Onko päääministerimme Sipilä RIKOLLINEN!

Susi lammasten vaatteissa? Uskovaisen valepuku yllä? Monessa yhteydessä tullut ilmi Sipilän veronkierto epäilyjä, rahojen piilottamista veroparatiiseihin, hämäriä talokauppa kuvioita, vaaliraha sotkuja ym.ym. Ei kai savua ilman tulta? Olisi kyllä tutkittava josko epäilyissä on perää?
15172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kaikki maalaisliittolaisethan savuavat.....

Äänestä
  • Näin on.

    Äänestä

Sipilän pitäisi nyt kyllä tuntea vastuunsa ja nopeasti rauhoittaa kansaa Nordean suhteen, sanomalla että "En tunne asiaa mutta luottamukseni on sataprosenttinen"!

Äänestä

Eihän se tunne Jeesuksen juhlapäiviäkään saati historiaa saati suomen historiaa tai oo lukenut Raamatusta että työmies on palkkansa ANSAINNUT.

Äänestä

Sipilä ei ole tehnyt rikoksia. A Rinne on jäänyt kiinni useista rikoksista.

Äänestä

Talousrikososastolta päivää. Siitä se lähtee.

Äänestä

mitä kertoo Panaman tietovuoto Sipilän hallituksen voimakkaasti edistämän hallintorekisterilain uudistuksen taustatarpeista?

hallintorekisteriuudistushan mahdollistaisi entistä vahvemman tallettajan yksityisyydensuojan.

Äänestä

Sipilä on ketkujen ketku.

Äänestä

kiima parempiosaisia kohtaan jatkuu ja jatkuu. Yhteiskunta elättää näitä turhia kiimaperseitä porvarien rahoilla ja nämä paskat räkivät silmille.

Äänestä

Nyt tää perkeleen Sipilä ilkee oikein lehdessä sanoa miten on kunnia asia maksaa verot suomeen,ei ole mitään häpyä ja vielä pääministeri joka on oikein veronkierron malli esimerkki,tyypillinen kepuloinen jotka on tottuneet mellastamaan veronmaksajien rahoilla.

Äänestä
  • Hieno kommentti suojakuoren kätköistä

    Äänestä

Sipilä on täys rosvo

Äänestä

Sipilä on vittumainen ketku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huolestunut.Kansalainen kirjoitti:

Susi lammasten vaatteissa? Uskovaisen valepuku yllä? Monessa yhteydessä tullut ilmi Sipilän veronkierto epäilyjä, rahojen piilottamista veroparatiiseihin, hämäriä talokauppa kuvioita, vaaliraha sotkuja ym.ym. Ei kai savua ilman tulta? Olisi kyllä tutkittava josko epäilyissä on perää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu