MAMUJEN JOUKKOTAPPELU RUOTSISSA

Nyt otetaan rajusti yhteen jo kaduilla


70 hengen tappelu käynnissä asyyliparatiisissa
http://www.iltasanomat.fi/a/2000001147028
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Siinähän on esimerkki mihin toivottomassa tilanteessa olevien pakolaisten huono kohtelu johtaa. Kannattaisi yrittää tehdä hieman enemmän heidän elämänsä hyväksi.

Äänestä
  • Kohdellaanko mamuja Ruotsissa muka huonosti? Enemmistö joukkotappeluita johtuu uskonnollisista syistä, shiiat eivät pystyy suvaitsemaan sunneja jne.

    Lisäksi pelottava että Eurooppaan pyrkii ihmisiä jotka eivät epäilee käyttää puukkoa ongelmien ratkaisemisessa.

    Äänestä

  • Hyvin on suvakki-aivopesu uponnut :) Ei niillä ole yhtään huonommin asiat kuin esimerkiksi työttömällä kantasuomalaisella.

    Äänestä

  • Entäs omien ala arvoinen kohtelu...mielummin panostan oman maan kansalaisiin kuin ihmisiin jotka syövät vai antavaa kättä...

    Äänestä

Uskontojen ja erikulttuurinen sota on käynnistynyt eurooppassa.
Ja se kestää. Israelissa on kestänyt vuosikymmeniä.
Koto suomi ei ole turvallinen enään ruotsista ny puhumattakaan jossa on jatkuva rähinöinti.

Äänestä

Länsimaat ja Eurooppa kuvittelivat, että he hallitsevat tilanteen. No oikeasti, tämmöinen tilanne haluttiinkin järjestää tänne, tilattu homma.

Äänestä

Hyvin ovat musut kotoutuneet kun ovat kuin kotonaan.

Äänestä
  • oivallinen esimerkki siis onnistuneesta kotouttamisesta. On auttanut kun ovat laittaneet rutosti rahaa sytykkeeksi ja omat kansalaiset uhrialttarille.

    Äänestä

Oecdn tutkimuksen mukaan Suomessa matut saa 4.4 kertaisesti sossutukia kantiksiin nähden.

Ruotsissa tuo luku oli yli 10.

Niin huonosti pitävät, voi voi.

Äänestä

Jokaiselle matulle pitää antaa mersu, keskustalukaali, rutkasti rahaa, vapautus koulunkäynnistä ja työn teosta ja oma palvelija. Kaikkein tärkeintä on antaa jokaiselle 10 yksityistä valkoihoista huoraa, (tyttöä tai poikaa oman valinnan mukaan) raiskattavaksi tarpeen vaatiessa. Sitten vasta olemme kohdelleet muslimatuja riittävän hyvin.

Äänestä
  • Ei riitä!

    Äänestä

Jutusta oli taas sensuroitu pois kansallisuudet. Oliko siellä turkkilaiset vs kurdit? shiiat vs sunnit? rasistit vs mamut?

Olisi muuten kantaruotsalaisillekin jo aika nousta barrikaadeille ja laittaa nuo mamut ojennukseen.

Äänestä

Ruottalaiset ei enää selviä,onko meilläkään mitään mahdollisuuksia enää kun kirkotkin kohta täynnä terroristipakolaisia?

Äänestä

Joko se meidän arkkipiispa naapurissakin häärää? piilottelee irakin poikia kirkoissa. Miksi??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KoskasamaSuomessa kirjoitti:

Nyt otetaan rajusti yhteen jo kaduilla


70 hengen tappelu käynnissä asyyliparatiisissa
http://www.iltasanomat.fi/a/2000001147028

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu