trump aborttinaisia rankaistava

Yrumpilla on nut Kovat piipussa. Aborttinaiset vankilaan. Oikein on. Ensin maattu vastoin 6 Käsky.
11107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Arvatenkin makaaja/raiskurimiehen kirjoitus...

Äänestä

Trumpin ex-vaimohan on kertonut kirjassaan, että Trump raiskasi hänet eroprosessin aikoihin. Tapauksella oli viereisessä huoneessa todistajakin. Myöhemmin vaimo on sitten pehmentänyt puheitaan ja todennut, että mies ei käyttäytynyt tuolloin niinkuin rakastava aviomies. Ilmeisesti hänet maksettiin hiljaiseksi. Tämä on USA:ssa vanha uutinen.

Itse asiassa Trump ei ole sanonut, että abortin tehneet naiset pitäisi vangita. Vaan hän sanoi, että jos abortista tulisi taas laiton, niin silloin nainen saattaisi joutua vankilaan. Herää kysymys mikä on miehen osuus, eikö hänetkin pitäisi vangita. Mikäli tietyt USA:n ääriuskonnolliset tahot saisivat päättää, niin varmaan naiset pitäisi myös kivittää.

Äänestä
  • Raiskaaminen ja pedofilia on hyväksyttyä uskovaisille miehille. Jehova antaa siunauksensa raiskaamiselle ja pedofilialle.

    Äänestä

  • Kaikissa lähi-idän valtauskonnoissa (juutalaisuus/ kristinusko/ islam) nainen on syyllinen, vaikka hänet raiskataan ja hän tulee raskaaksi. ( raskaudenkeskeytyskin on "syntisen" naisen, monissa tapauksssa nuoren tytön syytä).

    Äänestä

eikäs tällä logiikalla, voi odottaa, että Trumpo on islamisti?

Äänestä
  • Ihminen muuttuu yleensä sen kaltaiseksi mitä eniten vastustaa. Kylmän sodan aikaan nauratti monta kertaa miten samanlaisia yhteiskuntia USA ja Nliitto itse asiassa olivat. USA:n muutettua tuli sanottua monta kertaa että tämähän on ihan kuin Nliitossa.

    Fanaatikot ovat samanhenkisiä luistelevat he sitten oikeaa tai vasenta laitaa. Tai mitä uskontoa sitten edustavatkin. Fanaattisuus on luonteenpiirre, jonka ihminen vie mukaan omaan maailmankatsomukseensa.

    Äänestä

Naisella olkoon oikeus omaan ruumiisensa, jokainen tekee tilin itse Herralleen ja uskomattomien teot on jo tuomittu muutenkin joten mitä tästä aborttiasiasta vauhkoaminen teitä helluntalaismiehiä auttaa? Trumpissa vaikuttava antikristuksen henki alistaa ja vie naisilta oikeudet myös aborttiasiassa!

Äänestä
  • Naisella olkoon oikeus omaan ruumiisensa, jokainen tekee tilin itse Muumipapalle.

    Äänestä

  • asia.loppuukäsitelty kirjoitti:

    Naisella olkoon oikeus omaan ruumiisensa, jokainen tekee tilin itse Muumipapalle.

    Kun minä olin alakoulussa 1960-1970 luvuilla, meille oppilaille luettiin uskontotunneilla Raamattua ja kerrottiin Jumalasta, kaiken Luojasta. Jokainen koulupäivä aloitettiin aamuhartaudella. Niin lapset oppivat tietämään että Jumala on ja kunnioittamaan häntä.

    Minä huomaan että sinulle on koulussa opetettu muuta ja luettu muita kirjoja. Mutta ei kait sentään Muumikirjoja?

    Äänestä

Trump ei voi kieltää aborttia, sillä USA:ssa jokainen osavaltio päättää omasta lainsäädännöstään. Hän voi toki vaikuttaa asioihin nimittämällä Korkeimpaan oikeuteen hiljattain kuolleen tuomari Scalian tilalle pro-life tuomarin. Korkein oikeus antaa kuitenkin vain lausuntoja ja asia siirtyy sen jälkeen takaisin osavaltion päätettäväksi.

Kun Trumpilta kysyttiin mahdollisesta eriarvoisuudesta tulevaisuudessa, niin hän kehotti naisia hakemaan abortin toisesta osavaltiosta. Että sellainen abortin vastustaja hän on.

Äänestä

kyllä on tyhmää kansaa kun antaa tommoselle presidentin vallan. voi syyttää vain itseään myöhemmin kun tajuaa mitä tuli tehtyä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrumpppi kirjoitti:

Yrumpilla on nut Kovat piipussa. Aborttinaiset vankilaan. Oikein on. Ensin maattu vastoin 6 Käsky.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu