Olen ottanut tavaksi kyykytellä ritsoistaan liikaa luulevia Skeidisti-urpoja upealla ja tehokkaalla länsiautollani, tehofarkku BMW 535 d:llä. Vääntöä kun on lähes 600 Nm niin siinä skeidapetterien kovamuovi-itäkipat jää toiseksi, se vain ihmetyttää ja huvittaa, että aina löytyy näitä "yrittäjiä", mutta eihän noilla ole mitään jakoa tätä tehopakkausta vastaan. Skeidisti ilmeisesti nauttii siitä kun saa turpaan kerta toisensa jälkeen. Masokisteja?
Skeidat saa hyvin kyykkyyn bmw 535d :llä
13
73
Vastaukset
- skeidatkyykkyyn
Skeidistien tökerö ja turvallisuudesta piittaamaton ajotyyli antaa oikeutuksen kyykyttää skeida-itäautoja niin paljon kuin vain sielu sietää.
- Ukkojäärä
Tuollaisilla amisidiooteilla ei ole minkäänlaista Bemaria...
Puheet ovat kuin rahattomalla lehmänostajalla. - Jopopojununikuvia
Tuskin aloittaja kyykyttää ketään sillä Helkaman ruostuneella Jopollaan!
- hankielämää
Onko sulla kaikki ihan kohdallaan? Vai onko siellä paperitehtaan valvomossa niin tylsää, että laittaa kuvittelemaan tuollaisia? Kaikki pornosivut surffattu jo?
- elämäVOImuuttua
Kyykmanilla oli vm. 1997 Octavia 1.8T heti ajokortin saannin jälkeen. Hän oli myös päässyt v. 97 lätkäkisoihin Hesaan, jossa uutta Octaviaa mainostettiin. Kyykkis ihastui kovasti lätkä-auto Skodaan ja päätti laittaa sellaisen. kun vain saa ajokortin. Edes mopoa ei Kyykkis halunnut, vaan rahat säästettiin Skodaan.
Vuodet kuluivat ja pikku Kyykkis odotti katsellen lätkäkisoja ja Skodia. Pettymys oli suuri, kun ajokortti oli taskussa ja "sopivasti sisäänajetulla" Octavialla viimein pääsi kylille kruisailemaan. Kirkonkylän kioskin parkkiksella Kyykkis sen heti kuuli Peran vm. 1991 316-Bimmerin puolittain auki juuttuneesta ikkunasta: "Se luulee liikaa itäritsastastaan, se on vaan Skoda"
Kyykkis oli järkyttynyt. Tuskin pystyi ajamaan kotiin. Sen jälkeen Skoda myytiin, Kyykkis kävi koulun loppuun ja muutti Helsinkiin.
"Vielä minä näytän niille, jotka huijasivat ostamaan onhan itäkipon". - YritäKyykkisrukoilla
Sääliksi käy Kyykmannia. Turhan paljon kärsimystä yhden ihmisen harteilla.Toivotaan että vielä tulee valoisempiakin päiviä :D
- eikyykkis
Olikohan kyykkiksen kaveri kun tämä pärinäpetteri näytti kuinka Bemarilla ejetaan. Pahaksi onneksi tukeva kuivu oli hieman vahvempi ja kyykytti kyykkmannia oikein kunnolla. Kuivu kuiskasi kyykmannille, sitä saa mitä tilaa.
- LadaOn10
No montakohan kertaa ajelet poika poloinen kun homokorttisi on poliisin pyykkinapulla,reppana...
- skeidatkyykkyyn
Iso turbodiesel bemari on kieltämättä aivan loistava skeidankyykytin. Tuommoinen aloittajan kiesi kiihtyy kuuden sekan pintaan ja yli 130 km/h nopeuksissahan haisevat skeidaset eivät enää kiihdy kuin hyvin hitaasti, kun taas bemarilla vasta vauhti alkaa noista nopeuksista.
- mimosanhipiäonkipiä
Niinkö?
Kylläpä Skoda-Jormaa harmittaa, kun maailmassa on Skodaa nopeammin kiihtyvä kiesi.
Tosiaan harmittaa. Ai jai, kun sattuu joka sopukkaan.
- skoda_eikä_selitellä
Se on ihan oikein, että Skodan verrokkina on joku iso Bemari tai Mersu tms. Olis suoranaista vittuilua, jos Skodaa vertais johonkin aasialaiseen itisvinkulaan
- KyykytäIsompia
Hyvä vastaus, että vertaa skodaa isoon mersuun tai bemariin. Johtunee kaiketi siitä, että on tottunut aina "kyykyttämään" pienempiään. Vertaisilleen ei pärjää eikä aina niille pienemmillekkään.
- vievät-öljyäkin
Muista kuitenkin että skeidalla ei pysty kyykyttämään kuin itsensä ja lähimmäisensä. Niin törkeä kaalilavetti se vaan on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672415- 661397
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww761210EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje51139- 79855
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19800- 44693
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta83682Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe25649- 30646