtiLäski

      Läskit voisivat sulkeutua koteihinsa verhojen taakse syömään niin kunnon ihmiset eivät järkyttyisi hyllyvistä läskeistä.

      • bbb_

        Niin, tai ne "kunnon ihmiset" voisivat pysytellä pois julkisilta paikoilta (jotka on tarkoitettu ihan kaikille, myös lihaville), JOS ovat niin herkkiä, että toisten ulkonäkö etoo. Toisten kyttääminen voi olla myös pakkomielle, johon voisi yrittää saada apua psykiatrilta.


    • ettei_oksettaisi

      Ja mamut voisivat myös.

    • hiemanvinksahtanut
    • laihuus_ei_auta

      Tuo nainen on oikeasti RUMA. Minua oksettaa katsoa kasvoiltaan rumia ihmisiä matkoillani ja muutenkin.

      • asgadsg

        Minä vihaan läskejä ja minulla on oikeus se sanoa heille päin naamaa!


    • asgadsg

      Minä vihaan RUMIA ja minulla on oikeus sanoa se heille päin naamaa!

    • SexistynytLähihoitaja

      Yhteispohjoismaista seksologian koulutusmallia soveltaen Suomessa seksologian koulutusten rakenne on:

      Seksologian perusteet/ Seksuaalineuvojakoulutus 30 opintopistettä (=20 ov), koulutuksen kesto yksi vuosi – puolitoista vuotta
      Seksologia II (Sexual Counselling) 30 opintopistettä (=20 ov)
      Seksologia III (Specialist in clinical sexology) 60 opintopistettä (=40 ov)

      Koulutustasolta toiselle siirtyminen edellyttää edellisen vaiheen hyväksyttyä suorittamista. II- ja III-tasoilla koulutus voi eriytyä kliiniseen ja seksuaalikasvatuksen linjaan. Koulutusjärjestelmässä, koulutusten nimissä ja pituuksissa on tapahtunut paljon muutoksia viime vuosina, mikä aiheuttaa helposti sekaannusta esimerkiksi opintopisteissä ja opintoviikoissa (10 opintoviikkoa = 15 opintopistettä ja 1 opintoviikko = 27 h opiskelijan työtä).
      Seksologisen osaamisen ja pätevyyden arviointia helpottaa auktorisointi. Suomen seksologinen seura auktorisoi ja antaa diplomin seksuaalineuvojille. Pohjoismaista auktorisointia tasoille II ja III haetaan Seuran kautta.

      Tämänmuotoiseen koulutukseen voi hakeutua lähes kuka vain. Sitten voi aloittaa huudella totuuksiaan mediassa.
      SÄÄLITTÄVÄÄ.

      • SexistynytHoitsu

        Seura on RY joka niitä diplomeja myöntelee...NAURETTAVAA...
        Huuhaa hommia ja niin poispäin.


      • että.oikein.lakimies

        Niin on. Yhteispohjoismainen on koodi, jonka tiedetään sisältävän paljon huijaamista, väärennöksiä ja salakuljetusta.


    • äåoufsc

      Tämän Pölkin todellinen tarkoitus on puheillaan jarruttaa tavallisen suomalaisen menestymistä.

      Se on siellä, missä työpaikalla tapahtuu jotain ikävää. Se on siellä missä puhutaan insestistä.
      Erityislapsista. Itsemurhista. Pride- porukasta.
      Lihavista.

      Mutta sen tarkoitus on ilkeä.
      "Ei mitään hyvää kunnollisille suomalaisille."

      Sen luentoja ei kenenkään kannattaisi mennä kuuntelemaan. Niillä luennoilla on kyse aivan muista asioista, kuin mitä se puhuu.
      Sen kirjoituksia ei pidä lukea. Eikä mitään
      sitä kertovia lehtiartikkeleita.
      TV ohjelmat- vaihda kanavaa.

      On ollut, esiintynyt Tukholmassa 1980 -luvulla ylihoitajana. Puhui vähän ruotsia rumalla suomen nuotilla, mutta kirjoitti sitäkin paremmin kirjeitä.

      "Olisi aivan ihanaa, jos taas tulisit tänne meidän sairaalaan kesälomallasi töihin.
      Asunnon saat sairaalan lääkärien talosta.
      Sinun pitää sopia asiasta siellä asuvan( joku nimi) kanssa. Soita hänelle. " Jos Pölkky löysi Ruotsista suomalaisen sukulaisen, jolla oli mitä tahansa ongelmia siellä Ruotsissa, se laitto tällä tavalla ne asumaan samaan taloon.

      Se muistutti vähän erään sairaalan oikeaa ylihoitajaa, ja niinpä se alkoi esiintyä tuona ihmisenä. Kun se on niin kiinnostunut kauneudenhoidosta, misseistä ja meikkaamisesta.
      Sen kirjoittamissa kirjeissä oli kyllä hieno oikean ylihoitajan allekirjoitus, jonka se kävi noutamassa sairaalan toimistotyöntekijältä.

      Sen tarkoitusperissä ei ole mitään hyvää.
      Sydäntäriipaisevat tarinat ovat keksittyjä.

      Allekirjoitusten väärentäjällä on edelleenkin töitä. Juuri sitä pakolaisten porukkaa pitää välttää, minkä kanssa tää Pölkki nyt huseeraa.

      • frdcgw

        12.9 Kajaani ja irakilaiset turvapaikanhakijat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      79
      3204
    2. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      49
      2410
    3. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      32
      2127
    4. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      481
      2122
    5. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      137
      1889
    6. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      31
      1802
    7. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1745
    8. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      10
      1579
    9. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      5
      1320
    10. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      1264
    Aihe