Yle joutaisi ajaa alas

Taas se on paljastelemassa veronkiertäjiä, on se kumma ettei rikastunut suomalainen saisi piilottaa rahojaan ja tulojaan ahneelta verottajalta ulkomaille ilman että joku Yle juoruaa sen kaikelle kansalle. Hiljaiseksi s:n juorukello.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Soini sen hoitaa kyllä, eihän se ole mistään kotoisin ettei hän saa piilottaa perussuomalaisten säätiön rahoja minne itse haluaa. Hänhän sanoi että perussuomalaiset ovat hänen yrityksensä, vaikka jotkut sitä puolueeksi nimittävät.

Äänestä

Me perussuomalaiset panostamme toisiin asioihin näin kevään tulleen. Olemme alkaneet kuntoilla aivan homona. Kuka voittaa kesäiset ylämäkityönnön kisat Tähtitorninmäellä nimetään syksyllä entisen tavan mukaan Mestariksi.

Äänestä

Persut puolustaa rötösten tekijöitä. Mitä rikkaampi rikollinen sitä suurempi suoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veropinnari kirjoitti:

Taas se on paljastelemassa veronkiertäjiä, on se kumma ettei rikastunut suomalainen saisi piilottaa rahojaan ja tulojaan ahneelta verottajalta ulkomaille ilman että joku Yle juoruaa sen kaikelle kansalle. Hiljaiseksi s:n juorukello.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu