Stubb on rikki

Stubb sanoi, että politiikka on rikki. Stubb on oikeassa. Stubb ei myönnä, että kokoomus rikkoi politiikan.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Stubb on valmis viemään hallintarekisterin eduskunnassa läpi keinoja kaihtamatta - kiireessä ennen juhannusta tms. Eduskunta on ennenkin hyväksynyt lakeja ymmärtämättä koko sisältöä. Näin järjestyi 1990-luvulla mm. 10 miljardin potti pankeille.

Äänestä

Yrittää vängätä edelleen tätä hallintatekisteriä läpi, kun lähtölaskenta on käynnissä. Toivottavast persut eivät myy persettään ja muuta kantaansa tässä asiassa. Persuthan torppasivat lakialoitteen, kepulaisille se kyllä kävi. Valtiomme talouspolitiikka on nyt huterissa käsissä, Stubb ei hallitse edes prosenttilaskua. Virkamiehet pyörittää sitä, kuin pässiä narussa. Aika pässiltä ilman sarvia se tuo Stubb vaikuttaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kokoomusulosheti kirjoitti:

Stubb sanoi, että politiikka on rikki. Stubb on oikeassa. Stubb ei myönnä, että kokoomus rikkoi politiikan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu