UM vs. Schumi

Paljonkos se olikaa se UM:n antama avustus Aasian katastrofiin?? Schumi lahjoitti numittäin 10 miljoonaa dollaria. Kumpi on rikkaampi Suomi vai Schumi?
3557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

omistaan. Jokainen veronmaksaja voi laittaa omistaan kyseisen summan. Mikä velvollisuus valtiolla on syytää rahaa vinkuintiaan, sillä mm. asunnottomia riittää ihan omasta takaa.

Äänestä

Suomihan on köyhä ja velkainen, Schumi sitävastoin ei!

Äänestä

Suomen valtio on antanut 10 miljoonaa euroa eli suunnilleen saman kuin Schumi. Tämän päivän HS:n sivulla A 6 on listattu eri valtioiden avustusten suuruudet. Ruotsi mm. 60 miljoonaa euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hep kirjoitti:

Paljonkos se olikaa se UM:n antama avustus Aasian katastrofiin?? Schumi lahjoitti numittäin 10 miljoonaa dollaria. Kumpi on rikkaampi Suomi vai Schumi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu