Täällä palstalla on keskusteltu moraalista. Tässäpä yksi fakta liittyen ateistien vs. ääriuskovaisten moraaliin. Maailmalta löytyy 13 valtiota, jossa ääriuskovaiset ja kreationistit voivat tuomita ateisteja kuolemaan:
http://www.independent.co.uk/life-style/the-13-countries-where-being-an-atheist-is-punishable-by-death-a6960561.html
Montako valtiota löytyy jossa ateistit voivat tuomita jonkun kuolemaan uskontonsa vuoksi?
Sekulaari maailma olisi paljon parempi paikka meille kaikille.
Ääriuskovaiset tuomitsevat ateisteja kuolemaan
2
75
Vastaukset 2
- Jyrivaantoteaa
Atterievokit ovat suvakkihoroja ja homofanittajia ,jotka joutuvatkin kuolemaan. Ei Kukaan itke evokkien perään. Päinvastoin. Hehe.
- Taikauskonnoton
Hienoa parodiaa jyrin ajatusmaailmasta. Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931749
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4801319- 881173
- 721098
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861083Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.421041- 93927
- 65695
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta175694Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt8687
