Eikö olekin hassu juttu että, porno on muka K-18 vaikka oikeesti yleensä suurin osa käyttäjistä (varmaan?) on teinejä. Ja naurattaa se että yleensä sen kattominen kielletään >.>
Porno on muka K-18
4
391
Vastaukset
Minäkään en ihan ymmärrä. Tiedän toki, että porno vääristää minäkuvaa ja ihanteita, mutta sitähän yhteiskunta juuri haluaa. Kai se sitten on se, että seksi on niin tabu.
- oeiruhfdks
Kysymys on puhtaasti lainsäädännöllisestä seikasta.
- ärsyttäväämenoa
Lakijuttuhan se on? Tai itseasiassa.. Siis jossain laissa on lukee jotain AIKUISviihteestä tai jotain. Varmaan jotteivät sellaiset jotka eivät vielä tajua mene leikkimään leikkejä ;) Siitähän voisi sattua vaikka mitä.. Ja mitä siihen ettei se oikeasti vaikuta suunnilleen mihinkään nykyään.. On vaikeampaa välttyä pornolta kuin löytää sitä, SafeSearch:ikin päällä niin tulee jotain vastaan ( Kuvahaku!!), hieman ärsyttävää..
- fyujhtyuhjty6
Suhteessa erilaisiin tappamiselokuviin, monet pornoleffat on oikeesti aika kesyjä.
Sitä paitsi on olemassa ihan kivaakin pornoa - tai ehkä sitä voisi kutsua eroottiseksi materiaaliksi - jossa kaksi rakastunutta ihmistä tekee toisilleen hyvää, joka voisi ihan hyvin olla sallittua vaikka kaikenikäisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 98973
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54908Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa142731- 65675
- 78531
- 39508
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86497- 40496
- 70476