Eurostoliitto Hajoaa.....

Britania sanoo kansanäänestyksessä ei EU:lle.
Sen jälkeen tämä kapitalistin kyhäämä paskaläjä hajoaa, samoin
kuin Neuvostoliitto.
Ei tule kyllä ikävä. Loppuu ainakin kokoomuksen hokema "EU vaatii
yksityistämään kansallisomaisuutta"
8112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vale - emävale - tilasto

Irti EUsta ja jonkinlainen yhteistyö pohjoismaiden kanssa. Rajat kiinni ja Suomi suomalaisille.

Äänestä
  • Miten Briteissä pidetään kansanäänestys asiasta kun Suomen politiikot sanovat ettei EUsta voi erota,
    eikö Cameron tiedä sitä vai ovatko meidän johtajamme väärässä?

    Äänestä

  • Suomen politikot syöttää kansalle sitä itteensä (pask..)
    Probaganda on pahempaa ku Venäjällä

    Äänestä

  • voevoi kirjoitti:

    Miten Briteissä pidetään kansanäänestys asiasta kun Suomen politiikot sanovat ettei EUsta voi erota,
    eikö Cameron tiedä sitä vai ovatko meidän johtajamme väärässä?

    Briteille ero käy helpommin kun he eivät ole rahaliitossa mukana. Euro on lisäriippakivi jos Suomi aikoisi erota. Tai ei oikeastaan Euro vaan Eurovelat.

    Äänestä

  • Muistatteko, kun Kreikan euro-ero estettiin? Donald Tuskille oli ehkä päntätty päähän, ettei Tsipras lähde täältä ennen sopimusta, eikä Tusk pääse itse kotiinsa, ennen sopimusta ?? Tyypit on valittu kuten Neuvostoliitossa aikoinaan, "väärää ainesta" ei oteta joukkoon. Mepit ovat vanhoja nuorisoradikaaleja, taistolaisia, niille tuo tila on varmaankin jo suoraan taivas maan päällä?

    Juuri eu-mepit ja vaikka ex-komissaarit ja muutama muu asettuisivat kai erittäin vastahankaan. Euroopan Unionin wikisivuilla on kohta kuin olisi Euroopan yhdysvallat. Siellä lukee, että "Kohti Euroopan oikeusaluetta".

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Euroopan_unioni#Kohti_Euroopan_oikeusaluetta

    "10 Vapaus, turvallisuus ja oikeus

    10.1 Vapaa liikkuvuus Schengen-alueella
    10.2 Turvapaikka- ja maahanmuuttoasiat
    10.3 Kansainvälisen rikollisuuden ja terrorismin torjuminen
    10.4 Kohti Euroopan oikeusaluetta"

    Äänestä

Ihan oikeasti me elämme kuilun partaalla. Koska tahansa voi tulla hetki josta ei ole paluuta. Yritetään yhdessä voittaa nuo hallituksen metkut, maahan tunkeutujat on ehdottomasti saatava takaisin maihinsa. Kauhistuttava oli nähdä kuinka käyttävät lapsia hyväkseen. Uhraamalla vaikka heidän henkensä oman edun tavoiteluun. Perkeleen uskonto joka vaivaa riivaajineen muslimeja, eikä loppua näy. Siksi rajojamme on suojeltava. Luodaan se näkymätön kehä maamme ympäri, rukouksin. Ne jota eivät luota rukoukseen kuvitelkoon sen esteen tai meditointikin on energiaa. Ajatus energiaa tarvitaan. Mitään ei menetetä luomalla se kalvo mielessämme. Mutta ilman yritystä ollaan kaaoksen keskellä ihan kohta- Silloin punnitaan kuka on isämaamme asialla ja kuka palvoo rahaa.

Äänestä

Onko Jaakonsaari, Hautala ja Jätteenmäki taas työntämässä Suomea entistä suurempaan liisteriin? Kaikilla menisi varmaan vieläkin paremmin, jos puhuisivat ranskaa?

Mepit haluavat EU:hun keskitetyn turvapaikkajärjestelmän – korvaisi Dublin-sopimuksen
Ulkomaat Julkaistu 12.04.2016 18:59
http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/mepit-haluavat-eu-hun-keskitetyn-turvapaikkajarjestelman/5838952

Hautalakin ehkä myisi vaikka äitinsä, että EU-palkka ja kulukorvaukset jatkuivat ja saisi jatkaa individualisti, "vapahtajana"?

Heidi Hautala Suomen ja Venäjän rajasopimuksesta: Pohja Venäjän sanelupolitiikalle on luotu
Tiistai 12.4.2016 klo 23.22
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041221407631_uu.shtml

Petri Sarvamaa taitaisi mieluiten olla belgialainen, ettei tarvitisisi muistaa Suomen ongelmia? Toisaalta rahaa saa vain Suomesta, monen ihmisen palkan verran?

Petri Sarvamaa Suomen ja Venäjän rajasopimuksesta: "Joskus voi tulla päivä, jona Suomen on valittava puolensa"
Tiistai 12.4.2016 klo 20.49
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041221407627_uu.shtml

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hyvästi_iäksi_EU kirjoitti:

Britania sanoo kansanäänestyksessä ei EU:lle.
Sen jälkeen tämä kapitalistin kyhäämä paskaläjä hajoaa, samoin
kuin Neuvostoliitto.
Ei tule kyllä ikävä. Loppuu ainakin kokoomuksen hokema "EU vaatii
yksityistämään kansallisomaisuutta"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu