Olen jotenkin väsynyt ja aneeminen. En tiedä mikä minua vaivaa. Ruoka ei maistu ja väsyn helposti. Auttaisiko kuntosali treenit? Tässä kuva itsestäni nykyään.
http://farm9.staticflickr.com/8182/7936945922_0938aa38b5.jpg
Kannattaisiko minun alkaa bodaamaan?
7
<50
Vastaukset
- Tsemppiä_kaikille
Jaa vetämätön olo...? No ei sitä bodaaminen poista, vaan ehkä kuntoilu muuten ja ulkoilmassa kevät auringon loisteessa!
Liikuntaa ja kuntoilua ulkotiloissa ja luonnossa sen kautta ihan itsestään kunto kohoaa, ei rehkimällä jossain tunkkaisissa sisätiloissa.
Uiminen ja vesijuoksu ovat tehokasta liikuntaa ja jokainen selviää omin avuin ja kehittyy ja kiinteytyy sen kautta.
Ja pyöräilyn aloittaminen on ajankohtaista.
Mutta luontoon ja hiljaisuuteen ei asfalttikaduilla ja kujilla!
Ja samoin oikean tyyppinen ruokailu on tarpeen, pois liika makean nauttiminen ja ehdottomasti tupakka ja samoin viikottainen kaljoittelu ja alkoholi yleensä!
Jos taustalla masennusoireita ovat em. valinnat ehdottoman tarpeellisia ja auttaa jaksamaan myös siltä osin.- oksettaaaaa
Tuo luuranko ei taida jaksaa liikkua minnekään, katsoitko kuvan ei kai noin laihaa voi olla, kuvaaja on kuorinut lihakset pois, luulisin.
- nchfdsf
oksettaaaaa kirjoitti:
Tuo luuranko ei taida jaksaa liikkua minnekään, katsoitko kuvan ei kai noin laihaa voi olla, kuvaaja on kuorinut lihakset pois, luulisin.
Ei noin laiha voi olla enää hengissä koska liika laihtuminen vahingoittaa sisuskaluja ja kuolema korjaa.
- hjiuouik
Aurinkoon vain. Jos on kotona viherkasveja niin oikein huomaa niistä kuinka innostuvat kasvamaan jos saavat aurinkoa ja oikein yrittävät kurottautua valoa kohti.
- ÄLÄYRITÄKÄÄN
FEIKKI!!!!!!!!!!!
- Nekrofiili
Panisin.
- söisinenemmänalkuun
Tuo naama ei sovi kuvaan, liian terveenoloinen. Kyllähän anorektikot menevät tuollaisiksi loppuvaiheessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648