Pystykään ei tajua lukemaansa

"Keskustele Suomen Keskustasta ja puolueen harjoittamasta politiikasta. Puoluerajat ylittävää poliittista debattia löydät Iltakoulusta."


Pystykin kirjoittelee Halosen eläkkeestä yms.
1199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pystyyn_kuollut

3.4.2016 0:13

Anoi.väärin-eläkkeen kirjoitti:

Eikä edes veroa eläkkeestä, joka väärin maksussa.

Lisäksi heille maksetaan korkeampaa asumistukea kuin muille eläkeläisille Maunoa ja Tellervoa sekä Marttia ja Eevaa lukuun ottamatta.

Äänestä
  • Synonyymisanakirja: pystyyn kuollut
    pystyyn kuollut

    -ummehtunut, tunkkainen, paksu, raskas, nuhainen, tukossa oleva, tukkoinen, tylsä, pitkästyttävä, unettava, vanhanaikainen, nyrpeä, hapan, sievistelevä, kuivunut.

    Katso synonyymisanakirja
    Rimmaavat sanat: mikä rimmaa 'pystyyn kuollut' sanan kanssa?

    pystyyn kuollut rimmaa näiden kanssa:

    -aivokuollut, kuollut, puolikuollut, valekuollut.

    Äänestä

  • Pysty on kiero kepuli, joka haluaa siirtää keskustelun palstan aiheesta muualle.

    Äänestä

  • kepupettääaina kirjoitti:

    Pysty on kiero kepuli, joka haluaa siirtää keskustelun palstan aiheesta muualle.

    Halonen maksaa veroa enemmän kuin olisi tarviskaan.
    Sanonut, että hekin Penan kanssa osallistuu yhteiskunnan maksuihin 370 000 € tuloillaan.

    NÄINKÖ SITTEN

    Äänestä

  • Tyydyttäkö.tämä kirjoitti:

    Halonen maksaa veroa enemmän kuin olisi tarviskaan.
    Sanonut, että hekin Penan kanssa osallistuu yhteiskunnan maksuihin 370 000 € tuloillaan.

    NÄINKÖ SITTEN

    Maksavat kaikki lakisääteiset veronsa.

    Sipilän muija muuten tienaa noin 370 000 euroa pääomatuloina niistä säätiötouhuistaan.

    Äänestä

  • Enempäävaikeamaksaa kirjoitti:

    Maksavat kaikki lakisääteiset veronsa.

    Sipilän muija muuten tienaa noin 370 000 euroa pääomatuloina niistä säätiötouhuistaan.

    Ei tuossa ainakaan sanota, että ne säätiöstä kertyisivät.
    Mutta mistä sitten?
    Keskustan puheenjohtaja tunnetaan monia miljoonia euroja tienanneena entisenä it-yrittäjänä, mutta hän jäi vuonna 2013 tuloissa selvästi jälkeen vaimostaan.
    Tuoreimmat julkiset verotiedot ovat vuodelta 2013, jolloin Juha Sipilä, 53, tienasi reilut 114 000 euroa, josta oli pääomatuloa vajaat 20 000 euroa. Minna-Maaria Sipilä taas keräsi huimat yli 350 000 euron tulot, jotka olivat pelkkää pääomatuloa.

    Vuonna 1960 syntynyt Minna-Maaria Sipilä on koulutukseltaan kasvatustieteen maisteri. Hän toimii hallituksen puheenjohtajana Sipilöiden nimiä kantavassa Minna-Maaria ja Juha Sipilä säätiössä. Minna-Maaria Sipilä on töissä säätiössä, Suomenmaa kertoi.

    Säätiön sääntöjen mukaan sen on tarkoitus edistää kristillisen ja lähetys- ja opetustyön sekä humanitäärisen työn tekemistä Suomessa ja ulkomailla.

    Äänestä

  • kepupettääaina kirjoitti:

    Pysty on kiero kepuli, joka haluaa siirtää keskustelun palstan aiheesta muualle.

    Pystyyn kuollutko? Hän on kertonut olevansa punamultamies.

    Äänestä

Onkohan SETAn kassakin siirtynyt Halosen tilille ?
ns kirjanpitäjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepussatyhmyystiivistyy kirjoitti:

"Keskustele Suomen Keskustasta ja puolueen harjoittamasta politiikasta. Puoluerajat ylittävää poliittista debattia löydät Iltakoulusta."


Pystykin kirjoittelee Halosen eläkkeestä yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu