KOSKEEKA SANANVAPAUS KIEMUNKIA ?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032921339097_uu.shtml


"Kiemunki jatkoi kärjekästä kirjoittelua islamista - Poliittiset seuraukset selvinnevät loppuviikolla
Tiistai 29.3.2016 klo 22.13
Kansanedustaja Lea Mäkipään (ps) eduskunta-avustaja Terhi Kiemunki on jatkanut kärjekästä kirjoitteluaan islaminuskosta."


Mitähän tutkimista ja hutkimista on Kiemunkin puheissa ja kommenteissa islamista, nehän ovat tosia ja jokainen tervepäinen ihminen allekirjoittaa ne !
Pitäähän sananvapuden koskea muitakin kuin jotakin mustaa Husua, ja sen hyysäreitä ja paapojia ! EIKÖ ?


Late Lapista. SSSS Ry!
32127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Kiemunki sanoo ääneen sen, mitä kansa ajattelee. Se on poliitikolta kielletty. Kiemunki on näin huono poliitikko ja hänen tulee erota.

Äänestä
  • Aloittaja

  • Ei, vaan sanoo ääneen sen, mitä rasistivajakit ajattelevat. Valtaosa kansasta ajattelee edelleenkin suvaitsevaisesti ja muslimimyönteisesti, ovathan suomalaiset suurimmaksi osaksi sivistyneitä.

    Äänestä

  • Kiemunki on harvinaisen selväpäinen nainen Suomen poliittisella kartalla.

    Kirjoittaa juuri niin kuin entinen muslimi somalitaustainen Ruotsissa asuva toimittaja Mona Walter. Hän sanoo sen nyös suoraan ,että ei ole olemassa mitään
    maltillista islamia.Kaikki muslimit on radikalisoitavissa siinä vaiheessa kun islami katsoo alueella voimansa sekasorron luomiseen kullakin alueella riittävän.

    Juuri näin kun mm Ruotsin muslimien kuolemaan tuomitsema toimittaja
    Mona Walterkin toteaa.
    Siinä vaiheessa kun Suomen vihervasemmiston "MEILLÄ ON UNELMA" toteutuu,
    kaikki on myöhäistä,paluuta normaaliin elämään ei ole.

    Äänestä

  • vajakitrasistit kirjoitti:

    Ei, vaan sanoo ääneen sen, mitä rasistivajakit ajattelevat. Valtaosa kansasta ajattelee edelleenkin suvaitsevaisesti ja muslimimyönteisesti, ovathan suomalaiset suurimmaksi osaksi sivistyneitä.

    Kylläjhän se "vajakkirasisti" juuri nuin on tilanne.

    Jos kansanäänestys muslimi elintasopakolaisten suomessa oleilusta velkarahalla elättämisestä järjestettäis,kuin leppäkeihäät ne lentäisivät omiin kotimaihinsa.

    Joka muuta väittää se valehtelee.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Pidä itse mölysi meljussasi, mites kävi Tykkysen erottamisessa ????


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Late_Lapista1 kirjoitti:

    Tuskin Kiemunkia mistään erotetaan, naisella taitaa olla Suomen laki puolellaan!

    Mutta onkohan tällä matulla ! http://mvlehti.net/2016/03/30/abdirahim-husu-hussein-ja-vika-on-aina-vaarauskoisissa/

    Nämä perkeleet huutavat leipäläpi ammollaa jatkuvasti olemattomia "totuuksiaan"!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Tuo Husu nyt ei kyllä ole mikään keskustalainen, eikä mikään muunkaan sumalaisen puolueen uskottava politikko.Ihan sama mitä on olevinaan mukamas,islamisti on ja sellaisena pysyy. Ja muiden etua hän ei Suomessa koskaan tule ajamaan kun islamistien etua.

    Mutta sanavapaus on asia minkä kimppuun ei pidä käydä,siinä ollaan pian liukkaalla jäällä jos niin tehdään.
    Ainoastaa sodanaikana valtioneuvoston päätöksellä sanavapauteen voidaan puuttua.

    Äänestä

Suvakit ovat niin suvaitsevaisia, että heti kun joku on heidän kanssaan eri mieltä, alkaa hillitön vihapuheen ryöpytys kaikissa medioissa.

Toisin ajattelevat leimataan rasisteiksi, natseiksi, populisteiksi, vähäpojiksi ja ties miksi. Kaikenlainen keskustelu, kritiikistä puhumattakaan, vaiennetaan leimakirveellä ja mediavyörytyksellä heti alkuunsa.

Samanlaista oli meno 60- luvulla kun maamme "parhaimmisto" ja "älymystö" riekkui neukkujen asialla punalippuineen.

Näille muotiaatteiden aallonharjalla keekoileville ääliöille on ominaista kyvyttömyys tosiasioiden tunnistamiseen ja itsenäiseen ajatteluun.

Äänestä
  • Eikös nämä nykymedian toimittajat ja poliitikotkin ovat noiden silloisten hörhöjen jälkeläisiä monet? Verenperintönä kulkee toisen pään ääriaatteen fasismi. Neuvostoliiton kritiikitön ihailu on vain vaihtunut uuteen kohteeseen.

    Äänestä

  • Älymystö ei kyllä riekkunut neukkujen asialla,julkkiksiahan siinä kyllä riekkui.

    Mutta eihän ne nyt hyvänenaika mitään älymystöä olleet jos lauloivat TV lähetyksissä " EESPÄIN EESPÄIN TIELLÄ TAISTOJEN" Kai ne lauloivat Taisto Sinisalon kunniaksi joka niillä oli suurin Stalinistijohtaja Suomessa.

    Mutta laulut hiljeni kun se Suuri Ja Mahtava Neuvostoliitto keikahti omaan paskaansa.Ei sen jälkeen enää niin kauheasti laulattanut jostakin syystä ?

    Äänestä

Noinhan se asia on.

Äänestä
  • Sananvapaus koskee yksiselitteisesti myös Kiemunkia, siitäkin huolimatta etten pitäisi hänen sanomisistaan.

    Äänestä

  • Nippo kirjoitti:

    Sananvapaus koskee yksiselitteisesti myös Kiemunkia, siitäkin huolimatta etten pitäisi hänen sanomisistaan.

    Kaiken lisäksi meitä' on mahottoman paljon jotka pidämme ihmisistä jotka sanovat niin kuin ajattelevat. Kiemunki on kyllä yksi heistä ,hän on osoittautunut ihmiseksi joka ei mene virran mukana.Sehän olis helppoa, mutta kaikille se ei käy nuoleskelu.

    Äänestä

Late hei. lopeta jo lässyttäminen sananvapaudesta. Kiemunki on saanut sanoa ja kirjoittaa ihan mitä haluaa. Sananvapautta on sekin, että on saanut paheksua julkisesti Kiemungin sanomisia. Ei edes sinulle voi tulla yllätyksenä, että aikuisen on vastattava sanoistaan muualla paitsi täällä.

Äänestä
  • Aloittaja

    Eiköhän Kiemunkikin vastaa puheistaan, täällähän huseeraa vartti ja kolmenvartin hullut vapaasti koska ällöpito on samaa luokkaa !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Ketkä ne on jotka saa sanoa mitä saa sanoa?
Poliitikot, valtamedia, kuka?

Äänestä
  • Aloittaja

    Eiköhän tasavallassa pitäisi olla kansallakin jotakin sanomista asioihin? Suomessa ei näin kuitenkaan ole, vaan sananvallan ovat anastaneet kirjanoppineet ja fariseukset!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Rinta rottingille, persu-Terhi!

Äänestä

lopeta nyt toi lässytys sananvapaudesta.
Typeryys ja tahdittomuus on asia eri, sekä rasismi.

Akka mokas ja saa lähteä, samaa porukkaa kuin
immonen,james potkukelkka,hakkarainen ja mitä näitä nyt onkaan

Äänestä
  • Aloittaja

    Haista sinä muhametti piiiiiiitkä vittu potkuinesi ! Terhi laukoi totuuden ja vain totuuden, sehän ei tietenkään sovi teille mussulmanneille ja teikäläisten perseen nuolijoille !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Milloinkas punavihreät lähtevät? On meinaan aika monta mokaa jo tullut alkaen esimerkiksi vääristelevistä ja salaavista uutisista.

    Äänestä

Islam on rikos ihmisyyttä vastaan.

Äänestä

Totuuden saa sanoa julki, ei se ole rienausta. Jos jotain totuus vahingoittaa, niin siihen on syynsä. Valheita ei saa levittää totuutena, silloin siitä kärsii syyttömät.

Äänestä

Blogista postettu teksti löytyi!

http://www.terhikiemunki.fi
Kun vertaa Aamulehden ja Turun Sanomien linkin lehtijuttuihin,
huomaa etä on taas toimittaja jättänyt pääasiat pois ja tungennut tilalle omaa pasknsa.

Äänestä
  • Minulla on ratkaisu tuohon sensurointiin kerta se on väistämätöntä. Videoi tarinansa ja laittaa suoraan youtubeen levitykseen. Tekee sen vielä niin taitavasti, että sitä ei punikkitoimittajat saa edes leikkaamalla muutettua yhdistämällä sanoja ja lauseita. Näin ainakin itse tekisin, jos joutuisin punavihreiden hyökkäävän haastattelun kohteeksi.

    Äänestä

Kyllä asioista pitää voida keskustella kaikilta näkökannoilta tutkien. Ei voi olla niin, että vaan husut ja imaamit saavat olla äänessä, kun suurin osa ainakin minun tuntemistani suomalaisista ihmisistä tuntuu olevan enemmänkin Kiemungin kannalla.

Islamin valtava kulttuuriero meidän yhteiskuntaamme verrattuna on mielestäni ylitsepääsemätön este kotoutumiselle. Jos arvomaailmat ja tavat ovat noin kaukana toisistaan, ei tule onnistumaan.

Suomen pitäisi ottaa vaan kristittyjä pakolaisia, kyllä heitäkin riittää, muslimit voisivat hakeutua ainoastaan muslimimaihin, joita niitäkin riittää pilvin pimein. Miksi pitää tulla tänne ja alkaa sitten valittamaan, kun meillä on erilaiset tavat ja arvomaailma.

Sitä pidetään rasismina, kun emme pidä heidän heidän mielestämme kauheista tavoistaan.

EI PIDÄ sitten tulla tänne ( PAPERIT HUKATTUINA) , vaan hakeutua maihin, joissa on samat tavat, NIIN EI TARVITSE SYYTTÄÄ SUOMALAISIA SUVAITSEMATTOMUUDESTA JNE.

Äänestä

SUOMALAISET ESIM. EDUSTAJAMME KIEMUNKI OVAT LIITTYNEET TÄRKEÄÄN ISLAMIN JA MATUTUKSEN VASTAISEEN TAISTELUUN

ISLAMIN VASTAISIA TAISTELIJOITA OVAT ENNEN ISLAMIN SYNTYÄ THEMISTOKLES JA ALEKSANTERI SUURI JOTKA LÖIVÄT PERSIALAISET JA ISLAMIN SYNNYN JÄLKEEN ESIM. NAPOLEON

TÄRKEIMMÄT EUROOPPALAISET TAISTELIJAT ISLAMIA VASTAAN OVAT KALLE VASARA joka pysäytti islamilaiset JA ESPANJAN KATOLISET KUNINKAAT ISABEL JA FERNANDO jotka karkoittivat islamilaiset

HE PELASTIVAT EUROOPAN ISLAMILAISUUDELTA
katso kuva

http://www.abc.es/fotonoticias/fotos-espana/20140910/cuadro-fernando-aragon-isabel-1613392193175.html


EROA KIRKOSTA tämä ei liity uskomiseen, vaan valtiokirkon sikamaiseen toimintaan
eronneita http://www.eroakirkosta.fi/eroakirkosta

2016-03-26 203
2016-03-27 412
2016-03-28 309
2016-03-29 363


http://www.eroakirkosta.fi/media/none/tiedote_03_2016.html?year=2016

Tämä on kolmas arkkipiispa Kari Mäkisen puheista johtuva eroamispiikki. Ensimmäinen tapahtui marraskuussa 2014, kun eduskunta oli hyväksynyt tasa-arvoisen avioliittolain. Tuolloin kirkosta erosi yli 20 000 kirkon jäsentä. Toinen ajoittuu syyskuulle 2015, jolloin kirkosta eroajia oli noin 2000. Tuolloin oli kyse kirkon suhteesta pakolaisiin.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/arkkipiispan-pakolaispuheista-taas-eropiikki-kirkosta-makinen-kaansi-selan-omalle-uskonnolle/5813002 Kirkosta on eronnut pääsiäisen aikaan selvästi tavallista useampi


Kansanedustaja Mikko Kärnä
https://www.facebook.com/mikko.karna/posts/10154592234724528?pnref=story
Olen erittäin pettynyt ja tullen arkkipiispan lausunnon takia eroamaan kirkosta. En voi hyväksyä, että kirkko ei kunnioita suomalaisten viranomaisten ratkaisuja. Tämä on myös poliittinen kannanotto Mäkiseltä, vaikka sellaisia ei kirkon tulisi tehdä.

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/arkkipiispan-lausunto-kuohuttaa-mihin-aiheisiin-kirkko-saa-ottaa-kantaa/5816786 Arkkipiispa Kari Mäkisen lausunnot pakolaisista ovat kiihdyttäneet kirkosta eroamisia.

Äänestä
  • Aloittaja

    Karkkipiispa Mäkisen jorinoiden takia eroaa monikin kirkosta! minä erosin jo noin kaksikymmentävuotta sitten!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Eräs maahamme joskus aikoinaan tullut pakolainen oli sitä mieltä, että näille tulijoille ei pitäisi antaa pysyvää oleskelulupaa täällä Suomessa, vaan ainoastaan väliaikainen. Tänä aikana he saisivat meillä opetusta ja tehdä työtä mahdollisuuksien mukaan. Sitten, kun heidän kotimaassaan olot rauhoittuu, heidän on palattava kotimaahansa kohentamaan siellä sodan runtelemia alueita ja muutenkin yrittää kohentaa elinolosuhteita omissa maissaan.
Emmehän me halua kotimaamme islamistuvan. Haluamme pitää oman uskonnollisen kulttuurin. Haluamme, että kouluissa lauletaan perinteiset laulut ja opetetaan uskontoa, niin kuin meidän maassamme on aina tehty.
Ei meidän pidä pokkuroida maahan tulijoita ja alistua heidän tavoilleen.

Hätää kärsiviä on autettava, mutta ei oman maan hätääkärsivien kustannuksella. Kaikki elintasomuuttajat pitää palauttaa hetimiten.

Äänestä
  • Aloittaja

    Sanopas tuo sipilöille, soineille, stubeloille sekä muille Suomen, hyysärismiin sairastuneille peeloille !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Kiemungille mitali ja muslimit vittuun suomesta! ArkkiSaatana mÄKINEN ja hänen tyttärensä porttokirkon naispiispa aSKOLA karkoitettava lähetyssaarnaajiksi Saudiarabiaan, saavat palata vasta kun Saudit ovat kristittyjä kaikki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Late_Lapista1 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016032921339097_uu.shtml


"Kiemunki jatkoi kärjekästä kirjoittelua islamista - Poliittiset seuraukset selvinnevät loppuviikolla
Tiistai 29.3.2016 klo 22.13
Kansanedustaja Lea Mäkipään (ps) eduskunta-avustaja Terhi Kiemunki on jatkanut kärjekästä kirjoitteluaan islaminuskosta."


Mitähän tutkimista ja hutkimista on Kiemunkin puheissa ja kommenteissa islamista, nehän ovat tosia ja jokainen tervepäinen ihminen allekirjoittaa ne !
Pitäähän sananvapuden koskea muitakin kuin jotakin mustaa Husua, ja sen hyysäreitä ja paapojia ! EIKÖ ?


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu