tämä on "gutaa"

6105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vihreiden etumatka persuihin rupeaa olemaan jo todella selvä - aika gutaa.

Äänestä
  • No vihreät on yleensä hyvin koulutettuja, ympärilleen katsovia ja ei "vouhota" nk. perussuomalaisten "jälkeenjääneet".(poliittisesti)
    Vihreillä olisi mm. ollut, vaikkapa oikeusministeriksi asettaa koulutettu henkilö, eikä perussuomalaiseen tapaan "puunjalostuslaborantti".
    Oikeusministerin tehtävä on sitä luokkaa, että se vaati juristin tehtävään.
    Ja muutkin perussuomalaisten ministerit asetan kyseenalaiseksi.
    No ulkoministeri on pitänyt siitä huolen, että Suomi on saanut kansainvälisiä asukkaita ja se on hyvä.
    Sitten kun sinäkin Timo olet vanha mies ja tarvitset apua, niin Espoon hoitajissa on paljon maahanmuuttajataustaisia ja se ei ole paha.
    Meillä on suomalaisia työttömyyskortistossa, mutta meillä Espoossa
    lehdet jakaa tummat miehet, meillä tietyt työt tekee maahanmuuttajat ja suomalaiset makaa yhteiskunnan elätettävänä, kun ei kannata töihin mennä, edut on parempia, hävetkää.
    Minä en ole ikinä uskonut pääkaupunkiseudun työttömyyteen, vaan katson kaveria hivenen tarkemmin.
    Viina ja päihteet on vienyt monet kaverit notkumaan kulmille.
    Toinen yhtä suuri tekijä on ihmisen asenne työhön ja vastuuseen.
    Tekstistä voi uupua kirjaimia, yritän saada koneeseen uuden näppäimistön.

    Äänestä

Perussuomalaisia kannatti 9,5 prosenttia.

Virhemarginaali on 1,5 prosenttiyksikköä suuntaansa.

Äänestä
  • kyllä se siitä laskee kun ihmiset voi itsellensä antaa anteeksi, että miten tyhmiä ovat olleet persuja äänestäessä.

    Äänestä

Persuilla ja vasemmistolla ankara taisto siitä, että kumpi joutuu tyytymään kolmanneksi pienimmän eduskuntapuolueen osaan.

Äänestä

Outoa. Kuka ihme persuja vielä kannattaa? Niiden täytyy olla seonneita vihervasureita, jotka pitävät mamuttamisesta.

Se oli aivan ymmärrettävää jos joskus kuulapää uusnatsit kannattivat persuja sekä kaikenmaailman muut hörhöt. Se oli aivan järkeenkäypää ennen vaaleja. Mutta että nyt, se ei voi mennä kenenkään hilseeseen.

Kuka on se, joka pitää hillittömästä mamuttamisesta, Kreikan tukemisesta, köyhien kyykyttämisestä, työläisten etujen polkemisesta sekä etujen kähmisestä etuoikeutetulle luokalle. Siinä persujäänestäjä, jolla kuitenkin varmempi valinta olisi kokoomus pidemmässä juoksussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HienoaON kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016033121346134_uu.shtml
Hienoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu