Että nykymaailmassa 2016 voi olla vielä tuollainen maa kuin P-Korea?
Aivan karmeeta aivopesua pienille lapsille.
Synkkä pimeä maa. Miehille kun annetaan aseet käteen niin maailmasota on valmis.
http://areena.yle.fi/1-3300086#autoplay=true
Aivan karmeeta aivopesua pienille lapsille.
Synkkä pimeä maa. Miehille kun annetaan aseet käteen niin maailmasota on valmis.
http://areena.yle.fi/1-3300086#autoplay=true
Vastaukset 10
Vanhimmat
Maailmassa on myös Islam ja Muslimit, jos heille antaa aseet tai pommin käteen mitä tapahtuu.
suomeen on se että täällä otetaan miehiltä aseet pois.
Samalla periaatteella muslimejakin tuotetaan noissa lähi-idän ja afrikan muslimitehtaissa. Vauvasta asti kalloon taotaan pelkkää vihaa ja tappamista ja koranipaskaa ja isät lähtee poikien kanssa kauloja katkomaan aivan samalla tavalla kuin meillä lähdetään kalastamaan. Ei Pohjois Korea ole sen kummempi.
SSSuomi alkaa lähestyä P-koreaa kovaa vauhtia 12 vuotta porvarijohtoista politiikkaa opeteltuaan ja nyt SSS-täysporvariEKokoomuspolitiikalla.
Ja pakkotyö tulee myös, joskaan se tai mikään muukaan työ ei koske rikastajia.
Jos tuosta jotain hyvääkin löytäisi niin ihmiset oli ihan hyvissä vaatteissa ja lapsilla yhtenäiset kouluasut, ei ainakaan vaatteista kiusata toisiaan.
Leveät tiet tyhjinä, vain vanha bussirämä ajossa, kaikki käveli ja vain muutama ajoi pyörällä, tiet on kai suurta johtajaa varten ja hänen hoviaan.
Niin kai oli ennen myös neukkulassa olen jostain lukenut.
Hymyillä vain pitää vaikka itku olisi tulossa.
"Hymyillä vain pitää vaikka itku olisi tulossa".
Ei niiltä ole itku tulossa. Ne uskovat aivan kybällä siihen systeemiin ja ovat iloisia kun heillä on maailman paras maa jota suuri johtaja suojelee. Niillä ei ole minkäänlaista tietoa mistään muusta maailmasta joten eivät osaa kaivata mitään muuta. Ei muslimikaan osaa kaivata uskonnosta vapaata elämää.
Pohjois-Korealaiset taitaa olla maailman surullisin kansa, eivätkä he ehkä tajua sitä itse. Tavallinen kansa siellä ei tiedä muusta maailmasta mitään. Ovat ikävännöistä harmaata massaa. Kukaan ei naura, ei edes hymyile muuta kuin käskystä silloin kun pitää "filmata". Mitään normaaleja tunteita ei saa näyttää. Siksi iloinen ilmekin näyttää enemmän luonnottomalta irvistykseltä. Itkukin mielletään siten että ihminen, jopa lapsi, on valtionvastainen, tyytymätön, kielteinen jota täytyy seurata ja joka voidaan sulloa johonkin niistä monista keskitysleireistä (kasvatusleireistä) nimeämättömäksi ajaksi. Itkeä täytyy siis salassa, naurun aiheeseen salassa on tuskin kellään.
Uskovaiset ovat yhtä idiootteja. Palvovat olemattomia mielikuvitus olioita. Ajatella että vielä tänäkin päivänä näitä hemmoja löytyy niinkin kehittyneestä maasta kuin Suomi. Hävetkää uskovaiset. Sivistykseen ei kuulu uskonnot.
Psykoosi on vakava mielenterveyden häiriö, jossa henkilön todellisuudentaju hämärtyy ja vääristyy usein karkealla tavalla siten, että henkilöllä on huomattavia vaikeuksia erottaa tosi epätodesta.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Psykoosi
Onhan meillä naapurissa on oma Pohjois-Korea Venäjä.