matulapsien silpomiset hyväksytty

8106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Astuimme jälleen askeleen lähemmäksi Islamilaista/sharia käytäntöä.Kuolleen pään roikuttamisesta tulee seuraavaksi uusi sirkushuvi tosi tv jaksoihin...

Äänestä
  • Yhteistyö­kumppanit
    Sexpo tekee aktiivista ja tavoitteellista yhteistyötä niin Suomessa kuin maailmallakin. Seksologian alan kansainvälisiä yhteistyökumppaneita ovat European Sexual Dysfunction Alliance, International Network for Sexual Ethics and Rights, NACS (Nordic Association for Clinical Sexology) ja WAS (World Association for Sexual Health).

    Suomessa yhteistyökumppaneina ovat muun muassa

    A-klinikkasäätiö
    Autismisäätiö
    E-talo -hanke
    Ensi- ja turvakotien liitto
    Helmi
    Helsingin kaupungin sosiaalivirasto
    HIV-tukikeskus
    Imetyksen tuki
    Jyväskylän ammattikorkeakoulu
    Kehitysvammaisten tukiliitto
    Keski-Pohjanmaan kulttuuriopisto
    Kirkon kasvatus ja perheasiat
    Kriminaalihuollon tukisäätiö
    Lastensuojelun keskusliitto
    Liikunnan ja terveystiedon opettajat
    Metropolia ammattikorkeakoulu
    Mielenterveyden keskusliitto
    Oulun diakonissalaitoksen säätiö
    Poikien talo
    Positiiviset
    Pro populo
    Pro-tukipiste
    Pääkaupunkiseudun puhelinauttajat
    RFSU (Suomi)
    Rikosuhripäivystys
    Seksuaalilääketieteellinen yhdistys
    Seta ja Setan Transtukipiste
    Sparks & Emotions
    Suomen punainen risti
    Suomen seksologinen seura
    Terveyden ja hyvinvoinnin laitos
    TLC Terapia
    Trasek
    Tyttöjen talo
    Vihreä miesliike
    Väestöntutkimuslaitos
    Väestöliitto
    Åbo Akademi

    Äänestä

  • Neuvonta TÄÄLTÄ VOI SITTEN KYSYÄ ETTÄ SAAKO KANTIS SILPOA LAPSENSA JOS MOLEMMAT VANHEMMAT SITÄ MIELTÄ ETTÄ KYLLÄ !
    Seksuaalineuvonta-asema tarjoaa maksutonta neuvontaa seksuaalisuuden, seksin ja ihmissuhteiden kysymyksissä. Tarjoamme neuvontaa kasvokkain, Skypen välityksellä, netissä ja puhelimitse. Kaikkiin neuvontapalveluihimme voi ottaa yhteyttä nimettömästi ja luottamuksellisesti.

    Neuvontatapaamisissa voit tavata seksuaalineuvojan kasvokkain joko Skype-yhteyden välityksellä tai Sexpo-säätiön tiloissa Helsingissä.
    Nettineuvontaa tarjotaan sekä aikuisille että nuorille omilla sivuillaan. Tutustu myös Kootusti tietoa -osioon sekä aiemmin annettuihin vastauksiin.
    Neuvontapuhelimessa voit keskustella seksuaalineuvojan kanssa asuitpa missä päin Suomea tahansa. Puhelut ovat maksuttomia. Viikon puhelinajat löydät puhelinneuvonnan sivuilta.
    Kaikki neuvonta-asemalla palvelevat henkilöt ovat koulutettuja seksuaalineuvojia tai -terapeutteja, jotka ovat joko Sexpon työntekijöitä tai vapaaehtoisia.

    Äänestä

Imetyksen tuki ????? mikäs vithu kuppausjärjestö tämäkin on ??

Äänestä

Eikö niitä kakaroita vois silpoa siellä niiden kotimaassa....Viidakkomajan vrk-vuokra 2 banaania.

Äänestä

Jälleen yksi askel kohti Suomen täydellistä Islamisaatiota. Eläinten kiduttaminenhan on ollut Suomessa pitkään sallittua taikauskon varjolla. Mitä seuraavaksi, naisten kuoliaaksi kivittäminen? Joko muslimien moniaivoisuus on jo linjattu hyväksytyksi Suomen KO:ssa?
Tässä (englanniksi) http://www.doctorsopposingcircumcision.org/DOC/statement06.html on kattavasti esitetty niin psyykkiset kun fysikaaliset/funktionaaliset ongelmat jotka ympärileikkaus aiheuttaa koko loppuiäksi, tulokset ja yhteenvedot perustuvat vankkoihin tutkimustuloksiin. Muutamia poimintoja:
-heikentynyt erektioherkkyys
-erektiohäiriöt
-heikentynyt tyydytyksen tunne
-kivulias yhdyntä
-alhainen itsetunto
-läheisyyden välttäminen parisuhteessa
-avioerojen määrä suurempi kuin ei ympärileikatuilla
-suurempi väkivaltaisuus, (itsemurhat, raiskaukset ja murhat) kuin ei ympärileikatuilla.

Äänestä
  • Mikäs ongelma se olisi jos somppukaapuakat lisääntyisi Suomessa 0% siis NOLLA prosenttia.

    Äänestä

  • Niin joo, siltä kannalta ihan OK.
    Mutta silvotun miehen heikko itsetunto ilmeisesti vaatii osoittamaan erittäin ahkerasti sitä mieskuntoa, joten lisääntyvyys on epänormaalin suuri. Jos voisivat harrastaa seksiä normaalisti ilman silpomisien aiheuttamia traumoja saattaisi se lisääntyminenkin normalisoitua.

    Niitä henkisiä traumoja joita (niin naisen kuin miestenkin) silpomiset aiheuttaa ei yhtään edesauta se että Islam vaatii kummankin sukupuolen olevan posliini, viimeistään joka 40 vrk on ajeltava. Aiheuttaa mm sen että silvonta on helposti havaittavissa mm länsimaisissa uimahalleissa, syy miksi muslimimiehet pitävät housut jalassa saunassakin ja musliminaisille vaaditaan omia uimavuoroja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pohjoinenkalifaatti kirjoitti:

http://www.sexpo.fi/2016/04/01/lapsen-pahoinpitelyn-tulee-aina-olla-rangaistavaa/

Jopa järjestöt vastustavat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu