Palkka Juoksee Urpilaiselle Eduskunnasta.....

vaikka muille ei juoksekaan lapsia hoidettaessa.
.
Demari-loisilla on eri oikeudet.
1865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kaikki naiset ei vain saa omia lapsia, vaikka haluaisivat..

Äänestä

Onko jutta maho?

Äänestä
  • No mene kysymään siltä, ihme mahojuttuja tämä yksi jankuttaa. Oletko joku saatanan somali?

    Äänestä

  • sonnin.sonni kirjoitti:

    No mene kysymään siltä, ihme mahojuttuja tämä yksi jankuttaa. Oletko joku saatanan somali?

    Meinaatko että jutta vastaa kansalaisten kyselyihin? Itse kyllä kysyisin jutalta lapsensaannin sijaan että milloin niillä Kreikan lainoilla aletaan tienata?

    Äänestä

Niin se perhevapailla juoksee monelle muullekin.

Äänestä

Kaikilla kansanedustajilla puolueesta riippumatta on sama ruhtinaallinen etu.

Äänestä

Vihreiden Toivola hoiti lasta kotona täydellä palkalla eduskunnasta.

Äänestä
  • urpu teki vain pahaa tuhoa meille..
    ei Toivola.

    Äänestä

  • jutalla tuhkamuna MIES!!!!!

    Äänestä

  • Onko näillä täyspalkkaisilla perhevapailla olevilla kansanedustajilla sijainen? Maksaako kansa myös sijaisen täyden palkan?

    Äänestä

  • sisäpiirii kirjoitti:

    jutalla tuhkamuna MIES!!!!!

    Verkkosukkien aikaan olisi viimesitään pitänyt laittaa pulla uuniin kun on aina paljastelu jo merkki siitä että kello käy jo kiivaasti.

    Äänestä

Kaikki Nämä lehmät rupee poikimaan tai adoptoivat valttereita, kun pääsee eduskuntaan kuten Tämä ex purjehtija ja muut äitylit kuten Toivola. Vituttaa oikeasti kun kaikki ihmiset ovat ahneita rosvoja siellä kunnassa. Siellä pitäisi hoitaa maan asioita eikä rueta kikkarapäitp adoptoimaan tai jos jotkin kykenee ITE poikimaan vielä niin heti vaan paksuksi. No ei auta kun laulaa Jössen sanoin "valtaa hiljaa Isis nyt maan".

Äänestä
  • Jutalla on nyt vakuudet kunnossa, kun tähti rupee hiipumaan niin tuo Valtterin pysäkille ja sitten uhriudutaan kunnolla. Ministerin paikka taas taattu ja jackpotti tulisi jos Valtterista tulisi kunnon oikeusoppinut jihadisti sitten vois päästä vaikka Presidentiksi Juttaliini.

    Äänestä

Nyt Jutallakin on oma Valtteri jonka voi myöhemmin viedä linja-autopysäkille kuskien kiusattavaksi. Omaa lienee yritetty kun Jutta kertoi naistenlehdissä 2013 ryhtyvänsä lapsentekoon. Ilmeisesti vika oli emännässä kun hoito ei auttanut, ikää on jo 41 v.
Hyväpalkkainen kasvatustäti lapsella. Miksi demutädit haluaa tumman hoitolapsen joko pienen tai ison karvaisen? Onko tummalla enempi näyttöarvoa?
Täydet vakuudet.

Äänestä
  • SossuNATSI BildenPERKELE Jutta Kyrpiläisellä on niin leveä perse, että sieltä tupasahtaa ulos 666 mulatti-saatanan palvojaa.

    Äänestä

Taas yksi tumma tuodaan kasvamaan demarien ghettoon.

Äänestä

Äitiys menee politiikan yli. Politiikassa on paljon ihmisiä, mutta lapsella on vain yksi äiti.

Äänestä

SAK:n pitäisi ajaa kaikille samat edut kuin kansanedustajilla on, se olisi tasa-arvoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kupla-Jutta kirjoitti:

vaikka muille ei juoksekaan lapsia hoidettaessa.
.
Demari-loisilla on eri oikeudet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu