Antti Rinne sai sakot

Jos on rehellinen eroaa SDPn puheenjohtajan paikalta.
Pienennmästäkin on erottu Jäätteenmäki,Kanerva,Alho
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kova pala gallup johtajalle joka olisi tyrkyllä kenties pääministeriksi,Matti Vanhasen lautakasa,muistakaa demut

Äänestä

Puolusti omia jäseniä, mitä vikaa siinä on.Oisko rikkureita pitännyt kouluttaa.Silloin toimi PRO edustajana.Rehellisempi kun kukaan keskustalaisista.

Äänestä
  • Rinne sai sakot toimittuaan vastoin lakia,ei tulevaisuutta politiikassa,politiikka on nykyisin puhdas rikollisista,jos saa sakot on tehnyt rikoksen

    Äänestä

Ja työnantaja taas teki oikein.

Äänestä

Miten sattuikaan tällainen päivä tuomion julistamiselle?

Äänestä

Lakko oikeus on osa perustuslain takamaa yhdistysmis vapautta- eli osa Suomen perustuslakia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vihainenkansalainen- kirjoitti:

Jos on rehellinen eroaa SDPn puheenjohtajan paikalta.
Pienennmästäkin on erottu Jäätteenmäki,Kanerva,Alho

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu