HALLELUJA!!

JUMALASI

ON SE AIKA KINGI FIILIS OLLA ITSE JUMALA.

5

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AnakinSkywalker

      Jaahas, vai niin. Onko sulla riittävät midichloriani-tasot, jotta voit yhdistyä Voimaan? Se joka on kokonaan yltäpäältä midichlorianilla kyllästetty, on arvollinen kutsumaan itseään Jumalaksi.

      Mulla on sitten noissa tasoissa enkka tällä pallolla.

    • No vihdoinkin!

      On tätä viestiä odotettukin. Lähetkö kaljalle?

      • JUMALASI

        No kyllähän tässä vois. Ei ole sen tähellisempää tekemistä. Jessen passitin meksikoon nurmikonleikkuu ja maalaushommiin ja se viihtyy siellä. Ne vaan kutsuu sitä Jesukseks, mutta väliäkö pienistä. Eiköhän lähetä radalle.


    • Se nyt vain on niin että vain sinä,-- jokainen sinä,--- olet se joka valitsee sinun toimintasi sinun reaktiosi, sinun valintasi. Sinä OLET Jumala itsellesi. Mitään muuta ei ole. Sinä näet sinun silmilläsi, sinä koet sinun tunteesi jne. jne.
      On vain loputon tarve syyllistää kaveri koska hän ei toimi Sinun (minun) odotusten mukaan. Jopa Jumala on syyllinen milloin mihinkin, pää asia on että syyllisyys kin ulkoistetaan.
      mihinkään ei ihminen pety mihin kuin omiin odotuksiinsa

      • Tässä on hyvä esimerkki mitä on olla Jumalan kuva. Jumala on Luoja eli jokainen LUO joka sekunti ympäristöstään kuvan, mielipiteen reaktion. Eikä se lopu kehon kuolemaan.
        Tosin tällä me näemme kaiken väärinpäin, näemme syyllisyyttä. Syyllisyys on omaa keksintöä, Jumala on Rakkaus eikä syyllistä ketään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      23
      4882
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      214
      4368
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      147
      3837
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      141
      3308
    5. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      36
      1828
    6. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      57
      1668
    7. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      19
      1668
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      25
      1415
    9. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1368
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      127
      1238
    Aihe