Kuvia harmagedonista

Onko tietoa jehovantodistajien kirjasta, missä kuvataan harmagedonin sotaa?
1578
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onko se sama kuin tämä Holokausti , tai Shoah ?

Äänestä
  • "Hitting Paris ..."
    Ettei vain paris hilton ?

    Äänestä

  • Juu , Lopputaistelun jälkeen Yle Tv järjestää Maailmanloppugaalan , jossa haastatellaan osallistujia , otetaan selfieitä valt, varain ministerin kanssa , ja kuunnellaan Tuttiorkesterin -Eemelilaulua , " ; Oi Jospa noita selfieitä saisi enemmän , "
    lopuksi hastatellaan itse pääesiintyjää , alkaa s..aatanallinen show ,
    ja kaikki taputtaa karvaisia kämmeniään ;

    Äänestä

Vaikeampi löytääJt kirjaa josta näitä kuvia ei löydy, se on se hyvä uutinen kun kaikki muut tuhotaan paitsi Jt.

Äänestä

Tässä eräs vanhempi sisar juuri sanoi minulle, että tulisi jo se harmagedon, maailma tarvitsee sitä. Ajattelin häntä säälien kun on ikänsä ravannut tienraivaajana ja uskonut moiseen (edelleen). Muistan parikymmentä vuotta sitten kun jo hänen äitinsä sanoi samaa, mutta sitten tuo äiti kuoli pois, hieman katkeroituneena. Nyt on tytärkin samassa tilassa. Kaikki he kuolevat pois ainoa asia mikä on ikuista on verot ja kuolema.

Äänestä
  • Raamatussa on lahkolaiselle paljon kiellettyä.
    Matt. 24:21 Ahdinko on oleva niin suuri, ettei sellaista ole ollut maailman alusta tähän päivään asti eikä tule koskaan olemaan.

    Tuo kai oli jehovantodistajain herra presidentti Rutherfordin mielessä kun hän kirjoitti kirjaan Lapset, v. 1941: Ahdistus on kasvanut joka vuosi vuodesta 1914 alkaen.

    Vartiotorni kun sanoo olevansa jehoovansa kanava, niin ei Raamatun Jumalalta tunnu.

    Entä todistajat, onko presidenttinne kertoma ahdistuksen kasvu jatkunut vuodesta 1941 eteenpäinkin ?

    Äänestä

Se oli kirja Kadotetusta Paratiisista Ennallistettuun Paratiisiin. Onko siitä kuvia netissä?

Äänestä
  • Äh tuota , se on ollut sitä samaa aina alusta , maanviljelijä Millerin harhanäyistä lähtien ,
    Samaa adventismiä , jota rakennettiin baptisti- ja metodistiennustelijoiden romahtaneille ; " Suuren pettymyksen raunioille ,
    Aina on näitä huomion - ja julkisuudenkipeitä ,jotka sieppaavat sopivan julisteen , niinkuin nyt raamatun , käteensä ja lähtevät marssille ,
    Julistamaan , että olen rauhallinen tyyppi , vastustan väkivaltaa , ja jukolauta , jos ette usko , niin teidät tapetaan ;
    Mikähän siinä on , että ns , harmassa kuolema tuntuu pelottavan enemmän kuin oikea lähtö ? Raamattu sanoo tosiasian ; Tätä Maata hallitaan kuoleman , ja kuolemanpelon avulla ;

    Äänestä

Uusi tutkimus selvitti , miks' ei ole aloitettu uutta maailmansotaa ja Harmagedonia ,
Siksi , että ihmisten elinikä ja hyvinvointi on noussut niin , että kellään ei ole halua riskeerata sitä ,
kirkko on 2000 vuotta tajunnut tämän , ja jos joku on vähänkin vinkannut muiden kuin Plösöjen kirkkoruhtinaiden ja raa'an ratsuväen everstiluutnanttien elintasosta , on aina löydetty perusteet polttaa juhannuskokko;
elintason nosto on aina ollut hirttonaru kirkon vallalle ,
Ennen oli onni , jos eli jopa yli kolmenkympin ; nyt Kreikassa on kylä , jossa kolmasosa ihmisistä on yli -100 vuotiaita ,
ja iän nousu jatkuu , sanovat että sille ei ole mitään rajaa ; Eikä ihme , väki menee kuntosalille , ei Kokouss; -

Äänestä

Eräs kuoleva vanha jt sisar sanoi kuolinvuoteellaan, että kuvatkaa harmagedon videolle. Sairasta mielestäni tuollaisen ihannointi. Meinasiko tuo sisar, että ylösnousemuksensa jälkeen vielä hekumoi harmagedon filmeillä? Eli vielä harmittaa kun ei päässyt livenä näkemään tulevaa teurastusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TuskaKuvia kirjoitti:

Onko tietoa jehovantodistajien kirjasta, missä kuvataan harmagedonin sotaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu