Santtu kehittynyt kirjoittajana valtavasti

KylmätKädet

On hienoa nähdä, kuinka IRL-ahdistelun voi kääntää paljon antoisampaan ja palkitsevampaan toimintaan. Tissu repii varmasti perseensä nyt sanoessani vilpittömän mielipiteeni, että tänä päivänä olet mielestäni jo taitavampi kirjoittelija, kuin Tissu, vaikka olet vasta 20-25 vuotias.

Myönnän, etten samanikäisenä ollessani olisi osannut kirjoittaa noin hyvin, kuin sinä nykyään. Silti epäilen, että sinua auttaa eräs nuori nainen, mutta jos se ei ole totta, niin ota tämä vain valtavana kohtelijaisuutena.

Hienoa, että sinusta on tullut vakio. Kirjoittajia kyllä kaivataan.

4

131

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei se nuori nainen auta kun ei sitä kiinnosta edes lukea tätä palstaa. Ääneen olen kyllä nauranut monille löylykauha jutuille yms ja nykyään kuulee jo senkin suusta että "koita nyt kauhoittua!"

      Mutta asiaan. Onko tissu tai joku muu hiilenä jostain huomion puutteesta tai jtn kun selasin tuota palstan 1 sivua niin lähes jokaisen ketjun aloitus liittyy tissuun?

      Monilta foorumeilta tuttu kiinnitetty julkaisu olisi hyvä tännekkin. Siis semmoinen kun esim lukee että "palstan säännöt" ketju joka aina pysyy 1 sivun ekana ketjuna. Tänne kaivataan selvästi semmoiset ketjut Tissulle ja Kylmikselle omat niin ei tarvitse aloittaa aina uutta ketjua samasta asiasta. Voisitte vaikka vuorotella viikoittain sitten kumpi saa pitää omaa ketjua ykkösenä ja kumpi kakkosena. Ja ehkä pistespämmi/sakaraketjun lisäksi tarvitaan palstan sontasepolle ihan oma ketju missä voi haaveilla niistä omista jutuista.

      Sitten kaikki uudet ketjut olisikin vain mielenkiintoista uutta luettavaa kun nämä samat jankutukset pyörii omissa ketjuissaan ja palstan ensimmäisinä niin kaikki voittaa

      • Sitä voi olla vaikea uskoa, etten todellakaan ole hakemassa huomiota, ainoastaan keskustelemaan lössin kanssa, kun sosiaalisuuskohtaus iskee päälle.

        Feikit levittävät kaikkea paskaa palstalla, mutta ne saavat tyydytyksen siitä, joten en tuomitse. Sticky-toiminto ei hidastastaisi häiriköitä pätkääkään tekemästä jatkuvasti uusia ketjuja samasta aiheesta. Ainoa konsti palstahygieniaan olisi näkymätön, täysin neutraali valvoja, mutta se on mahdottomuus, koska silloin mennään taas vain ääripäästä toiseen.

        Draama on irroittamaton osa semi-suosittua osiota, sen huomannut melkein 20 vuoden kokemuksella eri sivustoista ja sitä ei mitenkään voi kitkeä poissa, jonka luotsi yrittäisi ensitöiksensä tehdä.


    • Kuinka usein hakkaat naistasi ja onko se sama tyyppi joka huusi siinä Kylmiksen videolla?

      • Et erota enää mielikuvitustasi todellisuudesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      236
      738
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      396
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe