Sellainen 90-luvun leffa, jossa mies näkee keijuja, ja löytää lumotun puun, miehen vaimo tippuu elokuvan alussa jäärailoon, sitten siinä on joku kultainen kello. Sitten lopulta kyläläiset kaatavat puun, ne puun keijut lumoavat niitäkin joitain. Keijuista otetaan myös kuvia jotka näkyvät oudosti.
Se oli hyvä leffa, ja haluaisin löytää sen uudetsaan!
Mikä leffa kyseessä?
keijunen
2
369
Vastaukset
Paljon olen leffoja nähnyt mutta en voi sanoa nyt kyl et tulis mieleen.
Ps. Sähän et ole syönnyt sienikeittoa?- happy keijunen
Se on tämä; Photographing Fairies
http://www.imdb.com/title/tt0119893/
Hyvällä tuurilla löysin, yhdessä lasten keijuleffan kommenteissa viitattiin tähän, ja juoni täsmäsi :)
Lisää omituisuutta tuo se , että leffassa näyttelee Holmesin Watsonin näyttelijä Edward Hardwicke kirjailija Arthur Conan Doylea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022146- 991537
- 1211273
- 791255
- 1161220
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571034Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis591002- 51997
- 36912
- 33804