Salaiset tietolähteet kertovat, että USA:n armeija aikoo miehittää Suomen ensi keväänä. Tämä siis tarkoittaa sitä, että kun USA tuo tänne keväällä hävittäjäkalustonsa, tanssikalustonsa sekä laivastonsa. Niin he eivät aio täältä enää lähteä.
YLE allekirjoitti juuri puolustusvoimien kanssa salaisen sopimuksen, jossa se sitoutuu lyömään mediassa läpi mitä voimakkainta Venäjä vastaista uutisointia, jotta tuleva sotilaallinen hyökkäys Venäjälle saataisiin hyväksyttyä Suomen kansalaisilla.
Sopimuksen sisältö on salainen, eikä sitä olla suostuttu kertomaan julkisuuteen johtuen kenties siitä, että siitä selviäisi Naton ja USA:n armeijan todelliset aikeet tässä Suomeen tunkeutumisessa.
KOHTA POJAT RYTISEE
24
<50
Vastaukset
- ViheltääJo
Koita ryhdistäytyä jo lopeta se pillerien popsiminen!
- sokea.reetta
Kun Suomesta tehdään USA:n uusi sateliittiosavaltio, alkaa huikee, ennennäkemätön nousukausi. Siinä on äijät ihmeissään.
Tätä se mun uneni tiesi.
- Eläköön.USA
Tervetuloa vaikka heti. Hyökätkää tänne rakas USA niin me antaudumme heti. Tehkää Suomesta uusin osavaltionne.
- FINNISH87
Kyllä, mielummin usan osa valtio kuin ählämi kylä!!
- köyhyysloukku
Voivoi sentään, nyt meidän öljylähteemme menee USahan.
- Neiti.Tossavainen
Kiitti vinkistä. Pitääkin muistaa lukea taas englannin kielen sanoja.
- pirullinensuunnitelma
vielä salaisempi tieto tietää kertoa että "pakolaiset" ovatkin usan kouluttamia joukkoja joille tuodaan aseet ensi keväänä!!
- Bzndbdb
Lähde: teemun blogi. Joopajoo.
- Wellcome_yankies
No ei hullumpi skenaario! Pysyy ryssät ja muslimit poissa maasta. Ja mitä vikaa muka Kauniissa ja Rohkeissa?
- 9.67kal
Täytyy alkaa antamaan "nappeja" puolisimpansseille!
- HEI-IIKORI
mikä sinua noin vituttaa, ruuan ja vitun puuteko vai mikä ?
- NokiaaPukkaa
Kuulin että USA lähettää kaikki mustaihoiset uuteen suomi osavaltioonsa.
Kaikki väkivaltarikolliset ja syrjäytyneet.
He perustavat suomeen uuden nokian.
Ja suvaitsevat riemuitsevat.- 7y7y
:D Hauskaa..
- YgfdÅ
"Kuulin että USA lähettää kaikki mustaihoiset uuteen suomi osavaltioonsa.
Kaikki väkivaltarikolliset ja syrjäytyneet."
Eikös niitä ole tullut 32 000 Ruosista syksyllä ja loput muita reittejä. USA:n armeijän ns. jälkeiset valuu tänne?
- AI_RYTISEE_VAI
Minun puolestani USA:n tankit ja koneet saavatkin partioida Suomessa pysyvästi. On tuo Venäjä ollut sen verran aggressiivinen naapurimaitaan kohtaan viime vuosina.
- HekohekoEiNaurata
On sulla ihmejutut - mistäs nämä stoorisi kumpuaa?
Ilmeisesti omasta päästäsikö ja tod.näk. huumoriksi tarkoitettuna? - rauhaa-kansalle
Nämä unennäkijä aloittajat ovat oikeita hurmoshenkiä. Naurussa on pitelemistä, kun näitä huu-haa aloituksia lueskelee.
Jos sanottaisiin, että tuo itäinen naapuri laittaisi noita vihreitä miehiänsä itärajasta läpi, niin se kuulostaisi uskottavammalta.
Mikään ei kuitenkaan meitä uhkaa, ollaan vaan levollisella mielellä ja annetaan usalaisten harjoitella, ehkä meidän lentueillamme on joitain oppimista. - suomenSisulaiset
Kaikkien suomalaisten tulee alkaa järjestäytyä holtitonta maahanmuuttoa sekä Nato-miehitystä vastaan!Tänne ei tarvita minkään ulkopuolisen valtion sotakalustoa/joukkoja tekemään Suomesta risteilyohjusten kohdistuskenttää.Onneksi ryhmiä ollaan perustamassa ympäriä Suomea!
- meitäeitrollitkäske
Katsotaanpas, nostanko sormeakaan vastustaakseni Naton tänne tulemista... hmmm... äääh, en mä jaksa.
Tervetuloa, NATO!
- Kptkprst
USA:lla ei ole oikein mitään mitä etuja täällä suojelisi, miksi tulisivat? Esim. Afganistanissa on unikonviljely, jossa nyt tehdään vuosittain uusia satoennätyksiä USA:n suojeluksessa. Maailmanmarkkinahinta pysyvät kohtuullisina, ja kansa ei kuole vieroitusoireisiin, kun huumevirta pysyy tasaisena.
- Keasins.dd
Juuri näin.Mahtaa jenkkejä ottaa ja vituttaa kun Syyrian homma kusi.Ukraina ja Krimin valloitus epäonnistui.Nyt tarvitaan vielä Trumpista uusi presidentti niin Natokin sukeltaa konkurssiin!Niinistö valtakunnanoikeuteen.
- Vaihto_krimiin
Voisihan usa sitten vaihtaa suomen krimiin ja antaa krimin ukrainalle. Kaikki olisivat tyytyväisiä.
- EN_usko
"YLE allekirjoitti juuri puolustusvoimien kanssa salaisen sopimuksen, jossa se sitoutuu lyömään mediassa läpi mitä voimakkainta Venäjä vastaista uutisointia, jotta tuleva sotilaallinen hyökkäys Venäjälle saataisiin hyväksyttyä Suomen kansalaisilla."
Ilman julkaistua artikkelia sinun väitteet ovat provokaatiota. Kerro tarkemmin, jos sulla on tietoo. - milloinvaanalkaa
Tämä sotatila on totta Usan lennosto ja sotamaasta tulleet turistit,meillä on valmis SYYRIAN SOTA......
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406