STUBB LEIKKAA LISÄÄ LEIKKAA

http://yle.fi/uutiset/hallituspuolueiden_johto_lisaleikkauksia_luvassa_tanaan_kehysriihessa/8787589

Mistä meinasit ottaa? Ota sitten kaikki kerralla ääliö. Leikkauksillako saadaan suomelle kilpailukykyä? VOI HELVETTI TOI KOKOOMUS!
172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vapiskaa köyhät, työttömät, vanhukset ja opiskelijat. Seuraavat leikkaukset teidän päänmenoksi julkaistetaan tänään. Pitäähän sitä saada kokoomusväelle lisää osinkoja piilotettvaksi veroparatiiseihin. Kyllä on varsinainen ajoitus hallituksen toimille ja niin typeriä ovat ettei edes ymmärrä hävetä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KOKOOMUS_SEKOOMUS kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/hallituspuolueiden_johto_lisaleikkauksia_luvassa_tanaan_kehysriihessa/8787589

Mistä meinasit ottaa? Ota sitten kaikki kerralla ääliö. Leikkauksillako saadaan suomelle kilpailukykyä? VOI HELVETTI TOI KOKOOMUS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu