Yle uutisoi Zinzino pyramidiepäilyistä ja reilu puoli vuotta sen jälkeen Zinzino listautui Tukholman pörssiin.
Ylen Zinzino pyramidiuutisen linkki löytyy oheisesta artikkelista.
Käykö Onecoin:lle samalla tavalla?
http://www.arvopaperi.fi/uutiset/pyramidihuijaukseksi-vaitetty-zinzino-listautui-porssiin-6136795
Onecoin:sta pörssiyhtiö?
18
235
Vastaukset
- Riemu_repeää
Tuo First North -lista on semmoinen pörssin eteinen, jonne pääsee helpommalla eikä yhtiönkään tarvitse tiedottaa kovin paljon. Jotain kuitenkin, joten eiköhän tuotakin voi tästä lähtien arvioida muutenkin kuin huhujen pohjalta. Omistuskin tulee siinä sivussa julkiseksi.
Onecoinia on turha odottaa pörssiin, kun kyseessä ei taida olla osakeyhtiö. On nimittäin aika vaikea listautua, jos firmalla ei ole edes osakkeita. Eikä listautuminenkaan vielä tarkoita menestystä, esimerkkinä vaikkapa Talvivaara. - koolikko
Onecoinistien pitäis ensin perustaa se yhtiö, joka voisi listautua pörssiin.
- Voittanhymyä
Ei kannata epäillä etteikö pörssiin menemiseksi yhtiö ja omistajat kykene tekemään tarvittavat toimet.
- 666666666666U
Ponzihuijaus pörssiin? LOL
*hakee popcornia* - LOLlottaja
LOL vaan, eli Zinzino "pyramidiksi" leimattu ja niin vaan pörssiä kohden menossa... Harmittaako se, että kaikki se mollaustyö on mennyt täysin hukkaan...
- UunoCoinCapita
WinCapitakin leimattiin pyramidihuijaukseksi ja sitähän se myös oli. Ei mennyt pörssiin WinCapita ei. Pyramidihuijaus oli.
- Käskykävituhota
UunoCoinCapita kirjoitti:
WinCapitakin leimattiin pyramidihuijaukseksi ja sitähän se myös oli. Ei mennyt pörssiin WinCapita ei. Pyramidihuijaus oli.
Wincapitahan on edelleen kesken.
Taisipa käydä että syytteitä saaneet mahtuvat yhdenkäden sormiin. - Börssimeklar
Ihmetyttää minne zinchaonping kahvifirma on hukannut pääomansa. Nyt listautumisella sitä saadaan lisää, jos hölmöjä sijoittajia haluamaan osakkeita löytyy. Ainakaan Suomesta ei niitä löydy
Pörssissä on satojen tuhansien vuosimaksut..mitä tässä on takana, pitkäksikö aikaa jäädään listoille..ehkä rahastamisen ajaksi.
- sasasasadee
Saisko jostain näiden oc tunkkejen yhteistietoja. Voisin laittaa postituslistalle kun rupean nigeriläis kirjeitä väsäämään. Sen verran yksinkertaisia tuntuvat olevan että rahan tulo on varmaa (minulle). Koska sussu maksaa tuet? Että tiedän ajoittaa oikein.
- myöstäältäpäin
Kuka sussu? Opettele älykääpiö kirjoittamaan. Tässä nähdään vastustajien taso. Eivät tiedä mikä on yhdysana.
- maniMeni
myöstäältäpäin kirjoitti:
Kuka sussu? Opettele älykääpiö kirjoittamaan. Tässä nähdään vastustajien taso. Eivät tiedä mikä on yhdysana.
Yhdysana. Lol
- hhehheeeeeeeeehhehhe
myöstäältäpäin kirjoitti:
Kuka sussu? Opettele älykääpiö kirjoittamaan. Tässä nähdään vastustajien taso. Eivät tiedä mikä on yhdysana.
"Eivät tiedä mikä on yhdysana."
HHEHHEHHHhehhheehhhh .... arkipäivän komiikkaa parhaimmillaan.
- sasasasadee
Juu virhe oli minun. En tiennyt mikä taho jakaa rahaa persaukisille, ei ole ollut tarvetta. Kysyin yhdeltä onecoijarilta ja vastaus tuli kuin apteekin hyllyltä. SOSSU. Ei sussi.
- eikövain
Nytkö se ei enää ole sussu vaan muuttunut sussiksi. :)No samapa tuo. Virheitä satuu myös paremmissa piireissä. Niin se yhdysana mihin ilmeisemmin viitattiin oli se nigerialaiskirjeitä.
- Onkelkoin
http://internetcrimefightersorg.com/onecoin-review/ Harvemmi tommosista tulloo mitteen.
- EiTuleMitään
Coinilaisten puolustuspuheet ovat kautta linjan olleet huonoja - mutta viime aikojen viittaukset ZinZanoon ovat jo naurettavuuden huippu...
Ei tule poijat mitään teidän hommasta...- hp00
Se on hyvä että viitataan esim Zinzinoon. Kaikki ihmiset näkee millaista tämä teidän toiminta on .. Ensin kovaan ääneen te täällä julistatte että Zinzino on rikollista toimintaa ja pian alkaa tulemaan tuomioita. Nyt kun teidän on ollut pakko myöntää toiminnan laillisuus niin teidän mielestä nyt ei saisi siitä puhua enää mitään. Tuskin kukaan näitä yrityksiä edes vertaa keskenään sen verran eri toiminnasta on kysymys. Pääasia on varmaan se kuinka te täällä perustatte puheenne mutu tuntumaan ja toisten vastustajien puheisiin.
- AleksiKeinänen
Seuraavaksi Ruja rupeaa kyhäämään kännyköitä autotallissa ja kertoo että teemme kaiken paremmin kuin apple. Meillä on uudemmat koneet ja ohjelmat......Ja tunkit työntää rahaa. Ei se että joku firma menestyy tarkoita sitä että kaikki menestyy. Bitcoin oli ensimmäinen kryptovaluutta. Sen jälkeen on tullut tuhat muuta mitkä on flopannut. Miksi onecoin olisi poikkeus vaikka osoittautuisikin kryptovaluutaksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637