Sipulin sanaan voi luottaa

ToiminnanMies

Kun Kempeleen Viisas Poika sanoo,että Hän majoittaa taloonsa Mamuja,niin se myöskin pitää!!Tämä Herra Iso Herra ei ole mikään paskanlässyttäjä,vaan seisoo sanojensa takana!!SUOMI KUNTOON!!Herra Iso Herra panee Suomen talouden kasvuun!!Jokainen näkee,kuinka tämä BISNESNERO on pannut hösseliksi.

9

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mamujanmamu

      mita mita emmako saakaa taloa kayttoon sina senkin takinkaantaja

    • näinPyöriiTakki

      Toivottavasti tieto kiirii Al Jazeera-tv-känävalle ja muihin muslimien tiedotusvälineisiinkin! Niinkuin se alkuperäinen "lupaus".

    • SipiläNierrätykseen

      Ironista, kun Sipilä puhuu vastuusta, mutta itse on täysin vastuuton. Hän kutsui kaikki pakolaiset tänne, mutta ei ota ITSE vastuuta kutsuvieraistaan.
      Eikös vastuullinen kutsuja vastaa kutsumiensa vieraiden kuluista, eikä maksata niitä toisilla?

    • PerunaMahassa

      Miten se voi olla, että selkeästi valehtelija saa olla Suomen pääministeri?
      Oletteko kaikki suomalaiset idiootteja?
      Näköjään, Te olette!
      Koko maailmaa katsoo ja naurahtaa peruna-päistä.

    • Voisaatanan

      Korkeimman oikeuden ennakkopäätös: Lapsen saa silpoa – ei tarvitse olla edes lääkäri

      Korkeimman oikeuden ennakkopäätös on karua luettavaa. Se rikkoo ihmisoikeuksia. Ihmisellä pitää olla oikeus itsellään päättää omasta ruumiillisesta koskemattomuudestaan.

      silpominen

      Korkeinoikeus.fi julkaisi eilen 31.3. ennakkopäätöksen, jossa todetaan mm. seuraavaa:

      A oli ympärileikannut poikalapsen tämän vanhempien pyynnöstä ja uskonnollisista syistä. Toimenpide oli suoritettu lääketieteellisesti arvioituna asianmukaisesti, vaikka A ei ollut lääkäri.

      Korkeimman oikeuden tuomiosta ilmenevillä perusteilla katsottiin, että A:n menettely ei ollut rangaistavaa pahoinpitelynä eikä pojan vanhempien menettely pahoinpitelyyn yllytyksenä.

      Kysymys myös ihmisoikeuksia ja biolääketiedettä koskevan yleissopimuksen merkityksestä rangaistusvastuuta arvioitaessa. Ks. KKO:2008:93 KKO:2016:25

      Pääasiaratkaisun perusteluissa kerrotaan mm. seuraavaa:

      2. Korkein oikeus on ratkaisussaan KKO 2008:93 katsonut, että uskonnollisin perustein 4,5 -vuotiaalle pojalleen ympärileikkauksen lääkärin toimesta teettänyt äiti ja pojan ainoa huoltaja ei syyllistynyt rangaistavaan pahoinpitelyyn, kun toimenpide oli tehty lapsen kannalta hyväksyttävistä, hänen ja hänen huoltajansa uskontoon liittyvistä syistä ja se oli suoritettu lääketieteellisesti asianmukaisella tavalla aiheuttamatta lapselle tarpeetonta tuskaa.

      Ratkaisussa on punnittu muilla kuin lääketieteellisillä perusteilla tehdyn ympärileikkauksen teettämistä eri perus- ja ihmisoikeuksien näkökulmasta ja päädytty katsomaan, että silloin, kun toimenpiteellä voidaan katsoa puututun kokonaisuutena arvostellen vähäisessä määrin lapsen ruumiilliseen koskemattomuuteen ja kun toimenpidettä on pidettävä lapsen edun mukaisena, ympärileikkauksen järjestämistä ei ole pidettävä oikeudenvastaisena eikä siten rangaistavana.

      Lue koko ennakkopäätös osoitteesta: http://www.korkeinoikeus.fi/fi/index/ennakkopaatokset/precedent/1459327890919.html

      Lähde: Korkeimman oikeuden ennakkopäätös

      http://static.mvlehti.net/uploads/2016/04/silpominen.jpg

      Onkohan ympärileikattu (Jutan adoptiopoika)?

      • JutallaKaksoisrooli

        Katselkaapas Junes Lokan videoita,kuinka ihana ja lempeästi hymyilevä Jutta suhtautuu maahanmuuttokriittisiin!!Lempeästi hymyilevän naaman takaa löytyy Jutan todellinen luonne,ja se on kaikkea muuta kuin lempeä.


    • Työllistävävaikutus
    • emmeköpääsekään

      Mitä emmekö pääsekään asuntoon, https://youtu.be/zHAchbWigDk , teimmekö turhaa työtä tämän matkailuvideon vuoksi. Mitä ihmettä. Puuro on hyvää ja suomen kulttuuri upea. Mitä, Mitä...

    • tuomio

      Sipilä leikkaa rehdisti työttömän ja eläkeläisen elämän kipinän. Sipilän arvo maailmassa kotimaisen köyhän kärsimyksillä ei ole väliä kun mamut pitää elättää. Sipilä vie suomalaiselta köyhältä kaiken. Ainoastaan kärsimyksensä suomalainen köyhä saa pitää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2073
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1896
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1669
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      64
      1544
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1202
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      84
      1183
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1142
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe