Tie Eedeniin?

Rumpali

Sattuisko joku tietämään jatkuuko kyseinen sarja vielä. Tänään tuli jakso numero 49/64 suorana lähetyksenä ja sen väitettiin olevan sarjan päätösjakso. Kuitenkin sarjaa mainostettiin alunperinkin 64-osaisena. Mitä ihmeen pelleilyä tällainen on?

5

3090

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hani

      Sarjaa on ilmeisesti lyhennetty. Ehkä se ei kerännyt tarpeeksi katsojia, että olisi kannattanut jatkaa.

      • Kotimaisten draamasarjojen ...

        Kun sarja palasi kesätauolta syksyllä 2004, niin jaksothan olivat pituudeltaan 50 min. Sarjaa esitettiin kesätaukoa ennen tiistai-illtaisin puolentunnin mittaisina jaksoina.


    • Anonyymi

      Areenassa on

    • Anonyymi

      Sarjasta tuotettu vain 33 osaa.

    • Anonyymi

      Tämähän siis oikeenkin vanha ketju, mutta tosiaan Areenassakin nyt nuo alunperin 30-minuuttiset jaksot leikelty 50-minuuttisiksi samoin kuin silloin kauan sitten telkkarissa olivat tehneet tuolle ”kakkoskaudelle”. Vaikea enää ajatella, miten hassua olikaan odotella aina viikko puolituntista osaa - näin ne vaan Areenat sun muut on telkkarinkatselua muuttaneet.

      Yllättävän hyvin aikaa kestänyt sarja muuten tässä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      204
      7225
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      172
      2249
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1778
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1440
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1403
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1216
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1145
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1086
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1049
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      267
      1029
    Aihe